- AFP-BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) spaudžiamas peržiūrėti savo būsimos komandos sudėtį po to, kai Europos Parlamento nariai smarkiai supliekė kelis kandidatus į eurokomisarus per jų paskyrimo svarstymą.
Įstatymų leidėjai Briuselyje išsakė rimtų abejonių dėl kelių pretendentų į svarbius postus ateinančius penkerius metus dirbsiančioje Europos Sąjungos vykdomosios valdžios institucijoje, tarp jų dėl kandidatų iš Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vengrijos ir Slovėnijos.
J.-C.Junckeris antradienį buvo susitikęs derybų su įtakingais Europarlamento nariais, ieškodamas būdų užsitikrinti jo komandos patvirtinimą per spalio 22 dieną numatytą balsavimą.
Komisijos pirmininkas jiems pasakė, jog nekeis savo komandos sudėties, tačiau yra pasirengęs padaryti tam tikrus pakeitimus perskirstant komisarų atsakomybės sritis, naujienų agentūrai AFP sakė politiniai šaltiniai.
Šaltinis Europarlamente pranešė, kad klausymus rengusių ES asamblėjos komitetų galutinių sprendimų dėl komisarų kandidatūrų paskelbimas buvo atidėtas iki trečiadienio.
„Šįvakar atitinkami komitetai renkasi aptarti (kandidatų) vertinimų. Po to ponas J.-C.Junckeris susitiks su Europos Parlamento lyderiais aptarti bendro vertinimo“, - antradienį sakė Europos Komisijos pirmininko atstovė spaudai Natasha Bertaud (Nataša Berto).
Šio konflikto šaltinis yra kova dėl valdžios tarp raumenis užsiauginusios ES asamblėjos ir Europos Komisijos, taip pat paties Europarlamento pasidalijimas į konservatorių ir socialistų stovyklas.
Europos Parlamentas gali paprašyti pakeisti kandidatus į Europos Komisiją arba perskirstyti jų portfelius, kaip buvo pasielgta 2004 ir 2009 metais.
Europarlamentarai spalio 22 dieną balsuos dėl visos J.-C.Junckerio komandos.
Antradienį Didžiosios Britanijos kandidatas Jonathanas Hillas (Džonas Hilas) turėjo atsakyti į papildomus klausimus dėl savo tinkamumo užimti finansinio stabilumo, finansinių paslaugų ir kapitalo rinkų sąjungos eurokomisaro postą, kai ES asamblėjos Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas surengė precedento neturintį pakartotinį svarstymą.
„Turėjau įveikti tam tikrus įtarimus dėl to, kad esu britas, ir ypač dėl fakto, kad esu britas, kuriam siūlomas šis portfelis“, – sakė J.Hillas, turėdamas omenyje įstatymų leidėjų susirūpinimą, kad jis gali būti šališkas sprendžiant klausimus, susijusius su didžiuliu Britanijos finansų paslaugų sektoriumi.
Buvęs Lordų Rūmų pirmininkas sakė priėmęs šį premjero Davido Camerono (Deivido Kamerono) pateiktą darbo pasiūlymą, kad vyriausybės vadovas įgytų argumentų prieš Britanijos pasitraukimą iš ES, dėl kurio 2017 metais planuojama surengti referendumą.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Sulaikytas nušalintasis Pietų Korėjos prezidentas
Pietų Korėjos tyrėjai trečiadienį sulaikė nušalintąjį prezidentą Yoon Suk-yeolą (Jun Sukjolą) dėl jo nepavykusios karo padėties įvedimo. ...
-
Sausio 15-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Sausio 15-oji, trečiadienis, 3 savaitė. ...
-
Parduodama prabangi Berslusconio vila Romoje
Paveldėtojai parduoda prabangią vilą Romoje, priklausiusią buvusiam Italijos premjerui Silvio Berlusconiui. ...
-
Patruševas: Ukrainos šiais metais gali nelikti
Artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendražygis atvirai kalba apie galimą Ukrainos ir Moldovos Respublikos, kaip nepriklausomų valstybių, pabaigą. ...
-
Ekspertas: Trumpas negali pats atšaukti sankcijų Rusijai, be Kongreso pritarimo pasitraukti iš NATO
JAV prezidentas Donaldas Trumpas negali pats nuspręsti panaikinti Rusijai įvestas sankcijas ar priversti Jungtines Valstijas pasitraukti iš NATO, teigia Ilko Kučerivo demokratinių iniciatyvų fondo saugumo analitikas Tarasas Žovtenko. ...
-
Pistorius Kyjive: Vokietija rems Ukrainą ir po rinkimų
Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius per savo vizitą Kyjive antradienį pažadėjo Ukrainai tolesnę paramą ir po Bundestago rinkimų. ...
-
Čekai baigia tiesti naftotiekį, padėsiantį atsikratyti priklausomybės nuo rusiškos naftos
Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala antradienį pranešė, kad jo šaliai nebereikia importuoti rusiškos naftos, pabaigus plėsti iš Italijos nutiestą Transalpino naftotiekį (TAL). ...
-
Slovakijos opozicija inicijuos balsavimą dėl nepasitikėjimo premjeru Ficu1
Slovakijos opozicija ketina inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo ministru pirmininku Robertu Ficu. ...
-
Vietnamas pasirašė branduolinės energijos sutartį su Rusija1
Per rusų ministro pirmininko Michailo Mišustino vizitą Hanojuje Rusija ir Vietnamas antradienį pasirašė susitarimą dėl branduolinės energijos, kuriuo siekiama stiprinti dviejų ilgamečių sąjungininkių ryšius. ...
-
Libaniečių prezidentūra: Macronas penktadienį vyks į Libaną
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) penktadienį turėtų apsilankyti Libane, pranešė abi šalys. ...