E. Macronas prašo visų, kas „gali pasakyti „ne“ kraštutinumams“, paramos rinkimuose

  • Teksto dydis:

 Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) trečiadienį paprašė visų žmonių, „galinčių pasakyti „ne“ kraštutinumams“, paremti jį pirmalaikiuose rinkimuose, kuriuos jis sušaukė po nesėkmės Europos Parlamento rinkimuose.

 

„Tikiuosi, kad kai ateis laikas, geros valios vyrai ir moterys, galėsiantys pasakyti „ne“ kraštutinumams, susiburs, [...] užims poziciją kurti bendrą, nuoširdų, šaliai naudingą projektą“, – sakė E. Macronas spaudos konferencijoje Paryžiuje.

Sekmadienį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose E. Macrono Atgimimo partija ir jos sąjungininkai surinko perpus mažiau balsų nei Marine Le Pen (Marin Le Pen) vadovaujamas kraštutinių dešiniųjų Nacionalinis sambūris (RN), gavęs 31 proc. balsų.

E. Macronas sekmadienį pranešė apie birželio 30-ąją ir liepos 7-ąją vyksiančius pirmalaikius rinkimus po dvejų mažumos vyriausybės valdymo metų.

„Mano nuomone, atsakymo negalima rasti keičiant vyriausybę ar koaliciją, [...] reikėjo paleisti parlamentą“, – teigė E. Macronas.

Nenoriu atiduoti valdžios raktų kraštutiniams dešiniesiems 2027 metais.

 

E. Macronas, kuris 2027 metais baigs prezidentavimą po maksimalaus dviejų kadencijų laikotarpio, sakė, jog viena iš priežasčių, dėl kurių jis paskelbė pirmalaikius rinkimus, yra noras 2027-aisiais prezidento rinkimuose užkirsti kelią M. Le Pen vadovaujamai RN.

„Nenoriu atiduoti valdžios raktų kraštutiniams dešiniesiems 2027 metais“, – teigė jis žurnalistams.

Jis pripažino, kad rinkėjams „sunku pragyventi, net kai jie dirba, tai labai kasdieniai sunkumai“, kurie sukėlė „pyktį, kartais ir nuoskaudą“.

Žmonės „jaučia, kad jų nesiklausoma ir kad jie negerbiami [...]; negalime likti abejingi visoms šioms žinioms“, pridūrė jis.

Tačiau jis taip pat užsipuolė konservatorius, kurių lyderis Ericas Ciotti (Erikas Sioti) antradienį paskelbė apie aljansą su RN, taip pat ir kairiojo sparno aljansą, į kurį įeina kraštutinė kairioji partija „Nenugalėtoji Prancūzija“ (LFI).

Jo teigimu, dešinieji „per kelias valandas nusigręžė nuo generolo (Charles'io) de Gaulle'io (Šarlio de Golio)“ ir buvusių prezidentų Jacques'o Chiraco (Žako Širako) bei Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) palikimo.

Tuo metu pagrindinės kairiojo sparno partijos susivienijo su LFI, kurią prezidentas apkaltino antisemitizmu dėl jos reakcijos į palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ spalio 7-osios išpuolį Izraelyje ir karą Gazos Ruože.

Rinkėjai galėjo rinktis iš „dviejų kraštutinių aljansų, kurie beveik dėl nieko nesutaria, išskyrus darbo vietų dalijimą“, ir jo paties bloko, turinčio „vieningą šalies viziją“ tiek šalies viduje, tiek užsienyje.

„Nesame tobuli [...], bet pasiekėme rezultatų“, – tvirtino jis, kaip svarbiausius dalykus nurodydamas darbo vietų kūrimą, perėjimą prie žaliosios energijos ir paramą Ukrainai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių