- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pirmadienį pranešė apie naujas kovos su imigracija priemones - savo planus apriboti migrantų teisę į darbą, sveikatos apsaugą ir būsto lengvatas.
D.Cameronas pripažino sunkiai dirbančių kelių migrantų kartų indėlį į šalies ekonomiką, bet perspėjo, kad Didžioji Britanija per daug ilgai buvo laikoma „lengvatike“.
Naujajame projekte numatoma, kad migrantai po šešių mėnesių neteks bedarbių pašalpų, jeigu jiems nebus darbo perspektyvų, be to, ne Europos šalių piliečiams gali tekti mokėti už sveikatos priežiūrą.
Ministras pirmininkas perspėjo, kad teisė į valstybės tarnybą yra „tai, ką migrantai užsitarnauja, o ne automatinė (jų) teisė“ ir pridūrė: „Mums reikia žmonių, kuriems įdomu tai, ką jie gali pasiūlyti Britanijai“.
D.Camerono kalba yra dar vienas žingsnis konservatorių vadovaujamos koalicinės vyriausybės siekyje sumažinti migrantų srautą nuo šimtų tūkstančių iki dešimčių tūkstančių žmonių per metus.
Bet tai yra ir bandymas atremti prieš imigraciją pasisakančios Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos keliamą iššūkį, kadangi neseniai atliktos visuomenės apklausos parodė, jog ši partija pagal populiarumą nustūmė konservatorius į trečiąją vietą.
Imigracijos klausimas yra vienas svarbiausių Britanijos politinėje darbotvarkėje, artėjant naujam rytų europiečių antplūdžiui, kurį žada 2014 metais numatomas darbo draudimo panaikinimas bulgarams ir rumunams.
Migrantai iš Europos ekonominės erdvės (EEA), į kurią įeina ES šalys, Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija, šalių turi teisę kas savaitę gauti 71 svaro (maždaug 85 eurų) bedarbio pašalpą tol, kol ieškosi darbo.
Pasak D.Camerono, tokia praktika davė „visai klaidingą“ žinią naujiesiems atvykėliams, todėl pagaliau reikia užbaigti šią gavimo „ko nors už nieką kultūrą“.
Vyriausybė siūlo nutraukti bedarbių išmokas po šešių mėnesių, jeigu migrantas negali įrodyti, kad turi realių galimybių rasti darbo ir jo anglų kalbos žinios yra pakankamai geros.
D.Cameronas taip pat nusitaikė ir į vadinamuosius „sveikatos turistus“, kurie naudojosi nemokama ir laisvai prieinama Nacionaline sveikatos apsauga (NHS), pabrėždamas, kad tai yra „nemokama Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba, o ne nemokama Tarptautinė sveikatos apsaugos tarnyba“.
Vyriausybė dar labiau stengsis atsiimti pinigus, kuriuos išleidžia gydydama migrantus ne iš EEA šalių, ir kurie, D.Camerono vyriausybės skaičiavimais, sudaro 10-20 mln. svarų per metus.
Atvykėliams iš EEA nepriklausančių šalių vyriausybė siekia padidinti mokesčius už gydymą ir reikalaus privalomo asmeninio sveikatos draudimo, kreipiantis į Nacionalinę sveikatos apsaugos tarnybą.
Premjeras taip pat palietė dažnai antiimigrantų naudojamą argumentą, kad migrantams socialinis būstas suteikiamas piliečių britų sąskaita.
Pasak D.Camerono, vienas iš dešimties socialinių būstų atitenka užsieniečiams, bet, artimiausiomis savaitėmis įsigaliosianti nauja tvarka numatys griežtesnius reikalavimus tokio būsto prašanties užsieniečiams, kurie šalyje gyvena ilgiau nei dvejus metus.
„Į Britaniją reikia įdėti, ne tik iš jos imti“, - sakė premjeras.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Baltarusijoje pagal prieš rinkimus suteiktą malonę paleisti 23 politiniai kaliniai4
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį paleido 23 politinius kalinius, pranešė valstybinė žiniasklaida. ...
-
Paskelbė, kada įsigalios Gazos Ruožo paliaubos1
Izraelio ir palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ paliaubos Gazos Ruože įsigalios sekmadienį 6.30 val. Grinvičo (8.30 val. Lietuvos) laiku, šeštadienį paskelbė derybose tarpininkauti padėjęs Kataras. ...
-
Izraelio vyriausybė patvirtino paliaubų Gazos Ruože susitarimą
Izraelio ministrų kabinetas anksti šeštadienį balsavimu patvirtino paliaubų Gazos Ruože ir įkaitų paleidimo susitarimą, pranešė ministro pirmininko Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahu) biuras. ...
-
Lenkija vis dar tikisi iš Vokietijos gauti kompensaciją už Antrąjį pasaulinį karą2
Lenkija vis dar tikisi gauti iš Vokietijos kompensaciją už Antrojo pasaulinio karo aukas, penktadienį lankydamasis Berlyne pasakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. ...
-
Lenkijos premjeras žada bendradarbiauti su JAV, nepaisydamas „objektyvių sunkumų“
Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas penktadienį, likus kelioms dienoms iki išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijos, pareiškė sieksiąs „kuo glaudesnio“ bendradarbiavimo su Jungtinėmis Vals...
-
Palestiniečių prezidentas teigia esąs pasirengęs prisiimti visą atsakomybę Gazos Ruože
Palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas (Mahmudas Abasas) penktadienį pareiškė, kad palestiniečių autonomija yra pasirengusi prisiimti visą atsakomybę pokario Gazos Ruože. ...
-
NVO: 2024-aisiais buvo įkalintas 361 žurnalistas, Kinija ir Izraelis – sąrašo lyderiai1
Žurnalistų apsaugos komitetas (CPJ) ketvirtadienį pranešė, kad paskutinį 2024-ųjų mėnesį už grotų buvo laikomas 361 žiniasklaidos darbuotojas. ...
-
Inauguracijos diena Trumpo stiliumi: kas vyks?1
Kas ketverius metus Vašingtone prisaikdinamas naujai išrinktas ar į pareigas sugrįžtantis JAV prezidentas, o tradiciškai įsitvirtinusios ceremonijos ir apeigų detales lemia asmeniniai naujojo vadovo pomėgiai. ...
-
Po ginčo su Fico Zelenskis Kyjive priėmė Slovakijos opozicijos partijos lyderį
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį priėmė pagrindinės Slovakijos opozicijos partijos lyderį po viešo ginčo su Kremliui simpatizuojančiu Europos Sąjungos (ES) narės ministru pirmininku. ...
-
Po Navalno advokatų įkalinimo Prancūzija pasmerkė Rusijos „bauginimo aktą“
Prancūzija penktadienį pasmerkė „bauginimo aktą“, nukreiptą prieš teisininkus Rusijoje po to, kai šios šalies teismas nuteisė kalėti tris mirusio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno advokatus. ...