Baudžiamąja byla bandytas užčiaupti visuomenininkas laukia I. Trinkūnaitės atsiprašymo

Teismo procesas dėl „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės galimo bandymo 2023 m. rudenį nuslėpti informaciją apie neskaidrią valdomų bendrovių veiklą tęsiasi. Nors Vilniaus miesto apylinkės teismas ieškojo galimybės sutaikyti I. Trinkūnaitę ir Žmogaus teisių asociacijos pirmininką, visuomenininką Vytautą Budniką, „Foxpay“ savininkė neatsiprašė dėl šmeižto.

„Kaip ir kiekvienoje civilinėje byloje, teismas suinteresuotas, kad abi pusės susitaikytų. Ir žinoma paklausiama ar yra galimybė susitaikyti. Tai jokios galimybės šiai dienai nėra, nebent I. Trinkūnaitė mano ieškovo atsiprašytų ir pripažintų savo klaidą“, – Eltai aiškino V. Budniko advokatas Tomas Januškevičius.

„Toliau vyksta procesas ir šiai dienai susitaikymo galimybių nėra“, – pabrėžė jis.

Kaip rodo Lietuvos teismų informacinė sistema „Liteko“ Vilniaus miesto apylinkės teismas gavo V. Budniko ieškinį atsakovei I. Trinkūnaitei dėl garbės ir orumo gynimo.

Anksčiau Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas žiniasklaidai Giedrius Janonis Eltai patvirtino, kad V. Budnikas kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas priteisti iš atsakovės I. Trinkūnaitės. 100 eurų neturtinės žalos atlyginimą ir 5 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidų atlyginimą.

V. Budnikas į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo nutarė kreiptis po to, kai jį pasiekė informacija, jog I. Trinkūnaitė jį apkaltino šmeižtu. Tokių kaltinimų vyras buvo susilaukęs, kai prabilo apie „Foxpay“ akcininkės ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis.

Kitas parengiamasis teismo posėdis šioje civilinėje byloje numatytas rugpjūčio 5 d.

ELTA primena, kad „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje – pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – buvusios ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

Be to, buvo nustatyta, kad I. Trinkūnaitė tinkamai nebendradarbiauja su „Foxpay“ patikrinimą atliekančiu Lietuvos banku bei jam meluoja ir aktyviai trukdo jo veiksmams.

Tuo metu naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Na kodėl

Na kodėl portretas
Trinkūnaitė yra laikmečio vaikas. Kiek metų Lietuvoje neoliberalai su liberalkonservatoriais augino šitą naująją kartą besimeldžiančią tik pinigui ir asmeninei gerovei? Ogi mažiausia 30. Tai ko norėti

,,Atitiko kirvis kotą"

,,Atitiko kirvis kotą" portretas
tas senas žukas irgi nešventas. Senas valstybininkas galintis tik žmones kaltint . Mat jiems šitas ponas tiek daug praneša kas ant Lietuvos blogai o anie neina kaip per sąjudi su šakėm i gatves nors tu ka:D:D Jam ne i galva kad gal pats išeik su plakatu i Kudirkos aikšte ir paareikalauk valdžiukės atsakomybės už niekšybes? Taigi neee. Taigi jis prie ponų ir jam žema. Savanaudis demagogas

laukia I. Trinkūnaitės atsiprašymo,

laukia I. Trinkūnaitės atsiprašymo, portretas
cha, jos tėvas jūsų visų jau atsiprašė sunaikinęs ir į metalo laužą supjaustęs visą Lietuvo jūrų laivyną. Žinantiems Lietuvos valstybinės žvejybos laivyno įmonė „Jūra“, kurioje dirbo beveik 10 tūkstančių darbuotojų, likimą, tas atsiprašymas padės, kaip klizma nabašnikui.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių