- Rūta Androšiūnaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šiaurės Korėjos pareigūnai pirmą kartą buvo pastebėti dėvintys atlapo ženkliukus su lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) atvaizdu.
Tai dar vienas ženklas, kad šalies vadovas didina savo asmenybės kultą iki tokio lygio, koks buvo suteiktas velioniams jo tėvui ir seneliui.
Šiaurės Korėjos gyventojai privalo prie širdies nešioti ženklelius, ant kurių dešimtmečius buvo vaizduojamas šalies įkūrėjas Kim Il Sungas (Kim Ir Senas), jo sūnus Kim Jong Ilas (Kim Čen Iras) arba abu.
Kim Jong Unui skirtų ženkliukų egzistavimas nebuvo patvirtintas, kol sekmadienį valstybinė žiniasklaida paskelbė nuotraukų, kuriose matyti, kaip valdančiosios Darbininkų partijos posėdyje pareigūnai nešioja tokius atributus.
Šie ženkleliai yra dalis valstybės remiamos mitologijos apie Kimų šeimą, kurioje Kim Il Sungas ir Kim Jong Ilas laikomi dievais.
Jie yra įamžinti daugybėje statulų visoje Šiaurės Korėjoje, jų gimtadieniai yra dvi pagrindinės šalies šventės, o jų portretai kabo visuose namuose ir biuruose.
Mažai kas abejoja dabartinio lyderio Kim Jong Uno valdžia, tačiau nuo tada, kai jis 2011 metų pabaigoje perėmė šalies vairą po savo tėvo mirties, viešai rodyta nedaug 40-metį pagerbiančių atvaizdų. Vis dėlto pastaruoju metu jis ėmėsi veiksmų savo asmenybės kultui stiprinti, kartu bandydamas dar labiau pasitraukti iš tėvo ir senelio palikimo šešėlio.
Gegužę atidengtas jo portretas šalia kitų dviejų Kimų Darbininkų partijos vadovaujamoje mokykloje.
Sausį Kim Jong Unas paskelbė, kad jis daugiau nesieks taikaus susivienijimo su P. Korėja, dešimtmečius puoselėtos jos tėvo ir senelio politikos.
Stebėtojai taip pat sako, jog Šiaurės Korėja, atrodo, susilaiko nuo tokių terminų, kaip „Saulės diena“, kai balandžio 15-ąją minimas Kim Jong Uno senelio gimtadienis.
„Naujausios pastangos garbinti Kim Jong Uną vertinamos kaip siekis sumenkinti jo pirmtakų reikšmę ir kartu įtvirtinti jo, kaip nuo jų besiskiriančio lyderio, autoritetą“, – pirmadienį žurnalistams teigė Pietų Korėjos suvienijimo ministerijos atstovo spaudai pavaduotoja Kim Inae (Kim Inajė).
Ji taip pat sakė, kad Kim Jong Unas, tikėtina, bando didinti vietinę paramą savo vadovavimui, nes šalis susiduria su ekonominiais sunkumais ir Pietų Korėjos popkultūros įtaka.
Seulo „Ewha“ universiteto tarptautinių studijų profesorius Leifas-Ericas Easley (Leifas Erikas Izlis) teigė, kad Kim Jong Uno ženkliukų nešiojimas nestebina, nes jis jau daugiau nei dešimtmetį stiprina savo valdžią.
„Dabar, kai Kimas išėjo iš savo pirmtakų šešėlio, kyla klausimas, ar jis imsis politinių korekcijų, kad nutrauktų ankstesnes Šiaurės Korėjos ekonomines nesėkmes“, – sakė L.-E. Easley.
Pastaraisiais metais dėl griežtų pandeminių apribojimų, nuolatinių Jungtinių Tautų sankcijų ir prasto Šiaurės Korėjos valdymo, jos trapi ekonomika patyrė papildomų sunkumų.
Šeštadienį per Darbininkų partijos posėdį Kim Jon Unas kalbėjo apie „kai kuriuos nukrypimus, trukdančius“ pastangoms pagerinti šalies ekonominę padėtį, praneša valstybinė žiniasklaida.
Kai kurie ekspertai teigia, kad šie Kim Jong Uno žingsniai taip pat susiję su pranešimais, kad jis siekia, jog jo nepilnametė dukra taptų jo įpėdine ir įvyktų dar vienas valdžios perdavimas paveldėjimo keliu.
Pietų Korėjos žvalgybos agentūra sausį pareiškė, kad Kim Jong Uno dukrą, kuri, kaip pranešama, vardu Ju Ae (Džu Ae) ir kuriai yra apie 11 metų, laiko tikėtina tėvo įpėdine.
Tačiau kai kurie analitikai sako, kad ją dar per anksti vadinti įpėdine, atkreipdami dėmesį į jos amžių ir Šiaurės Korėjoje vyraujančią vyrų hierarchiją.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Rusijos rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu nusirito į 32 mėnesių žemumas
Rusijos rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu trečiadienį nukrito iki žemiausio lygio per daugiau nei dvejus su puse metų, perkopdamas 110 rublių už dolerį ribą. ...
-
Lenkija sulaikė vokietį dėl dvejopos paskirties technologijų eksporto į Rusiją
Lenkijoje dėl dvejopos paskirties technologijų eksporto į Rusiją buvo sulaikytas vokietis, trečiadienį pranešė Lenkijos saugumo tarnyba. ...
-
Lenkija dėl Rusijos grėsmės siūlo karinį patruliavimą Baltijos jūroje
Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį sakė norintis karinio jūrų laivyno patruliavimo programos – Baltijos jūrai nuo Rusijos keliamų grėsmių apsaugoti. ...
-
Slovakijos premjeras priėmė V. Putino kvietimą atvykti į Maskvą
Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Ficas trečiadienį pranešė gegužės 9 d. vyksiąs į Maskvą, kur dalyvaus renginiuose, skirtuose paminėti 80-ąsias pergalės II pasauliniame kare metines. ...
-
Tėvai pasipiktino dėl kamerų mokyklos tualetuose: tuo gali piktnaudžiauti pedofilai4
Dėmesio centre atsidūrė mokykla Slovakijoje. Tėvai niršta dėl vaizdo stebėjimo kamerų įrengtų mokyklų tualetuose. ...
-
Klausimas už milijoną: su kuriuo Lenkijos rinkimų nugalėtoju būtų lengviau susikalbėti Lietuvai?5
Netrukus startuos Lenkijos prezidento rinkimų kampanija, kurioje bus du aiškūs favoritai – liberalias ir kairiąsias jėgas atstovaujantis Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis ir dešiniųjų kandidatas Karolis Nawrockis. ...
-
Rumunijoje vyko demonstracijos prieš kraštutinių dešiniųjų kandidatą į prezidentus
Daug žmonių, daugiausiai jaunimo, Rumunijos sostinėje Bukarešte ir dar keturiuose universitetus turinčiuose šalies miestuose protestavo prieš kraštutinių dešiniųjų prorusišką kandidatą į prezidentus Caliną G...
-
Sakartvelo valdantieji kandidatu į prezidentus kelia buvusį futbolininką2
Sakartvelo valdančioji partija, siekdama įtvirtinti savo pozicijas valdžioje, trečiadienį kandidatu į šalies prezidentus iškėlė kraštutinių dešiniųjų politiką, buvusį futbolininką Micheilą Kavelašvilį. ...
-
Prancūzų užsienio reikalų ministras: „tam tikri lyderiai“ gali turėti neliečiamybę TBT2
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Noelis Barrot trečiadienį pareiškė, kad pagal Romos statutą kai kurie pasaulio politikai gali turėti neliečiamybę Tarptautiniame baudžiamajame teisme (TBT). ...
-
Ispanijos premjeras gina vyriausybės veiksmus dėl mirtinų potvynių
Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas trečiadienį gynė savo vyriausybės veiksmus, reaguojant į praėjusį mėnesį Ispaniją nusiaubusius potvynius, sakydamas, kad valstybės pareigūnai nuo nelaimės pradžios „įvykdė savo įsipareigoji...