Ministras: JK siekia „perkrauti“ prekybinius santykius su ES

  • Teksto dydis:

Jungtinė Karalystė (JK) skubiai siekia „perkrauti“ savo prekybinius santykius su Europos Sąjunga (ES) ir mano, kad tarptautinė prekyba yra svarbus veiksnys norint atgaivinti JK augimą, naujienų agentūrai AFP pareiškė britų prekybos ministras Douglas Alexanderis.

D. Alexanderis sakė, kad 2016 m. priimtas JK sprendimas išstoti iš ES sukėlė „didelius trikdžius“ prekybos politikoje, o šaliai reikėjo perkalibruoti savo pasaulinės prekybos perspektyvas.

Jis pirmadienį lankėsi Ženevoje, kad susitiktų su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadove. Tai dalis plano sudėlioti atnaujintą ilgalaikę JK prekybos strategiją, kuri turėtų būti paskelbta 2025 m. pavasarį.

„Tai, kad tai yra pirmas mano vizitas Europoje, rodo stiprų naujosios vyriausybės įsipareigojimą tiek PPO, tiek daugiašalei prekybos sistemai“, – teigė D. Alexanderis.

Britų premjero Keiro Starmerio centro kairioji Leiboristų partija atėjo į valdžią po liepos mėnesį vykusių rinkimų, per kuriuos užsitikrino daugumą parlamente ir po 14 metų išstūmė konservatorius.

D. Alexanderis pažymėjo, kad dėl to JK ateinančiais metais bus „politiškai stabiliausia G7 demokratija“ ir nors tai „negarantuoja ekonominio stabilumo ir pažangos, tai tikrai yra naudinga“.

„Mes, kaip nauja vyriausybė, labai norime pekrauti mūsų santykius su mūsų draugais ir partneriais ES ir taip pat toliau siekti laisvosios prekybos susitarimų bei naujų galimybių viso pasaulio rinkose“, – tvirtino jis.

Naujos prekybos strategijos formulavimas

Pasak D. Alexanderio, prekybos augimui tenka „svarbus vaidmuo“ K. Starmerio vyriausybės „svarbioje misijoje“ auginti JK ekonomiką.

„Prekyba yra vienas iš įrankių priemonių rinkinyje, nes mes tikimės užtikrinti ekonominį ir fiskalinį stabilumą“, – kalbėjo prekybos ministras.

Duomenys rodo, kad 2024 m. antrą ketvirtį JK ekonomika paaugo 0,5 proc. Praėjusių metų antroje pusėje ekonomika buvo trumpam panirusi į negilią recesiją.

„Kalbant apie tiesioginius padarinius prekybai po „Brexit‘o“, skaičiai ir toliau yra labai sudėtingi; tačiau realybė yra ta, kad 47 proc. JK prekybos vis dar sudaro (prekyba) su ES. Tad reikia skubiai perkrauti mūsų santykius“, – tvirtino D. Alexanderis.

„Viena iš mano vizito Ženevoje priežasčių yra noras klausytis, mokytis ir susidaryti vaizdą apie tai, kaip galvoti apie PPO vietą mąstant apie prekybos strategiją“, – nurodė jis.

ES yra viena iš 166 PPO narių, tačiau po to, kai JK 2020 m. galiausiai išstojo iš bloko, Londonas pats savo vardu derasi PPO formatuose.

„Mūsų rankose – ambicinga darbotvarkė atverti galimybes už ES ribų ir tuo pat metu siekti perkrauti santykius su ES“, – sakė D. Alexanderis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių