- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Katalonijos regiono parlamento pirmininkė Carme Forcadell (Karmė Forkadel) ketvirtadienį stos prieš Ispanijos teismą ir turės atsakyti į kaltinimus antivyriausybine veikla už sprendimą paskelbti nepriklausomybę.
Posėdis vyks profsąjungų streikui sudrebinus regioną dėl suimtų separatistų lyderių.
58 metų C. Forcadell ir dar penki atstatydintos regiono valdžios pareigūnai ketvirtadienį ryte stos prieš Aukščiausiojo Teismo teisėją. Teismas gali nuspręsti ar šie politikai kalti dėl maišto, antivyriausybinės veiklos ir valstybės lėšų švaistymu, siekiant paskelbti nepriklausomybę.
Jiems pateikti įtarimai laikiusis „suderintos strategijos paskelbti nepriklausomybę“ – ją Katalonijos parlamentas oficialiai paskelbė spalio 27 dieną.
Ispanijos Konstitucinis Teismas trečiadienį anuliavo regiono nepriklausomybės paskelbimą, šalyje toliau vystantis rimčiausiai politinei krizei per 40 demokratinio valdymo metų.
Teisėjas gali nuspręsti jiems skirti kardomąjį įkalinimą, kaip ir daugumai sulaikytų buvusių Katalonijos lyderių, praėjusį mėnesį surengusius referendumą dėl nepriklausomybės.
Praėjusią savaitę teisėjas Madride nusprendė aštuonis separatistų politikus palikti kardomajame arešte dėl jų siekio atskirti Katalonijos regioną nuo Ispanijos.
Į teismą neatvyko regiono atleistas lyderis Carlesas Puigdemont'as (Karlesas Puždemonas) ir keturi jo buvę ministrai, išvykę į Belgiją, kai centrinė vyriausybė Katalonijoje įvedė tiesioginį valdymą, regiono parlamentui vienašališkai paskelbus nepriklausomybę.
54 metų C. Puigdemont'as nepaisė šaukimo pasirodyti prieš teisėją Madride, nes sakė nesąs užtikrintas, ar jo teismas būtų sąžiningas.
Belgijos premjeras Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) trečiadienį neigė, kad jo vyriausybė patiria krizę dėl C. Puigdemont'o buvimo šalyje, kai jo koalicinės vyriausybės nariai, flamandų separatistai, pareiškė palaikymą C. Puigdemont'ui.
Trečiadienį Katalonijoje protestuotojai blokavo gatves, greitkelius ir geležinkelius, nepriklausomybę remiančiai profsąjungai paskelbus streiką visame regione.
Streiką surengė profsąjunga CSC, bet jo nepalaikė dvi kitos didžiausios Ispanijos profsąjungos.
Pagrindiniai greitkeliai regione, tarp kurių Ispanijos eksporto kelias į Prancūziją ir likusią Europos dalį, buvo užblokuoti apie 60-yje vietų. Šios akcijos sutrikdė eismą visame regione.
Tarnybos praneša, kad sutriko tarp Ispaniją ir Prancūzija kursuojančių traukinių eismas; buvo paveikti keturi iš aštuonių kasdienių traukinių reisų.
Mažiausiai vieno tunelio įvažiavimą Barselonoje protestuotojai užkirto milžiniškais plakatais. Aktyvistai taip pat užblokavo pagrindinius greitkelius, jungiančius apie 7.5 milijonus turintį regioną su Prancūzija vienoje pusėje ir Ispanijos sostine Madridu – kitoje.
Prancūzijos tarnybos sako, kad sienos perėjos buvo blokuojamos prie Ispanijos miesto Puigserda, o kiti svarbūs keliai atkirsti netoli Figereso į šiaurę nuo Barselonos.
Nepaisant sumaišties, šį kartą buvo mažiau nedirbančių žmonių nei per visuotinį streiką spalio 3 dieną.
Spalio 1-ąją Katalonija surengė nereguliuotą referendumą, per kurį, anot separatistų, dauguma rinkėjų balsavo už atsiskyrimą nuo Madrido. Ispanijos policija tąsyk ėmėsi itin griežtų priemonių prieš balsuotojus.
Vis dėlto į Ispanijos teismo uždraustą referendumą susirinko tik 43 proc. balso teisę turinčių rinkėjų.
Vidaus reikalų ministerijos atstovas Juanas Antonio Puigserveris (Chuanas Antonijus Pudžserveris) sakė, kad daugumoje sektorių dalyvavimas streike buvo minimalus.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ukraina pasmerkė O. Scholzo pokalbį su V. Putinu kaip bandymą nuolaidžiauti
Ukraina Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) skambutį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui penktadienį pasmerkė kaip bandymą nuolaidžiauti, kuris nepadeda siekti taikos praėjus trejiems metams po Rusijos invazijos. ...
-
V. Zelenskis mano, kad valdant D. Trumpo administracijai karas greičiau baigsis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad su būsimu JAV prezidentu Donaldu Trumpu susiklostė konstruktyvus bendradarbiavimas – Ukraina turėjo galimybę argumentuotai išdėstyti savo poziciją dėl taikos vizijos. ...
-
Lenkijos premjeras: O. Scholzas pasakė V. Putinui – „nieko apie Ukrainą be Ukrainos“
Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas penktadienį pareiškė esąs patenkintas, kad Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pasakė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, jog negalima priimti jokių sprendimų dėl Ukrainos nedalyvaujant Kyjivui. ...
-
Aktyvistai: Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus suimta per 100 disidentų giminaičių2
Baltarusijos valdžia prieš sausį vyksiančius rinkimus, kuriuose autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka sieks septintosios kadencijos, sulaikė daugiau kaip 100 politinių kalinių giminaičių, penktadienį pranešė teisių gy...
-
Graikijoje planuojama gynybos pertvarka: kurs gynybos kupolą, senus ginklus keis dronai1
Graikija ketvirtadienį pareiškė, kad taupydama lėšas pertvarkys savo gynybos pajėgas: remdamasi Ukrainos patirtimi, šalis atsisakys senesnių ginklų, o vietoj jų pradės naudoti dronus. ...
-
Žiniasklaida: O. Scholzas valandą kalbėjosi telefonu su V. Putinu
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pirmą kartą per beveik dvejus metus surengė pokalbį telefonu, naujienų agentūrai AFP pranešė Vokietijos vyriausybės šaltinis. ...
-
Vokietijos socialdemokratai tikisi, kad rinkimuose juos išgelbės populiarus ministras
Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo socialdemokratams prieš vasarį vyksiančius pirmalaikius rinkimus susiduriant su mažėjančia parama, maištininkai partijos nariai tikisi, kad populiarusis gynybos ministras Borisas Pistorius išgelbės ...
-
EK patvirtino euro zonos ekonomikos augimo prognozes
Europos Komisija penktadienį paskelbė atnaujintas euro zonos ir visos Europos Sąjungos ekonomikų augimo prognozes. ...
-
Energetikos milžinai žada skirti 500 mln. dolerių tvariai energijos prieigai
Energetikos milžinai „TotalEnergies“, BP, „Equinor“ ir „Shell“ kartu įsipareigojo investuoti į iniciatyvas, atitinkančias Jungtinių Tautų 7-ąjį darnaus vystymosi tikslą. ...
-
Politologas: koalicijos ateina ir išeina, o vokiečių brigada Lietuvoje – fundamentalus dalykas28
Lietuva pergyvena dėl tarptautinės reakcijos ir galimų pasekmių į valdančiąją koaliciją priėmus Remigijų Žemaitaitį. Vokietijos valdantieji apskritai subyrėjo ir Berlynas su baime žiūri į tai, ką darys Donaldas Trumpas. Perspektyvos atrodo r...