Liūdinantys skaičiai ragina imtis griežtesnių priemonių: informacija apie policijos reidus sausį

700 girtų vairuotojų – tiek policininkai jų pagavo šalies keliuose šventinį gruodžio mėnesį. Pareigūnai nevynioja žodžių į vatą – skaičiai siaubingi. Lietuviai vis dar drąsiai sėda neblaivūs prie vairo. Tačiau kalti ne tik vairuotojai. Kaltę turi prisiimti ir aplinkiniai, kurie leidžia išgėrusiam žmogui sėsti prie vairo. 

Metinė girtų vairuotojų statistika taip pat nedžiugina. 2024 metais prie vairo šalyje buvo sulaikyta per 10 tūkst. apsvaigusių žmonių. Sausį pareigūnai žada reidų girtiems vairuotojams, dviratininkams ir pėstiesiems. Pastarieji ypač turėtų suklusti – bus tikrinama ar tamsiu paros metu vaikšto su atšvaitais.

Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys papasakojo plačiau apie tai, kokius reidus policija planuoja vykdyti sausio mėnesį.

– Dar prieš Kalėdas teko matyti ir viešojoje erdvėje, ir keliuose labai daug policijos pareigūnų, kurie dieną ir naktį rengė reidus. Kokie tų reidų rezultatai? 

– Rezultatai liūdnoki. Per gruodžio mėnesį policija iš eismo eliminavo 700 neblaivių vairuotojų. 

– Tai milžiniški skaičiai?

– Taip, tikrai didelis skaičius. Ir jeigu metų viduryje prognozavome, kad per 2024 metus nepasieksime 10 tūkst. neblaivių vairuotojų, policijos eliminuotų iš eismo, deja, turime 10,1 tūkst. neblaivių vairuotojų per 2024 metus. Tai rodo, kad turime rimtą problemą ir reikia ją spręsti. 

– Ar tie 700 neblaivių vairuotojų gruodį jau pradėjo švęsti? 

– Pradėjo švęsti ir nemoka derinti automobilio vairavimo su alkoholiu. Atsakingumo stoka. Jeigu svarstome ir galvojame, ir žinome, kad neblaivus vairuotojas, sėdintis prie automobilio vairo yra potencialus pavojus, tikrai verta susirūpinti. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Sausį policijos pareigūnai organizuos nemažai reidų. Kokių? 

– Sausio pradžioje policija vykdys, tų pačių neblaivių vairuotojų, kurie galbūt dar užsiliko šventėse ir bandys sėsti prie vairo, kontrolę. Tą dalyką darysime visose šalies vietose, įvairiose vietose, įvairiu paros laiku.

Sausio viduryje orientuosimės į chuliganišką vairavimą, pavojingą vairavimą. Noriu atkreipti dėmesį, kad šitas priemones policija vykdo dirbdama nežymėtais policijos automobiliais ir užfiksavus tam tikrą pažeidimą, ne visuomet vairuotojas yra sustabdomas. Vairuotojas per 24 val. gauna pranešimą apie padarytą pažeidimą, tam, kad susimastytų, ką padarė, dėl ko padarė ir kaip ištaisyti tą klaidą, kad ateityje nepasikartotų.

Sausio pabaigoje orientuosimės į pėsčiųjų elgseną, kadangi tamsus paros metas, o Lietuvoje sniego trūksta, matomumas labai sudėtingas. Ne visi pėstieji dėvi šviesą atspindinčias liemenes tamsiu paros metu,  nesegi atšvaitų, slepia juos kišenėse. Priminsime apie saugumą. 

– Kokie kelių policijos tikslai šiemet? Galbūt sumažinti girtų vairuotojų skaičių? 

Viena policija girtų vairuotojų, sėdinčių prie automobilių vairo, nesumažins. Pagrindiniai tikslai yra paskatinti eismo dalyvius tinkamai elgtis, netoleruoti netinkamo elgesio, netoleruoti, kuomet vairuodami vairuotojai rankomis naudojasi mobiliais įrenginiais, netoleruoti neprisegtų saugos diržų. Laukiame didelės visuomenės pagalbos, kuomet išaiškinami neblaivūs vairuotojai. Pirmiausia, neleisti sėsti neblaiviam už vairo. Nesiūlyti alkoholio asmeniui, kuris vairuos. Kita vertus, jeigu jis bando tą daryti, nedelsiant pranešti policijai. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Komisaras

Komisaras portretas
Kol nesodins po 2 metų ,taip ir bus.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių