- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Indija trečiadienį sėkmingai sunaikino žemoje orbitoje skriejantį palydovą per raketų sistemos bandymą, išvedantį šalį į kosmoso „superlygą“, pareiškė premjeras Narendra Modi (Narendra Modis).
Indija tapo ketvirtąja valstybe po JAV, Rusijos ir Kinijos, sėkmingai atlikusia tokį bandymą.
„Ką tik mūsų mokslininkai numušė veikiantį palydovą, (skriejusį) žemojoje orbitoje aplink Žemę“, - N. Modi paskelbė per pirmąjį nuo 2016 metų pabaigos televizijos tiesiogiai transliuotą jo kreipimąsi į tautą.
„Tai pasididžiavimo momentas Indijai“, – pridūrė jis.
Raketa, paleista iš bandymų komplekso Indijos rytinėje Odišos valstijoje numušė palydovą per „sudėtingą operaciją“, trukusią apie tris minutes, sakė N. Modi.
„Indija įregistravo savo pavadinimą kosmoso supergalybių sąraše. Iki šiol tai yra pasiekusios tik trys šalys“, – pabrėžė premjeras.
Bandymas buvo atliktas praėjus mėnesiui po Indijos ir Pakistano naikintuvų susirėmimo ginčijamo Kašmyro regiono pasienyje. Šis incidentas žymėjo rimtą karinį eskalavimą tarp branduolinių ginklų turinčių varžovių.
Vienas indų lėktuvas buvo numuštas, o jo pilotas sučiuptas Pakistano. Be to, po incidento, kai Indijos aviacija pirmąkart per kelis dešimtmečius bombardavo Pakistano teritoriją, Islamabadas surengė atsakomųjų antskrydžių.
Pasak M. Modi, ši operacija buvo taiki ir neskirta „karo atmosferai“ kurti, „nenukreipta prieš jokią šalį“.
„Noriu patikinti pasaulio bendriją, kad naujieji pajėgumai nėra prieš nieką nukreipti. Taip skirta apsaugoti ir ginti sparčiai augančią Indiją“, – aiškino jis.
Jungtinės Valstijos ir Sovietų Sąjunga 1985 metais atliko pirmuosius sėkmingus bandymus numušti palydovus. Kinija tai padarė 2007 metais.
Kaip pranešama, šiuo metu Amerika, Rusija ir Kinija kuria vadinamuosius „Žvaigždžių karų“ ginklus – lazerines sistemas palydovams naikinti.
Palydovai tampa vis svarbesni žvalgybai, tad viso didžiosios valstybės siekia įsitvirtinti kosmose.
Jungtinės Valstijos 2014 metais atmetė Rusijos ir Kinijos pasiūlymą priimti sutartį, draudžiančią kosmose dislokuoti ginkluotę. Pasak Vašingtono, šis susitarimas buvo „iš pagrindų ydingas“, nes juo nebuvo numatyta pakankamų tikrinimo priemonių.
Indijos užsienio reikalų ministerijos pranešime, paskelbtame po N. Modi kreipimosi, sakoma, kad Delis „neturi ketinimų įsitraukti į ginklavimosi varžybas kosmose“.
„Visuomet tvirtinome, kad kosmosas turi būti naudojamas tik taikiems tikslams“, – rašo URM.
N. Modi sakė, kad naujasis bandymas nepažeidžia jokių tarptautinių sutarčių ir kad jis turi užtikrinti geresnes sąlygas ir saugumą 1,3 mlrd. Indijos gyventojų.
Šis pranešimas buvo paskelbtas artėjant nacionaliniams rinkimams, per kuriuos N. Modi tikisi užsitikrinti antrą kadenciją.
Balsavimas prasidės balandžio 11-ąją ir truks beveik šešias savaites. Per šiuos didžiausius pasaulyje rinkimus balso teisę turės beveik 900 mln. žmonių.
Pagrindinė opozicinė Kongreso partija, kurios lyderis Rahulas Gandhi (Rahulas Gandis) yra N. Modi varžovas, pasveikino mokslininkų „revoliucingus pasiekimus“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Švedija prašo Kinijos bendradarbiauti tyrime dėl kabelių Baltijos jūroje pažeidimo1
Švedija ketvirtadienį nusiuntė Kinijai oficialų prašymą bendradarbiauti atliekant tyrimą dėl dviejų kabelių Baltijos jūroje pažeidimo, sakė šalies ministras pirmininkas. ...
-
Rumunijos KT nurodė perskaičiuoti per prezidento rinkimų pirmąjį ratą atiduotus balsus1
Ketvirtadienį Rumunijos Konstitucinis Teismas nurodė perskaičiuoti per pirmąjį prezidento rinkimų ratą atiduotus balsus, kai kraštutinių dešiniųjų kandidatas netikėtai užėmė pirmaujančią poziciją. ...
-
Australijoje priimtas socialinių tinklų draudimas vaikams
Australijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį priėmė svarbias taisykles, pagal kurias jaunesniems nei 16 metų asmenims bus uždrausta naudotis socialiniais tinklais. ...
-
Europos Parlamentas ragina surengti naujus rinkimus Sakartvele4
Įvertinę svarbius pažeidimus, europarlamentarai ketvirtadienį atsisakė pripažinti parlamento rinkimų Sakartvele rezultatus ir paragino per ateinančius metus surengti naujus rinkimus, sakoma Europos Parlamento (EP) pranešime žiniasklaidai. ...
-
Lenkijos Seimas pritarė siūlymui Kūčias paskelbti nedarbo diena1
Lenkijos Seimas trečiadienį priėmė švenčių dienas reglamentuojančio įstatymo pataisą, pagal kurią Kūčios, gruodžio 24-oji, oficialiai taps nedarbo diena. ...
-
Lenkija iš ES fondų gaus 9,28 mlrd. eurų
Lenkijos fondų ir regioninės politikos ministrė Katarzyna Pelczynska-Nalecz ketvirtadienį su oficialiu vizitu lankėsi Briuselyje, kur susitiko su Europos Sąjungos kolegomis. Ji pažymėjo, kad jos vizitas susijęs ir su kitais klausimais, pavyzdžiui, Le...
-
Ukrainos jūrų koridoriumi eksportuota 85 mln. tonų prekių
Ukrainos jūrų koridorius ir toliau įrodo savo efektyvumą ir patikimumą net ir ekstremaliai sunkiomis karo sąlygomis. ...
-
ECB vadovė: ES turi bendradarbiauti su D. Trumpu, kad išvengtų prekybos karo
Europos Sąjunga turi bendradarbiauti su išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kad išvengtų prekybos karo, įvertinant jo planus didinti importo muitus, ketvirtadienį pareiškė Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė. ...
-
Kalėdų Senelių universitetas: kaip įgyjami ypatingi įgūdžiai?
Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl šiuo metu Kalėdų Senelių mokykloje baigiami pasiruošimo darbai. Tokios mokyklos reikia, nes saloje jau daugelį metų mažėja Kalėdų Senelių ir be to, šiam darbui reikia ypatingų įgūd...
-
Kinijoje nuo pareigų nušalintas aukščiausias karinis pareigūnas, jo atžvilgiu pradėtas tyrimas
Vienas aukščiausio rango Kinijos kariuomenės pareigūnas buvo nušalintas nuo pareigų dėl „rimtų drausmės pažeidimų“, ketvirtadienį pranešė Pekinas. ...