- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Sekmadienį Lietuvoje baigus galioti beveik dvejus metus trukusiai ekstremaliajai situacijai, atšaukiami beveik visi iki šiol galioję ribojimai.
Nuo šiol visose viešose vietose kaukes dėvėti tik rekomenduojama. Išimtis taikoma ligoninėms, slaugos įstaigoms, kur lankytojams jos išlieka būtinos.
Taip pat nuo gegužės 1-osios laisvėja ir pacientų lankymas, tačiau detalesnes tvarkas ir toliau nustatys gydymo įstaigų vadovai.
Svarbūs pakeitimai laukia gydymo įstaigų pacientų – prieš hospitalizaciją į gydymo įstaigą žmonėms nebereikės atlikti COVID-19 tyrimo, tačiau esant reikalui galės juos skirti.
Be kita ko, pasibaigus ekstremaliajai situacijai šalies gyventojai ir toliau turės daugiau laiko užsiregistruoti konsultacijai pas gydytojus specialistus.
Iš savo šeimos gydytojų gavę siuntimą, užsiregistruoti konsultacijai žmonės galės ne per 30 dienų, kaip buvo iki ekstremaliosios situacijos, bet per 60 dienų.
Nebelieka mobiliųjų punktų
Nuo sekmadienio koronaviruso diagnostika perkeliama iš mobiliųjų punktų į poliklinikas, naudojant profesionalius greituosius antigeno testus.
Tai reiškia, kad simptomus pajutę žmonės turės kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Atsisakant mobiliųjų punktų, karštoji koronaviruso linija 1808 taip pat sumažins savo paslaugų spektrą – neberegistruos koronaviruso tyrimui, skiepui.
Dar vienas pakeitimas palies sergančiuosius koronavirusu – privaloma izoliacija jiems nebebus taikoma. Žmogus bus laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu.
Simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas. Izoliuotis, kaip ir dabar, neturės nei keliautojai, nei sąlytį turėję asmenys.
Keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą nebebus taikomi jokie su COVID-19 valdymu susiję reikalavimai: nebereikės prieš kelionę atlikti testo, net jei asmuo nėra persirgęs ar vakcinuotas, ar pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketos.
Atsisakoma mokinių testavimo
Ugdymo įstaigose atsisakoma periodinio testavimo savikontrolės testais, paviršių tyrimų.
Vis dėlto, visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose, bus aprūpinti savikontrolės testais, kuriuos galės atlikti individualiai.
Testuojami dėl koronaviruso galės tik tėvų sutikimą turintys vaikai.
Mokyklos taip pat galės nuspręsti testuoti ir sąlytį turėjusius vaikus, tačiau tam taip pat reikės tėvų sutikimo.
Kiti pokyčiai
Siekiant vertinti viruso paplitimą populiacijoje, užtikrinti sekoskaitos vykdymą bei viruso atmainų stebėseną, atrinktos tam tikros pirminio lygio gydymo įstaigos, kuriose bus imami mėginiai PGR tyrimams, sekoskaitai.
Pasibaigus ekstremaliai situacijai, nebelieka specialių priedų medikams, dirbantiems su COVID-19 pacientais.
Tuo metu registracija vakcinacijai toliau vyks internetu www.koronastop.lt, taip pat kreipiantis tiesiogiai į savo šeimos gydytoją.
Gerėjant epidemiologinei situacijai, ribojimų reguliariai imta atsisakyti prieš kelis mėnesius: neliko sąlytį turėjusių asmenų izoliacijos, atsisakyta kaukių uždarose erdvėse.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
LRTK prašymu iš „Google“ paieškos pašalinta 201 blokuota svetainė su rusiškais kanalais6
Iš „Google“ paieškos sistemos pašalinta 201 užblokuota interneto svetainė, kurioje yra pasiekiamos į Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašą įtrauktos rusiškos televizijos programos, antradienį prane&scaron...
-
Arkikatedros požemiuose – sensacingas lobis: kokia jo vertė?2
Vilniaus katedros požemiuose pernai gruodį buvo atrasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų Aleksandro, Elžbietos ir Barboros įkapėms skirtomis karališkomis regalijomis. Apie tai, kodėl jos atrastos tik dabar ir kokia jų reikšm...
-
Buvęs švietimo ministras: tai yra didelis žingsnis atgal5
Švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas iki praėjusių metų balandžio ėjęs Gintautas Jakštas sako, kad dabartinės ministerijos vadovybės užmojis sumažinti minimalų mokinių skaičių trečiose gimnazijos klasėse yra žingsnis atga...
-
Kaitros, sausros, audros ir viesulai – mūsų gyvenimo realybė: kam dar ruoštis?1
Praėjusiais metais Lietuvoje užfiksuoti du katastrofiniai, 18 meteorologinių ir 12 hidrologinių stichinių reiškinių, antradienį pranešė Aplinkos ministerija. ...
-
Sunku patikėti: įvardijo neįprastus praėjusių metų Lietuvos pasiekimus
Apie tai, kokie įdomiausi įvykiai, ką išskirtinio sukūrė lietuviai, LNK žurnalistams papasakojo agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis. ...
-
Prognozė: įvardijo, kokie orai mūsų laukia sausį1
Meteorologai apžvelgė gruodžio mėnesio orų tendencijas ir pateikė ilgalaikę sausio mėnesio orų prognozę. ...
-
Praėję metai – tragiški aviacijai: ekspertas atskleidė, dėl ko kyla dauguma katastrofų
Praėję metai buvo niūrūs aviacijos saugos požiūriu. Žuvusiųjų skaičius buvo didžiausias nuo 2018 m. Per metus aviacijos katastrofose žuvo 334 žmonės – per 11 skirtingų nelaimių. Ką tai reiškia aviacijai? Apie tai LNK žurnalistas ...
-
Šių darbuotojų katastrofiškai trūksta: žada atlyginimų šuolį7
Pranešus, kad po septynerių metų gali trūkti daugiau kaip 4,5 tūkst. slaugytojų, sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė tikina, kad priemonės, kaip padidinti šios profesijos patrauklumą, yra numatytos. ...
-
Tadžikas pabėgėlis: stebitės, kad ekonominiai migrantai nemoka mokesčių? Jie to ir nedarys51
Buvusioji valdančioji dauguma sudarė sąlygas vos per kelis metus įleisti į Lietuvą keliasdešimt tūkstančių ekonominių migrantų, kurių absoliuti dauguma – iš buvusių sovietinių šalių. Neseniai žiniasklaida atkreipė d...
-
Popovienė apie pokyčius mokyklose: variantus teiksime kelis
Naujoji švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė sako, jog svarstoma grįžti prie reikalavimo, kad formuojant vienuoliktą klasę joje galėtų būti 12–15 moksleivių, o ne 21, kaip numatyta dabar. ...