- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Tailando parlamentas trečiadienį priėmė tos pačios lyties asmenų santuokų įstatymą ir sudarė sąlygas karalystei tapti pirmąja Pietryčių Azijos šalimi, pripažinusia santuokų lygybę.
Įstatymo projektas žemuosiuose rūmuose priimtas 399 balsais prieš 10, tačiau, prieš jį pasirašant karaliui, jį dar turi patvirtinti Senatas.
Galiausiai įstatymas turi būti paskelbtas oficialiajame leidinyje.
Vienas parlamentaras į posėdžių salę atsinešė didžiulę vaivorykštės spalvų vėliavą.
„Šiandien visuomenė mums įrodė, kad jai rūpi LGBT teisės“, – naujienų agentūrai AFP sakė pažangiosios partijos „Move Forward“, kuri pasisako už LGBTIQ teises, narys Tunyawajas Kamolwongwatas (Tuniavadžas Kamolvongvatas).
„Dabar mes pagaliau turėsime tokias pat teises kaip ir kiti“, – nurodė jis.
Azijoje tos pačios lyties asmenų santuokas pripažįsta tik Taivanas ir Nepalas, o Indijos aukščiausios instancijos teismas spalio mėnesį nukreipė sprendimo priėmimą parlamentui.
Ir nors karalystė yra draugiška LGBTIQ bendruomenei, Tailando aktyvistai dešimtmečius kovojo su konservatyviomis nuostatomis.
Pasiūlymu santuokos įstatyme nuorodos į „vyrus“ ir „moteris“, „vyrus“ ir „žmonas“ keičiamos į lyčiai neutralius terminus.
Tai taip pat reiškia, kad įsigaliojus įstatymui LGBTIQ poros karalystėje galės naudotis paveldėjimo ir įvaikinimo teisėmis.
„Didžiulis žingsnis“
„Tai didžiulis žingsnis mūsų šaliai – tai pirmasis atvejis Pietryčių Azijoje“, – AFP sakė aktyvistų grupės „Fortify Rights“ atstovė Mookdapa Yangyuenpradorn (Mukdapa Jangjuenpradorn).
Ji išreiškė viltį, kad vėlesni įstatymo projekto svarstymo etapai vyks sklandžiai, kad jos šalis „LGBT teisių srityje pasieks tarptautinį lygį“.
Balsavimas buvo surengtas po to, kai pernai ministro pirmininko Srettha Thavisino (Sretos Tavisino) kabinetas priėmė sprendimą, kuriuo buvo leista parlamentui svarstyti projektą.
Premjeras aktyviai palaiko LGBTIQ bendruomenę, pavertė šį santuokų klausimą vienu iš svarbiausių ir pernai žurnalistams teigė, kad pakeitimas sustiprins šeimos struktūras.
Nors Tailandas, kuriame gyventojų daugumą sudaro budistai, garsėja kaip tolerantiška valstybė, didžioji visuomenės dalis tebėra konservatyvi, o LGBTIQ bendruomenė, nors ir labai matoma, vis dar susiduria su kliūtimis ir diskriminacija.
Aktyvistai daugiau nei dešimtmetį siekė tos pačios lyties asmenų santuokų, tačiau karalystėje, kurioje politiką nuolat keičia perversmai ir masiniai gatvių protestai, ši veikla toli nenuėjo.
2022 metais Tailando įstatymų leidėjai iš pradžių pritarė dviem įstatymų projektams, pagal kuriuos būtų leidžiama sudaryti tos pačios lyties asmenų santuokas, ir dar dviem, pagal kuriuos būtų leidžiama sudaryti civilines partnerystes.
Tačiau šių teisės aktų buvo atsisakyta, kai buvo paleistas parlamentas siekiant sudaryti sąlygas pernai įvykusiems visuotiniams rinkimams.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Princas Williamas 2024-uosius įvardijo blogiausiais metais: atskleidė penkias priežastis, kodėl1
Turbūt galima drąsiai teigti, kad 2024-ieji nėra tie metai, kuriuos Didžiosios Britanijos karališkoji šeima prisimins su malonumu. ...
-
2024-ųjų netektys užsienyje
Baigiantis metams, prisiminkime svarbias 2024-ųjų netektis užsienyje. ...
-
Tailandas dramblių populiaciją reguliuos kontraceptinėmis injekcijomis1
Tailandas nori ateityje geriau reguliuoti augančią savo dramblių populiaciją. Aplinkos ministerija parengė planą, anot kurio, gyvūnams bus suleidžiamos kontraceptinės injekcijos, kurios kelerius metus užkirs kelią patelių nėštumui, prane&sc...
-
Rumunija ir Bulgarija ateinantį vidurnaktį taps Šengeno erdvės narėmis4
Rumunija ir Bulgarija trečiadienį taps visateisėmis Šengeno zonos narėmis, taip išplėsdamos šią erdvę be sienų iki 29 narių ir užbaigdamos 13 metų trukusį laukimą. ...
-
Į ateinančius metus žvelgia viltingai: tegul sugrįžta saugumas, o karas pagaliau baigiasi3
Antradienį minios žmonių grožėsis fejerverkais ir kels šampano taures, sveikindami 2025-uosius bei atsisveikindami su metais, kurie atnešė olimpinę šlovę, dramatišką Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) sugrįžimą ir neramumus...
-
Pasaulis pasitiko 2025-uosius metus
Ramiojo vandenyno Kiritimačio atole žmonės pirmieji pasaulyje pasitiko 2025-uosius metus. Apie 7 300 atolo gyventojų vienas kitą su Naujaisiais sveikino jau 12 val. Lietuvos laiku. Po 15 minučių Naujieji atkeliavo į Naujajai Zelandijai priklausančias ...
-
Iš Turkijos į Siriją grįžo daugiau nei 35 tūkstančiai pabėgėlių2
Maždaug 35 tūkst. sirų pabėgėlių išvyko iš Turkijos į savo šalį, kai anksčiau šį mėnesį buvo nuverstas Basharas al Assadas. ...
-
Europos Komisija: ES pasirengusi rusiškų dujų tranzito per Ukrainą sustabdymui
Europos Sąjunga yra pasirengusi rusiškų dujų tranzito per Ukrainą sustabdymui nuo sausio 1-osios, pareiškė Europos Komisijos (EK) oficiali atstovė, kurią cituoja Vokietijos naujienų agentūra DPA. ...
-
Naujametinei vakarienei italai išleis daugiau nei du milijardus eurų
Naujųjų metų sutikimo vakarienei italai išleis 2,3 mlrd. eurų – 100 milijonų daugiau nei pernai ir 350 milijonų daugiau nei prieš COVID pandemiją. ...
-
Rusija išvedė savo pasieniečius iš kontrolės punkto Armėnijos ir Irano pasienyje4
Armėnijos ir Irano pasienyje esančiame Agarako kontrolės punkte nuo gruodžio 30 d. budi ne Rusijos pasieniečiai, o tik Armėnijos pasienio kariuomenė. ...