BBC paskelbė gaires laidų vedėjų pasisakymams socialiniuose tinkluose

  • Teksto dydis:

Britų visuomeninis transliuotojas BBC ketvirtadienį paskelbė naujas gaires, kaip jo televizijos laidų vedėjams kalbėti socialiniuose tinkluose, po to, kai buvęs futbolininkas Gary Linekeris (Garis Linekeris), kritikavęs Jungtinės Karalystės vyriausybės prieglobsčio politiką, buvo kuriam laikui pašalintas iš eterio dėl šališkumo.

Po nepriklausomo transliuotojo atlikto patikrinimo rekomenduota, kad eterio metu ir dvi savaites prieš ir po jo pagrindinių laidų vedėjai neturėtų paremti ar užsipulti kurios nors politinės partijos.

Be to, jie turėtų susilaikyti nuo atskirų JK politikų kritikos ar oficialaus vaidmens kampanijose.

„Su žurnalistika nesusiję garsūs laidų vedėjai turėtų turėti galimybę reikšti nuomonę apie problemas ir politiką, įskaitant politinių nesutarimų klausimus, tačiau jie neturėtų įsitraukti į partijų politikos ar aktyvistų organizacijų kampanijas“, – rašoma išvadose.

Valstybės finansuojamas transliuotojas teigė, kad gairės galioja tokių populiarių laidų kaip „MasterChef“, „Dragons' Den“, „Antiques Roadshow“ ir „Strictly Come Dancing“ vedėjams, taip pat pagrindiniams radijo laidų vedėjams.

Taisyklių nereikia laikytis bendraautoriams, ekspertams, teisėjams ar kviestiniams vedėjams, išskyrus svarbiausių sporto renginių ir visame pasaulyje populiarios laidos „Aukščiausia pavara“ (Top Gear) vedėjus.

Tuo tarpu griežti reikalavimai dėl nešališkumo vis dar taikomi asmenims, dirbantiems naujienų, aktualijų, faktais grįstos žurnalistikos srityse ir vyresniesiems vadovams.

„Aiškumas, kaip BBC darbuotojai naudojasi socialiniais tinklais, svarbus ne tik jiems patiems ir organizacijai, bet ir mūsų auditorijai“, – sakė BBC generalinis direktorius Timas Davie (Timas Deivis).

„Naujosios gairės, į kurias įtraukti nauji reikalavimai mūsų pagrindinių programų vedėjams, yra proporcingos ir sąžiningos bei apsaugo šiuos įsipareigojimus“, – pridūrė jis.

Buvęs Anglijos rinktinės puolėjas G. Linekeris, vedantis BBC futbolo laidą „Match of the Day“, taip pat pritarė naujoms taisyklėms ir socialiniuose tinkluose teigė, kad jos visos yra labai apgalvotos.

Jis yra laisvai samdomas vedėjas, kuris techniškai nėra BBC darbuotojas.

Kovą jis buvo nušalintas nuo eterio po to, kai apkaltino JK vyriausybę, kad ši, kovodama su nelegalia imigracija, naudoja nacių laikų retoriką.

Ginčą sukėlė G. Linekerio reakcija į vaizdo įrašą, kuriame vidaus reikalų sekretorė Suella Braverman (Sjuela Breiverman) pristatė prieštaringai vertinamus planus sustabdyti migrantus, plaukiančius į JK per Lamanšą valtelėmis.

Buvęs „Leicester“, „Everton“, „Tottenham“ ir „Barcelona“ žaidėjas savo namuose yra priėmęs pabėgėlių ir dažnai kritikuoja vyriausybės politiką, ypač imigracijos klausimais.

Sprendimas nušalinti G. Linekerį sukėlė chaosą BBC televizijos ir radijo sporto laidose. Laidų vedėjai, pranešėjai ir komentatoriai palaikė G. Linekerį atsisakydami dirbti.

Susitarimas buvo pasiektas po kelių dienų – abi šalys pareiškė, kad susitarė, jog G. Linekeris sugrįš į BBC futbolo laidos „Match of the Day“ vedėjo darbą, o korporacija atliks nepriklausomą savo taisyklių dėl elgesio socialiniuose tinkluose patikrinimą, kuriam vadovavo buvęs „Independent Television News“ (ITN) vadovas Johnas Hardie (Džonas Hardis).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių