Perspėjimai apie pavojų pasieks daugiau gyventojų

  • Teksto dydis:

Lietuvos gyventojai, savo mobiliajame telefone aktyvavę korinio transliavimo funkciją, nuo ketvirtadienio gaus perspėjimo pranešimus apie galimas ekstremaliąsias situacijas, grėsmes ar pavojus nepriklausomai nuo to, kokios kartos mobiliojo ryšio tinklais jie naudojasi.

Siekiant užtikrinti, kad sparčiai diegiamos naujos judriojo ryšio technologijos neribotų gyventojų galimybių gauti perspėjimo pranešimus, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas atliko Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) funkcionalumo išplėtimą į 4G tinklus.

Vienu metu juos gali gauti visi pasirinktoje teritorijoje esantys gyventojai, taip pat ir užsienio piliečiai, esantys Lietuvos teritorijoje. Iki šiol įspėjamieji GPIS pranešimai (Cell broadcast – CB) buvo siunčiami koriniu (2G/GSM) ir 3G/UMTS tinklais, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

,Padarytas didžiulis žingsnis Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemoje. Duomenų perdavimo sparta ir interneto paslaugų prieinamumas skatina spartų informacinių sistemų vystymąsi ir įpareigojo kuo greičiau išplėsti esamą sistemą į 4G tinklą. Nuo šiol gyventojai galės gauti perspėjimo pranešimus apie gresiančias nelaimes, nepriklausomai nuo to, kokiame tinkle yra jų mobilieji telefonai. Tai jiems leis jaustis saugesniems“, – teigia PAGD direktorius Kęstutis Lukošius.

Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų infrastruktūrą, sistema įdiegta visų Lietuvoje veikiančių viešojo judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų – ,Bitė Lietuva“, ir „Telia“ – 2G (GSM) ir 3G (UMTS) tinklų infrastruktūroje.

Ketvirtadienį vyks GPIS patikrinimas. Jis atliekamas kiekvieno mėnesio pirmąją darbo dieną 10 val. Šių patikrinimų metu šalies gyventojai turi galimybę įsitikinti, ar jie yra teisingai įsijungę korinio transliavimo funkciją tam, kad gautų trumpuosius perspėjimo pranešimus.

Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama tinklalapiuose adresu: www.vpgt.lt, www.gpis.vpgt.lt. ir www.lt72.lt

„Jeigu perspėjimo pranešimo savo mobiliajame telefone negavote, nors ir jį aktyvavote, prašome rašyti elektroniniu paštu gpis@vpgt.lt“, – sako gelbėtojai.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, šalies gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kas

Kas portretas
Iš tu pranešimų, kai ner kur slėptis.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių