- Inga Popovaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Universitetą užvaldė ambicingi planai
Klaipėdos universitetas ruošiasi konkuruoti su didžiausiomis Lietuvos mokslo įstaigomis ir tapti svarbiausiu Pabaltijo mokslo, studijų ir inovacijų centru.
Senus pastatus parduos
Universitetas bankui yra įkeitęs visus tris bendrabučius, Socialinių mokslų ir Jūrų technikos fakultetų bei Tęstinių studijų instituto pastatus.
Pagal Turto atnaujinimo programą lėšų naujiems pastatams statyti bus skiriama tiek, kiek kainuoja senieji. Persikėlus į naujas patalpas, senosios bus parduotos.
Dėl prastų gyvenimo sąlygų dejuojantys studentai nuo 2010 metų turėtų apsigyventi naujame pastate universiteto miestelyje. Tačiau šiuo metu bendrabučiuose gyvena per 800 studentų, o naujuosiuose „namuose“ vietos atsiras tik 600.
Anot universiteto plėtros ir tarptautinių ryšių prorektoriaus Rimanto Didžioko, planuojamas ir antras tokio pat dydžio bendrabutis, tačiau šiuo metu lėšų jam nėra.
„Studentai – mūsų prioritetas, todėl jų gerove tikrai pasirūpinsime. Kur gyventi – bus,“ – kalbėjo prorektorius.
Sportas – ne prioritetas
Po bendrabučio į miestelį bus perkelti Socialinių mokslų ir Jūrų technikos fakultetai bei Tęstinių studijų institutas. Tai padaryti planuojama 2012 metais.
Ruošiantis perkelti fakultetus, vėl susiduriama su problemomis: pardavus senus pastatus, studentai liks be sporto salių – sveikatingumo kompleksas miestelyje planuojamas tik po fakultetų įrengimo.
Dar vienas laivas
Metų pradžioje klaipėdiečiai gavo Vyriausybės pritarimą integruoto mokslo, studijų ir verslo centro Lietuvos jūrinio ūkio plėtrai statybai. Centro kūrimas vyks kartu su universiteto miestelio statyba.
Universiteto teritorijoje bus pastatyta dešimt šiuolaikinių mokslinių laboratorijų. Jose tiriamąjį darbą galės dirbti visi suinteresuoti asmenys, perėję konkursą ir sumokėję infrastruktūros mokestį. Taip pat ruošiamasi statyti laivą, pritaikytą biologiniams jūros tyrimams.
„Mūsų tikslas – pačios geriausios sąlygos dirbti ir gyventi, pačios geriausios laboratorijos Baltijos pakrantėje. Sieksime, kad mūsiškiai neišvažiuotų, o išvažiavę – sugrįžtų. Taip pat lauksime prisijungiant užsieniečių,“ – ambicijų neslėpė plėtros prorektorius.
Plėstis arba išnykti
Pasak jo, uostamiesčio universitetas turi tik du kelius – plėstis ir tapti mokslo ir verslo lyderiu Vakarų Lietuvoje arba išnykti dėl nesugebėjimo konkuruoti su kitomis mokslo įstaigomis.
„Klaipėda turi mokslinį potencialą, bet per mažai apie tai kalba. Pavyzdžiui, kas žino, kad Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas yra pavyzdinis Europos Sąjungos mokslo centras?“ – mintimis dalijosi universiteto atstovas.
R.Didžioko teigimu, nepriklausomybės laikotarpiu į verslą pajūryje investuota daug, o mokslas visiškai užmirštas. Didelis atotrūkis tarp jūrinio sektoriaus technologijų ir mokslo yra svarus pretekstas mokslo ir verslo slėniui atsirasti.
Planuojama, kad nuo 2012 metų bus galima dirbti bei studijuoti atnaujintame Klaipėdos universiteto miestelyje bei jūrinių tyrimų mokslo slėnyje. Tai atsieis nepigiai – fakultetų statyba kainuos 70–80 mln. litų, o studijų infrastruktūrai prireiks dar 75 milijonų.
Universitetas miestelio statybą finansuos iš Vyriausybės bei ES lėšų, o pasikeitus Aukštojo mokslo įstatymui – ir privačių rėmėjų pinigais.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Sutriko „Sodros“ veikla: dalis paslaugų gali būti laikinai neprieinamos2
Trečiadienio popietę sutriko „Sodros“ veikla, todėl dalis elektroninių paslaugų gali būti neprieinamos. ...
-
Prieš 125 metus šviesas įžiebė Kauno centrinė elektrinė
Kaune viena po kitos dygsta puikios skulptoriaus Rimanto Okulič-Kazarino kompozicijos, primenančios Kauną, kurio nebėra. Kūrėjas įamžino Felikso Vizbaro vilą, Centrinį žydų banką, Jono Vailokaičio namą ir pastatą, kuris, jei būtų išlik...
-
Karinės jūrų pajėgos NATO misijai Baltijos jūroje skyrė du laivus1
Karinės jūrų pajėgos NATO kritinės infrastruktūros apsaugos operacijai Baltijos jūroje skyrė du laivus, jie trečiadienį išplaukė į jūrą, BNS nurodė Lietuvos kariuomenė. ...
-
Vilniaus meras apie rekordinius kelių remonto darbus: per metus – dar 121,3 km atnaujintų gatvių
Praėjusiais metais Vilniuje tęsti ypač ambicingi gatvių remonto darbai. 2024 m. atnaujinta 121,3 km sostinės gatvių, iš kurių žvyrkelių – beveik 5 km, atnaujinta 61,6 km šaligatvių ir įrengta 13,7 km dviračių takų. ...
-
Daugiau nei pusė Seimo narių siūlo atlikti LRT auditą, kiti teigia – tai nepriimtina5
Daugiau nei pusė Seimo narių siūlo pavesti Valstybės kontrolei (VK) atlikti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) 2021–2024 metų veiklos auditą. ...
-
Uostamiestis mini Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-ąsias metines1
Sausio 15-ąją uostamiestyje, Skulptūrų parke, prie paminklo „Už Laisvę žuvusiems“, tradiciškai buvo paminėtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-osios metinės. Jų metu buvo prisiminti svarbūs 1923-iųjų istorin...
-
Po žinomos medikės sprendimo dėl konsultacijų rusų kalba – ministrės žinutė7
Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, jog negalima priversti medikų konsultuoti užsienio kalba, tačiau pacientai neturi būti diskriminuojami dėl kalbos. ...
-
Kariams – gera žinia1
Vyriausybė pritarė, kad profesinės karo tarnybos kariams būtų kompensuojama ne tarnybos vietos savivaldybėje mokama būsto nuoma. ...
-
Po „The New York Times“ publikacijos – ministro ir VSD reakcija3
Valstybės saugumo departamentas (VSD) neigia užsienio spaudoje pasirodžiusią informaciją, esą Rusija Lietuvoje išlaiko reikšmingus žvalgybinius pajėgumus. Departamento teigimu, šiuo metu šalies agresorės tarnybų veikla yra...
-
Medikai: atrodė, kad susitvarkėme, tačiau po valandos – eilė laukiančiųjų
Dalyje Lietuvos siautėjusi lijundra, kai kuriuos miestus pavertė ledo arenomis – ypač sostinėje. Čia ligonines užplūdo masės galūnes susilaužiusių gyventojų. Nuo antradienio ryto pasipylė ir eismo įvykių lavina. Nors, anot savivaldyb...