Liberalai buriasi į sąjūdį

A.Zuoko oponentai kitų metų vasarį žada suformuoti naują politinę jėgą

A.Zuoko oponentai kitų metų vasarį žada suformuoti naują politinę jėgą

Vasarį Lietuvos padangėje atsiras nuo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderio Artūro Zuoko nusisukusių politikų suformuota nauja organizacija. Ji vadinsis Lietuvos liberalų sąjūdis (LLS). Kol kas neaišku, kas taps naujosios politinės jėgos vadovu.

Tarp signatarų - nemažai kauniečių

Vakar Vilniuje oficialiai paskelbta apie LLS kūrimą ir parašų po naujosios politinės jėgos kūrimo manifestu rinkimo pradžią. Tikimasi, kad per kelias savaites jį parems daugiau nei tūkstantis gyventojų - tiek, kiek reikia naujai politinei organizacijai įregistruoti. Kitų metų vasarį turėtų įvykti LLS steigiamasis suvažiavimas.

Vakar pristatytą manifestą jau pasirašė 64 asmenys. Tai - parlamentinės Liberalų frakcijos nariai, liberalių frakcijų atstovai įvairių savivaldybių tarybose, taip pat iki šiol politikoje nedalyvavę žmonės. Daugiau kaip dešimtadalis jų - iš Kauno. Tarp pasirašiusiųjų yra ir vienas Dubline gyvenantis lietuvis.

Seimo vicepirmininkas Gintaras Steponavičius tvirtina, kad naujos partijos branduolį sudarys daugiausia žmonės, pasitraukę ar ketinantys pasitraukti iš “bebaigiančios subyrėti LiCS”, taip pat naujokai, aktyviai politikoje nedalyvavę.

Anot Liberalų frakcijos nario Petro Auštrevičiaus, naujoji politinė jėga turėtų tapti “politiniu stebuklu”. Pasak partijos kūrimo iniciatorių, jie ketina pasiūlyti šalies politikos išgijimo ir atsinaujinimo kelią.

Neskelbia lyderio pavardės

LLS kūrimo manifeste teigiama, kad naujoji partija sieks “teisingos, išsilavinusios ir pasiturinčios Lietuvos”. Tai, pasak G.Steponavičiaus, ir yra trys “pamatiniai banginiai, ant kurių laikysis naujos partijos veiklos programa”.

Partijos steigėjai kol kas neskelbia, kas taps jų lyderiu. “Nenorime būti ta partija, kur susirinkę penki iniciatoriai viską iškart nusprendžia, išsirenka savo lyderį ir primeta savo nuomonę steigiamajam suvažiavimui. Tik jo delegatai patys galės apsispręsti, kas bus partijos pirmininku”, - sakė Liberalų frakcijos narys Eligijus Masiulis.

Tarp galimų kandidatų į LLS vadovus neoficialiai minimi G.Steponavičius ir P.Auštrevičius.

Beje, būtent pastarasis pasirašė pranešimą spaudai apie LLS kūrimo pradžią.

Tuo tarpu kūrimo manifestą pasirašė visi vakar spaudos konferencijoje dalyvavę Seimo Liberalų frakcijos nariai. Spaudos konferenciją stebėjo ir LiCS atstovas Gintautas Babravičius. “Aš dar pagalvosiu, ar pasirašyti. Čia G.Babravičius man spaudimą daro, siūlo neblogą sandėrį”, - juokavo Seimo narys Vytautas Čepas, kiek vėliau vis dėlto pasirašęs LLS steigimo manifestą.

Turi savo frakciją

Apie naujos partijos kūrimą A.Zuoko oponentai garsiai prabilo po to, kai lapkritį LiCS tarybos posėdyje nepavyko inicijuoti balsavimo dėl nepasitikėjimo partijos vadovybe.

Vidiniai neramumai partijoje sustiprėjo vasaros pradžioje, kai A.Zuokas nusprendė ignoruoti Prezidento Valdo Adamkaus netiesiogiai išsakytus raginimus dėl prarasto visuomenės pasitikėjimo pasitraukti iš užimamų pareigų. Lyderį atsistatydinti ragino ir dalis tuometinių liberalcentristų. Tačiau netrukus penki A.Zuoko oponentai parlamentarai buvo išmesti iš partijos gretų, dar keli jau anksčiau buvo sustabdę narystę.

A.Zuoko šalininkams Seime susibūrus į atskirą - Liberalų ir centro sąjungos - frakciją, senojoje frakcijoje likę LiCS lyderio oponentai pervadino ją į Liberalų. Ši frakcija turi 10, LiCS frakcija - 8 narius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių