- ELTOS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vyksiančiuose konservatorių partijos pirmininko rinkimuose vieninteliu kandidatu likęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad tai vertina kaip jam tekusią didelę atsakomybę.
„Esu dėkingas už pareikštą pasitikėjimą iškeliant mano kandidatūrą, tai vertinu kaip siektų rezultatų įvertinimą. Per paskutinius šešerius metus partijai pavyko pasiekti daug, tačiau dideli iššūkiai laukia ir ateityje. Tai, kad rinkimuose likau vienas, yra man asmeniškai labai didelė atsakomybė. Vadinasi, partijoje yra supratimas, kad dabar reikia tęsti tai, kas pradėta ir, svarbiausia, užtikrinti sklandų Vyriausybės bei suburtos koalicijos darbą“, – Eltai atsiųstame komentare teigia konservatorių lyderis G. Landsbergis.
Penktadienį dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) pretendentų į kandidatus paskelbė bendrai pasirašytą pareiškimą, kuriame atsisako kandidatuoti TS-LKD pirmininko rinkimuose. Visi pretendentai į kandidatus, išskyrus dabartinį TS-LKD pirmininką G. Landsbergį, pasirašė bendrą atsisakymą kandidatuoti šiuose partijos pirmininko rinkimuose, tokį sprendimą grindžiant ypatinga pandemine situacija, reikalaujančia susitelkimo ir vieningo darbo Seime bei Vyriausybėje.
Tai, kad rinkimuose likau vienas, yra man asmeniškai labai didelė atsakomybė. Vadinasi, partijoje yra supratimas, kad dabar reikia tęsti tai, kas pradėta.
Didžioji dalis TS-LKD skyrių (72 siūlymai) iškėlė dabartinio lyderio G. Landsbergio kandidatūrą.
Greta šio pretendento buvo siūlyti TS-LKD nariai: Paulius Saudargas (31 siūlymas), Laurynas Kasčiūnas (28), Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (12), Gintarė Skaistė (5), Žygimantas Pavilionis (3), Jurgita Šiugždinienė (3), Arvydas Anušauskas (2), Audronius Ažubalis (2), Monika Navickienė (2), po vieną kartą – Valdo Benkunsko, Irenos Degutienės, Rasos Juknevičienės, Mykolo Majausko, Kazio Starkevičiaus ir Šarūno Vaitkaus kandidatūros.
Pagal TS-LKD pirmininko rinkimų tvarką, susiklosčius situacijai, kuomet rinkimuose dalyvauja ir yra patvirtinamas tik vienas kandidatas į TS-LKD pirmininkus, sprendimą dėl tolesnės rinkimų eigos siūlys TS-LKD Priežiūros komitetas ir tvirtins TS-LKD Taryba.
P. Saudargas: šiuo metu svarbu ne vidinė konkurencija
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) bendrijos „Lietuvos krikščionys demokratai“ pirmininkas Paulius Saudargas teigia TS-LKD partijos rinkimuose pasiūlęs visiems pretendentams, išskyrus dabartinį partijos lyderį G. Landsbergį, pasirašyti susitarimą nekelti savo kandidatūrų. Politikas akcentuoja šį susitarimą inicijavęs dėl to, kad konkurencija partijos viduje neužgožtų esminių darbų, kovojant su koronaviruso pandemija.
„Pasirodžius insinuacijoms, jog mano aiški vertybinė pozicija viešąjį politinį lauką užgriuvusiais klausimais (dėl partnerystės įteisinimo ar Stambulo konvencijos ratifikavimo) tėra prasidėjusi TS-LKD partijos pirmininko rinkimų kampanija, skubu patikinti, kad taip nėra“, – savo feisbuko paskyroje rašo P. Saudargas.
Politikas atkreipia dėmesį, kad dar nėra praleidęs TS-LKD pirmininko rinkimų, aktyviai juose nedalyvavęs.
Kovojame su klastinga mus užgriuvusia pandemija. Ir šiuo metu ne tarpusavio konkurencija viduje partijos, bet darbai čia ir dabar Lietuvos labui Seime bei Vyriausybėje.
„Būdavau kurio nors kandidato štabo vadovu, o paskutinį kartą susirungiau ir pats. Visuomet tai buvo karštų, bet ir naudingų partijai diskusijų laikas. Buvo puiki proga susitikti su skyriais, pabendrauti su partijos bendruomene, suremti ietis su kitais kandidatais debatuose. Pasiginčydavome, bet išeidavome labiau subrendę. Išmokome diskutuoti, rasti bendrus sprendimus, toleruoti kitokią nuomonę“, – sakė politikas.
Visgi P. Saudargas atkreipia dėmesį, kad šioje sudėtingoje koronaviruso pandemijos situacijoje nėra nei kada, nei kaip švęsti „demokratijos šventės“, t. y. partijos pirmininko rinkimų.
„Kovojame su klastinga mus užgriuvusia pandemija. Ir šiuo metu ne tarpusavio konkurencija viduje partijos, bet darbai čia ir dabar Lietuvos labui Seime bei Vyriausybėje, tiek išsivaduojant iš pandemijos ir mažinant jos pasekmes, tiek apginant mūsų bendruomenės atstovaujamas vertybes ir žmonių saugumą, yra visos partijos prioritetas. Laimėję rinkimus prisiėmėme atsakomybę už valstybės ateitį. Ji labai svarbi, gerokai svarbesnė už partijos pirmininko rinkimus“, – akcentavo politikas.
„Kita vertus, ir ta vidinė diskusija, sukaustyta karantino, nebūtų nei plati, nei gili, o tuo pačiu – ir prasminga. Kažin, ar visi partijos nariai sėkmingai dalyvautų tiek rinkiminėse diskusijose, tiek ir pačiuose rinkimuose, vykstančiuose nuotolinėmis sąlygomis. O visi rimti pavasario sesijos darbotvarkės klausimai būtų persmelkti ne siekio rasti optimaliausius sprendimus, o skiriančios konkurencinės dvasios“, – pridūrė jis.
Būtent dėl šių priežasčių P. Saudargas teigia kreipęsis į pretendentus kandidatuoti į partijos pirmininko rinkimus su prašymu atsiimti savo kandidatūras, taip sudarant sąlygas dar vieną kadenciją vadovauti dabartiniam partijos pirmininkui G. Landsbergiui.
„Todėl pakviečiau visus iškeltus kandidatus (išskyrus dabartinį pirmininką Gabrielių Landsbergį) kartu viešu pareiškimu atsiimti savo kandidatūras iš rinkimų kovos. Džiaugiuosi, kad radome bendrą sutarimą“, – teigė TS-LKD bendrijos „Lietuvos krikščionys demokratai“ pirmininkas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Gitanas Nausėda: elektros kabelių Baltijos jūroje gedimai nebeatrodo kaip atsitiktinumas1
Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, prezidentas Gitanas Nausėda pažymi – šis bei pastaruoju metu Baltijos jūroje padažnėję panašūs incidentai rodo, kad tai nebėra atsi...
-
VRK registravo tris partijas dalyvauti pirmalaikiuose Jonavos, Joniškio ir Panevėžio merų rinkimuose
Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) registravo tris politines jėgas dalyvauti pirmalaikiuose Jonavos, Joniškio ir Panevėžio merų rinkimuose. ...
-
Po prezidento pasisakymo – Žemaitaičio atkirtis: kam Kalėdos, o kam intrigos7
Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, jog mato „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio norą „siūbuoti koalicijos laivą“, pastarasis atmeta tokius svarstymus ir tikina – kalbėdamas apie padėtį valdan...
-
Keli ministrai prasiilgino šventinį savaitgalį: kai kurie prie darbų grįš tik po Naujųjų7
Nors premjero Gintauto Palucko Vyriausybė dirba vos dvi savaites, keletas ministrų Kalėdų laikotarpiu suplanavo atostogas ir prasiilgino šventinį savaitgalį – gruodžio 27 d., penktadienį, keturi ministrai darbe nepasirodys. Keli jų ilsės...
-
Kokių mokesčių pakeitimų galima tikėtis kitąmet?1
Valdančiosios daugumos atstovai tikino nežinantys, kokius pasiūlymus dėl mokestinės reformos kitąmet atneš Vyriausybė, tačiau žada teikti prioritetą diskusijoms. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Algirdas Sysas sako, kad v...
-
Nausėda apie Žemaitaičio ultimatumus: tai kelia tam tikrų minčių32
Prezidentas Gitanas Nausėda tikina matąs „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio norą „siūbuoti koalicijos laivą“. ...
-
Šalies vadovai sveikina žydus su Chanukos šventės pradžia27
Prezidentas Gitanas Nausėda, premjeras Gintautas Paluckas bei užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys trečiadienį sveikina Lietuvos bei pasaulio žydus su Chanukos šventės pradžia. ...
-
Žemaitaitis: matau, kad Skvernelis nerimsta90
Nešventiškos Kalėdų išvakarės vos pradėjusioje dirbti koalicijoje. Remigijus Žemaitaitis grasina, kad jo nepaskyrus į Seimo vadovybę, Seimo Pirmininko postą reikėtų atimti ir iš Sauliaus Skvernelio. Šis ragina susik...
-
Jei ne Šimonytė, tai kas?54
Konservatoriai prieš didžiąsias metų šventes sulaukė nemalonių naujienų. Ekspremjerė Ingrida Šimonytė, laikyta pagrindine kandidate į partijos pirmininkes, paskelbė nesieksianti šio posto ir atsitrauksianti į užkulisius....
-
Politologai: Šimonytės sprendimas gali lemti krizę dešiniajame partijos flange21
Buvusiai premjerei Ingridai Šimonytei paskelbus, kad nesieks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkės posto, dešiniajam partijos flangui gali pritrūkti lyderių, svarsto politologai. Pasak Mykolo Romerio...