Pagal Seimo rinkimų rezultatus pakeista Rinkimų komisijos sudėtis

Seimas antradienį priėmė nutarimą, pagal kurį Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) papildys daugiamandatėje apygardoje mandatus laimėjusių partijų - Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) bei „Drąsos kelio“ - atstovai.

Nutarimu į VRK įrašytas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pasiūlytas atstovas, ekonomistas, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriuje bei parlamentinės frakcijos referentu dirbantis Valdemaras Urbanas. „Drąsos kelias“ į komisiją delegavo su partija rinkimuose kandidatavusią teisininkę Ireną Malinauskienę.

Skirdamas naujus VRK narius Seimas taip pat iš komisijos sudėties išbraukė Liberalų ir centro sąjungos į ją deleguotą Ingą Milašiūtę. Liberalų ir centro sąjungai parlamento rinkimai spalį buvo nesėkmingi, ji negavo nė vieno mandato parlamente.

Už tokį nutarimą antradienį balsavo 89 Seimo nariai, aštuoni susilaikė.

25-erių V. Urbanas yra baigęs ekonomikos studijas Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete, gavęs bakalauro laipsnį toliau čia studijuoja verslo ekonomikos magistrantūroje. Dirbti Seime referentu jis pradėjo 2010 metais, o nuo 2011-ųjų yra ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas. VRK pateiktoje kandidato į Seimą biografijoje skelbiama, kad V. Urbanas yra ilgametis Lietuvos lenkų sąjungos narys.

1958 metais gimusi I.Malinauskienė yra baigusi Vilniaus universiteto tuometinį Pramonės ekonomikos fakultetą, 2003 metais Vilniaus universiteto Teisės fakultete įgijo teisininkės kvalifikaciją. VRK pateiktoje biografijoje nurodoma, kad yra dirbusi ekonomiste, nuo 1990 metų - Kauno miesto savivaldybės specialiste, nuo 1993 metų - skyriaus vedėjo pavaduotoja, iš šių pareigų buvusi atleista per reorganizaciją. 2004-2008 metais I.Malinauskienė nurodo vertusis privačia teisininko praktika.

Įstatymas numato, kad Seimas ne vėliau kaip per šimtą dienų po pirmojo naujai išrinkto Seimo posėdžio patikslina VRK sudėtį: atleidžia ir naujai paskiria partijų pasiūlytus komisijos narius, kad joje būtų daugiamandatėje rinkimų apygardoje mandatų gavusių partijų atstovų.

Partijų atstovų komisijoje turi būti mažiau nei teisingumo ministro ir Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytų kandidatūrų.

Į VRK paskyrus du naujus partijų atstovus ir vieną išbraukus, ši pusiausvyra išsilaikys. VRK nariais šiuo metu yra aštuoni teisingumo ministro ir teisininkų deleguoti nariai, paskyrus du naujus atstovus nuo partijų jų iš viso komisijoje bus septyni.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių