- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Taivano užsienio reikalų ministras Lin Chia-lungas (Lin Čia-lungas) iš anksto nepranešęs šią savaitę atvyko į Briuselį, kur susitiko su europarlamentarais, tarp jų – Lietuvos atstove Rasa Juknevičiene.
Ministras praėjusią savaitę leidosi į savo pirmąjį vizitą po Europą, kurio tikslas – sutvirtinti ryšius. Vėliau šią savaitę Lin Chia-lungas viešės Vilniuje.
Taivanas stengiasi stiprinti ryšius su Europos šalimis, reaguodamas į virtinę grėsmingų Kinijos, kuri tvirtina, kad savarankiškai valdoma demokratinė sala yra jos teritorijos dalis, manevrų.
Europarlamentarė R. Juknevičienė socialiniame tinkle „X“ patvirtino, kad antradienį Europos Parlamente susitiko su Lin Chia-lungu ir buvusiu Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovu Ericu Huangu (Eriku Huangu).
„Nuoširdžiai dėkoju R. Juknevičienei (...) už paramą mūsų susitikimo metu“, – trečiadienį savo ruožtu socialiniuose tinkluose parašė Lin Chia-lungas.
„Tikiuosi dar labiau sustiprinti dvišalius santykius su Lietuva ir mes sunkiai dirbsime, siekdami gerų rezultatų“, – pridūrė jis.
Taivano užsienio reikalų ministerija trečiadienį trumpame pareiškime nurodė, kad Lin Chia-lungas „lankėsi Europos Sąjungoje (Belgijoje), kur susitiko su draugais Europos Parlamente“.
Ministerija nurodė, kad jis „pasinaudojo šiuo vizitu pabendrauti su Europos draugais“, tačiau nepateikė išsamesnės informacijos.
Viešnagė Lietuvoje
Trečiadienį Lin Chia-lungas atvyksta į Lietuvą. Vilniuje jis dalyvaus dronų sektoriaus verslo forume, susitiks su dalimi parlamentarų.
Kartu su Taivano užsienio ministru Vilniuje ketvirtadienį lankysis ir forume dalyvaus šios salos verslo delegacija. Po renginio numatyta vakarienė.
Su ministru susitiks praėjusią kadenciją Seime veikusios parlamentinių ryšių su Taivanu grupės nariai: konservatoriai Matas Maldeikis, Žygimantas Pavilionis, taip pat naujai į Seimą išrinktas socialdemokratas Ruslanas Baranovas. Apie tai BNS patvirtino patys politikai.
Su šalies vadovais oficialūs susitikimai neplanuojami, BNS patvirtino Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros atstovai.
Lin Chia-lungas neketina susitikti ir su Lietuvos kolega Gabrieliumi Landsbergiu, BNS nurodė Užsienio reikalų ministerija.
Socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas žurnalistams pirmadienį taip pat nurodė susitikti su Taivano ministru neketinantis.
Tokie sprendimai tęsia aukščiausių Lietuvos politikų tradiciją vengti Kiniją erzinančių užuominų apie Taivano kaip valstybės pripažinimą.
Pastaruoju metu Lietuvos plėtojami ryšiai su Taivanu pykdo Kiniją. 2021 metais Vilniui leidus Taibėjui atidaryti Taivaniečių atstovybę Lietuvos sostinėje Pekinas apribojo santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą bei importą.
Dėl to ES praėjusių metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją, tačiau byla laikinai sustabdyta.
Nepaisant atidarytos atstovybės, Lietuva tikina, kad laikosi „vienos Kinijos“ principo. Pagal jį, yra tik viena suvereni valstybė pavadinimu Kinija, o Taivanas yra neatsiejama jo dalis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Šakalienė įvardijo, ką įžvelgia siūlyme atnaujinti gynybos susitarimą
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė opozicinių konservatorių siūlymą atnaujinti prieš trejus metus pasirašytą partijų susitarimą dėl gynybos vadina šios politinės jėgos pirmininko rinkimų atspindžiu. ...
-
LSDP: koalicinė taryba pirmadienį nebus šaukiama
Valdančiosios daugumos partneriams prakalbus apie poreikį rinktis į koalicinę tarybą, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) tvirtina, jog pirmadienį toks posėdis šaukiamas nebus. ...
-
Kubilius pateikė savo versiją dėl europinių lėšų gynybai: įvardijo, kas turi priimti sprendimą
Europos Komisijos narys Andrius Kubilius sako, kad sprendimą dėl europinių lėšų gynybai turės priimti Bendrijos lyderiai, o ne jis. ...
-
Dėl atlasų, kuriuose Krymas – Rusijos dalis, pateikė skundą
Seimo konservatoriai pateikė skundą Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai dėl viename sostinės knygynų parduodamų pasaulio atlasų. Pastaruosiuose leidiniuose Krymas ir rytinės Ukrainos teritorijos vaizduojamos kaip Rusijos dalis. ...
-
Įspėja dėl grėsmių iš Rusijos: iš tikrųjų jau šiuo metu esame konflikte
Ketvirtadienį Baltijos šalių gynybos ministrams pasirašius bendrų veiksmų komunikatą, krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė pabrėžia turinti lūkestį, jog šią vasarą Hagoje vyksiantis NATO viršūnių s...
-
VTEK pradėjo tyrimą dėl Mažeikių merės galimo interesų konflikto
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį pradėjo tyrimą dėl Mažeikių rajono savivaldybės merės Rūtos Matulaitienės galimai supainiotų viešųjų ir privačių interesų. ...
-
Latvija pasirengusi pratyboms priimti Lietuvos karius, Šakalienė žvalgosi į Vokietiją
Poligonų stingančiai Lietuvai žvalgantis, kurie partneriai užsienyje galėtų priimti šalies karius pratyboms, Latvijos gynybos ministras skelbia apie pasirengimą bendradarbiauti, o Lietuvos ministrė taip pat domisi galimybe treniruotis Vokietijoj...
-
JT pareigūnas Vilniuje: rinkimai Baltarusijoje neturi esminių demokratijos pagrindų
Prezidento rinkimai Baltarusijoje vyksta nesilaikant pagrindinių demokratijos pagrindų, todėl jie negali būti laikomi nei laisvais, nei sąžiningais, ketvirtadienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje teigė Jungtinių Tautų (JT) specialusis prane...
-
Šaukiama koalicinė taryba: Žemaitaičio atsiprašymo nebeužteks
Socialdemokratė Rasa Budbergytė „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pasisakymus apie Ukrainą laiko žalingais valstybei. Todėl Seimo vicepirmininkė neabejoja, kad šis klausimas bus aptarinėjamas pirmadienį vyksian...
-
Po Žemaitaičio pareiškimų pratrūko: koalicijos dienos gali būti suskaičiuotos
Po kontroversiškų „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio pasisakymų apie Ukrainą, Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis sako – tokie koalicijos partnerio parei&scaron...