Apynasris savivaliautojams: užėmusiam kito žmogaus vietą vairuotojui – ne tik bauda

  • Teksto dydis:

Siūloma bausti už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą. Bauda gali siekti ir 500 eurų. Dabar parkavimo vietų savininkai savo teisybę gali apginti tik teisme. Policija tokiais atvejais nelabai gali ką padaryti. Jeigu mašina nepažeidžia kelio ženklų, stovi tvarkingai, tai pareigūnai neturi, už ką vairuotojo bausti. Seimui patvirtinus pataisas, savavališkai kito žmogaus vietą užėmęs vairuotojas gautų ne tik nemenką baudą, bet dar ir jo automobilis galėtų būti priverstinai išgabentas, praneša LNK.

Plačiau papasakojo Vilniaus kelių policijos vadovas Dainius Šalomskas.

– Ar dažnai gyventojai kreipiasi į jus, kai savo parkavimo vietoje randa svetimą automobilį?

– Galiu pasakyti, kad būna iki dešimties pranešimų per dieną.

– Ką policija gali padaryti tokiais atvejais?

– Policija pirmiausiai sprendžia klausimą, ar ženklinimas yra pažeistas, ar ženklai ne taip sudėlioti. Tuo atveju mes galime kažką padaryti. Galime skirti baudą nuo 30 eurų iki 90 eurų. Bet jei nėra aišku kieno, nėra ženklinimo, tada mes nesikišame į tuos santykius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Jei parkavimo vieta atitverta šlagbaumu, o kažkas įvažiuoja. Ar galima nubausti tokiu atveju tą vairuotoją?

– Manau, kad mes nedarysime tokių dalykų. Tai bendruomenės reikalas. Jie sprendžia, kas gali įvažiuoti, kas negali įvažiuoti, kas davė leidimą įvažiuoti. Juk bet kaip neįvažiuosi. Liaudiškai sakant, juk neturi pulto. Tai reiškia, kad kažkas tave įleido. Tos bendruomenės atstovas tave įleido. Jie patys turi spręsti tuos reikalus. Tai yra civiliniai santykiai.

Toliau papasakojo Seimo narys Vilius Semeška.

– Dabar statomi daugiabučiai su parkavimo vietomis. Susiduriama su problemomis, kai privati nuosavybė nebūna apginta. Tai reiškia, kad žmonės įsigyja ne tik butus, bet ir parkavimo vietas. Tačiau į tas parkavimo vietas neretai pasistato automobilius pašaliniai asmenys. Policija neturi įrankių išspręsti šią problemą.

– Ką reiškia, kad neturi įrankių? Tai reiškia, kad jie negali nubausti?

– Taip. Kadangi tai yra privati nuosavybė, jie gali pasiūlyti kreiptis į teismą išieškoti tam tikros žalos. Tačiau negali taikyti jokios administracinės atsakomybės, kadangi nepažeidžiamos jokios kelių eismo taisyklės.

– Koks tada yra jūsų siūlymas?

– Mūsų siūlymas yra įteisinti tam tikrą pažeidimą. Jei yra privati nuosavybė, parkavimo vieta, kuri užimama neteisėtai, tai policijos pareigūnas galėtų įspėti, galėtų taikyti transporto priemonės išvežimą kaip kardomąją priemonę bei galėtų išrašyti administracinio nusižengimo baudą.

– Kokios galėtų būti baudos?

– Pirmiausiai galėtų būti žmogiškas įspėjimas. Tačiau jei tas įspėjimas nepadeda, bauda gali būti nuo 100 eurų iki 300 eurų. O pakartotiniam, piktybiniam nusižengimui galėtų būti taikoma bauda iki 500 eurų.

– Kaip siūlytumėte spręsti klausimą, kai ta privati vieta nėra pažymėta?

– Manau, kad privatininkai turi pasižymėti tas vietas, kad visiems būtų aišku. Nepamirškime, kad savininkas sumoka už tą vietą, neretai po 15 tūkst. eurų. Jei jis negali ta vieta naudotis, tai jo nuosavybė yra neapginama.

– Kada galėtų įsigalioti toks nutarimas?

– Jei Seimas pritars, tai manau, kad nuo vasario 1 d. galėtų įsigalioti. Manau, kad pagaliau privati nuosavybė bus apginta.



NAUJAUSI KOMENTARAI

feliksui

feliksui portretas
120 rub gaudavo tinginiai ir lochai. 1985 metais pradėjau dirbt technologu, gaudavau 150 plius premijos.Pramrojekto (kur leninas rodė) vyr. inžinierius 400 plius premijos. Darbininkų algos buvo didesnės. Turintys rankas uždirbdav dar dauguau. Geras mūrinikas pas privatinyką 50 - 100 rub į dieną, plius pietūs. Pagalbinis 20 plius pietūs. Lengvuko nudažymas - 400. Savaitės darbas.

Feliksas

Feliksas portretas
Prie ruso visi buvo lygūs? Nesąmonė, automobilius turėjo vienas kitas, nes jį nusipirkti už astronominę kokių 7000 rublių kainą buvo neįmanoma, nes didžiausias atlyginimas buvo 120 rublių. Tai ir buvo lygiava, kai paprastas žmogus automobilio įsigyti už legalią kainą nelabai ir galėjo. O liaudies "tarnai" (dar vadinami "tranais") automobilius turėjo. Dabar ką turi daryti vairuotojas, atvykęs iš kito miesto, pvz., į teismą ir nerandantis vietos, kur tą savo automobilį padėti?

RASA

RASA portretas
Manau,bauda 500eu per "maža"...
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių