- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Premjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybėje susitiko su Europos robotikos varžybose dalyvavusiais Lietuvos moksleiviais. Ministrė pirmininkė sako, kad ir pati norėtų konstruoti robotus. Su premjere susitiko kelios robotų konstravimo komandos. Viena jų iškovojo bilietą į Hjustoną, o kitos dvi vietoj pergalės pasirinko patriotiškumą ir dėl nenoro varžytis su rusais buvo diskvalifikuotos.
Moksleivių robotai varžėsi tarpusavyje, kuris greičiau pačiups kaladėles. Laikas – vos dvi su puse minutės.
„Mes turime nuvežti šešiakampes kaladėles nuo vieno taško iki kito, tuomet žaidimo pabaigoje robotai turi išleist lėktuvėlį. Pagal tai skaičiuojami skirtingi taškai“, – pasakojo moksleivis Povilas.
Robotams pasitelktas ir dirbtinis intelektas. Viskas sukonstruota ir suprogramuota pačių moksleivių, kurie jau dešimtokai. Neslepia, kad žinios atėjo ir iš interneto platybių.
„Mano užduotis buvo visą robotą programuoti. Komandoje esame dviese, tai mano draugas konstruoja, o aš programuoju. Paskaičiavau, kad nuo lapkričio mėnesio, kada gavome roboto detales, praleidau gal 500 valandų“ – dalijosi moksleivis Jokūbas.
„Tai buvo mano pirmas kartas programuojant robotą, todėl reikėjo labai daug informacijos pačiai surasti ir daug perrašyti iš naujo, nes viskas vis keičiasi. Tiesiog turėjau rasti geriausią būdą“, – sakė moksleivė Nida.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Varžybose ne viskas pagal planą. Galbūt jaudulys, nes veiksmą stebi premjerė I. Šimonytė. Premjerę robotų šou įtraukė.
„Labai norėčiau irgi konstruoti robotus“, – tikino I. Šimonytė.
Vyriausybėje robotai – ne šiaip sau. Moksleivių pasiekimai stulbina. Viena lietuvaičių komanda iškovojo bilietą į Hjustoną, į ten vyksiantį Pasaulio čempionatą. Kitos pasakoja apie didelį amerikiečių dėmesį.
„Dalis mūsų važiuos varžytis į JAV. Dabar kuriam pusės metro robotą, tai mūsų tikslas – kurti metrinius, dvimetrinius robotus“, – šnekėjo „Lituanica X“ šeimų bendruomenės vadovas Algirdas Augustaitis.
„Labai daug žmonių susisiekė su mumis, pavyzdžiui, Teksaso komandos. Sakė, kad norėtų labiau bendradarbiauti. Per kompiuterį, online susitikimus, padaryti ir sužinoti apie pačią mūsų komandą“, – pasakojo moksleivė Nida.
Dvi Lietuvos komandos robotikos varžybose Italijoje pademonstravo išskirtinę drąsą. Atsisakė vienoje grupėje varžytis su rusais. Dėl to buvo diskvalifikuotos ir palaidojo viltį vykti į Ameriką.
„Mes neturėjome tokio varianto, kuris ir sektų mūsų vertybes, ir tuo pačiu suteiktų mums šansą dalyvauti Hjustone. Mes tiesiog turėjom pasirinkti vieną mažiau blogą kelią“, – sakė moksleivis Matas.
Apgalvojom, kiek daug darbo mes įdėjome, bet taip pat, kiek daug kenčia Ukraina šiuo metu.
„Apgalvojom, kiek daug darbo mes įdėjome, bet taip pat, kiek daug kenčia Ukraina šiuo metu. Vis tiek galime dalyvauti ne tik šiais metais, tai čia tikrai dar nėra robotikos kelio pabaiga“, – atviravo moksleivis Jokūbas.
Moksleiviai negavo apdovanojimų, tačiau laimėjo lietuvių širdis, tad dalis politikų siūlo jiems atsidėkoti ne žodžiais, o premijomis.
„Vilniaus miestas turi parodyti dėmesį. Ir tas dėmesys turi atsiremti ir į finansinius dalykus, todėl siūlome skirti pinigines premijas. Kiek tai galėtų būti, tai reiktų žiūrėti pagal miesto biudžetą, akivaizdu, kad neturėtume kalbėti apie kelis šimtus eurų“, – tvirtino Vilniaus tarybos narys Povilas Pinelis.
„Vien roboto paruošimas varžyboms bus bent 1 tūkst. eurų, gal net keli. Dar kelionės, nes viską finansuojame iš šeimų ir rėmėjų lėšų“, – teigė A. Augustaitis.
Net jeigu valstybė ir neskatintų – jaunuoliai vis tiek savo ateitį sieja su robotais.
„Ateityje planuoju studijuoti inžineriją, tai tikrai arti to. Galima labai daug įgūdžių visokių išmokti, problemų sprendimo būdų“, – dalijosi moksleivis Jokūbas.
Planuose robotai ne tik žemėje.
„Kosmose robotai ir visokie tokie, labiau žiūrime į tą pusę, kad padėtume žmonijai žengti dar vieną žingsnį į priekį“, – sakė moksleivė Nida.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
NSGK nariai kritiški Biručio idėjoms dėl krašto apsaugos lėšų panaudojimo: skamba labai keistai
Kultūros ministrui Šarūnui Biručiui prakalbus, jog dalis didinamo gynybos finansavimo galėtų būti skiriama ugdyti piliečių atsparumą dezinformacijai, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai tokias idėjas sutinka kriti&scar...
-
Pažeidus dar vieną kabelį Baltijos jūroje, ministrė akcentuoja papildomų priemonių poreikį
Baltijos jūroje sekmadienį pažeidus dar vieną kabelį, krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė sako įžvelgianti papildomų priemonių poreikį siekiant užtikrinti didesnį saugumą ir efektyvesnį bendradarbiavimą tarp regiono &scaro...
-
Dėmesio, kauniečiai: pasitikrinkite adresą
Kaune gyvena apie 16 tūkst. gyventojų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas nėra tikslus. ...
-
Netikėti tyrimo rezultatai: penktadalis lietuvių turi polinkį į modernią priklausomybę
Netikėti tyrimo rezultatai – daugiau nei penktadaliui lietuvių būdingas perteklinis socialinių tinklų naudojimas, o tai specialistai sieja ir su emociniu atsparumu. Anot tyrėjų, Lietuvoje nerimo sutrikimų ir depresijos riziką patiriančių suaug...
-
Prikaupėte saldumynų – pasisaugokite vieno dalyko: dabar itin palankus metas
Jeigu per šventes gavote dovanų saldumynų ir juos pasidėjote į spintelę, prieš valgydami, atidžiai apžiūrėkite. Specialistai perspėja, dabar itin palankus metas maistinėms kandžių lervoms veistis. ...
-
Svarbiausi klausimai ir atsakymai apie viešojo transporto bilietų kainas sostinėje
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybai bus teikiamas siūlymas keisti miesto viešojo transporto bilietų kainas, kurios nesikeitė nuo 2013 m. Jei taryba pritars klausimo pateikimui, tolimesni kainodaros svarstymai vyks komitetuose ir kitam...
-
Teismas atmetė Valstybinės kalbos inspekcijos skundą dėl lenkiškų lentelių Vilniaus rajone
Regionų administracinis teismas atmetė Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) skundą dėl viešųjų užrašų lenkų kalba Vilniaus rajone. ...
-
Benkunskas: sprendimai dėl Vilniaus sporto rūmų yra finalinėse stadijose
Sostinės meras Valdas Benkunskas sako, kad sprendimo dėl memorialo žydams įkūrimo Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose galima tikėtis artimiausiu metu. ...
-
Urnoms nebeliko vietos: skatina mirusiųjų pelenus pasilikti namuose
Panevėžio kolumbariumuose nebeliko urnoms nė vienos vietos. Todėl savivaldybė skuba ieškoti pinigų naujam, nors šių metų biudžetas to nenumatė. Teigiama, kad nišos ištirpo ir dėl to, kad emigrantai vis dažniau išk...
-
Seniausio Lietuvos žirgyno likimas: rado atsakymą, kas kaltas dėl uždarymo
Seniausias ir didžiausias šalies žirgynas išgyvena sunkius laikus. Vilniaus rajone, Riešėje, įsikūręs padalinys, planuoja nutraukti veiklą. Žemės ūkio ministerijos valdomas žirgynas jau dešimtmetį dirba nuostolingai. Nau...