Taivaniečių ministras Briuselyje susitiko su EP nariais, tarp jų – R. Juknevičiene

  • Teksto dydis:

Taivano užsienio reikalų ministras Lin Chia-lungas (Lin Čia-lungas) iš anksto nepranešęs šią savaitę atvyko į Briuselį, kur susitiko su europarlamentarais, tarp jų – Lietuvos atstove Rasa Juknevičiene.

Ministras praėjusią savaitę leidosi į savo pirmąjį vizitą po Europą, kurio tikslas – sutvirtinti ryšius. Vėliau šią savaitę Lin Chia-lungas viešės Vilniuje.

Taivanas stengiasi stiprinti ryšius su Europos šalimis, reaguodamas į virtinę grėsmingų Kinijos, kuri tvirtina, kad savarankiškai valdoma demokratinė sala yra jos teritorijos dalis, manevrų.

Europarlamentarė R. Juknevičienė socialiniame tinkle „X“ patvirtino, kad antradienį Europos Parlamente susitiko su Lin Chia-lungu ir buvusiu Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovu Ericu Huangu (Eriku Huangu).

„Nuoširdžiai dėkoju R. Juknevičienei (...) už paramą mūsų susitikimo metu“, – trečiadienį savo ruožtu socialiniuose tinkluose parašė Lin Chia-lungas.

„Tikiuosi dar labiau sustiprinti dvišalius santykius su Lietuva ir mes sunkiai dirbsime, siekdami gerų rezultatų“, – pridūrė jis.

Taivano užsienio reikalų ministerija trečiadienį trumpame pareiškime nurodė, kad Lin Chia-lungas „lankėsi Europos Sąjungoje (Belgijoje), kur susitiko su draugais Europos Parlamente“.

Ministerija nurodė, kad jis „pasinaudojo šiuo vizitu pabendrauti su Europos draugais“, tačiau nepateikė išsamesnės informacijos.

Viešnagė Lietuvoje

Trečiadienį Lin Chia-lungas atvyksta į Lietuvą. Vilniuje jis dalyvaus dronų sektoriaus verslo forume, susitiks su dalimi parlamentarų.

Kartu su Taivano užsienio ministru Vilniuje ketvirtadienį lankysis ir forume dalyvaus šios salos verslo delegacija. Po renginio numatyta vakarienė.

Su ministru susitiks praėjusią kadenciją Seime veikusios parlamentinių ryšių su Taivanu grupės nariai: konservatoriai Matas Maldeikis, Žygimantas Pavilionis, taip pat naujai į Seimą išrinktas socialdemokratas Ruslanas Baranovas. Apie tai BNS patvirtino patys politikai.

Su šalies vadovais oficialūs susitikimai neplanuojami, BNS patvirtino Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros atstovai.

Lin Chia-lungas neketina susitikti ir su Lietuvos kolega Gabrieliumi Landsbergiu, BNS nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas žurnalistams pirmadienį taip pat nurodė susitikti su Taivano ministru neketinantis.

Tokie sprendimai tęsia aukščiausių Lietuvos politikų tradiciją vengti Kiniją erzinančių užuominų apie Taivano kaip valstybės pripažinimą.

Pastaruoju metu Lietuvos plėtojami ryšiai su Taivanu pykdo Kiniją. 2021 metais Vilniui leidus Taibėjui atidaryti Taivaniečių atstovybę Lietuvos sostinėje Pekinas apribojo santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą bei importą.

Dėl to ES praėjusių metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją, tačiau byla laikinai sustabdyta.

Nepaisant atidarytos atstovybės, Lietuva tikina, kad laikosi „vienos Kinijos“ principo. Pagal jį, yra tik viena suvereni valstybė pavadinimu Kinija, o Taivanas yra neatsiejama jo dalis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių