Trumpas paragino verslo lyderius perkelti gamybą į JAV: grasina muitais

  • Teksto dydis:

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį, virtualiai kreipdamasis į pasaulio verslo lyderius Pasaulio ekonomikos forume (PEF) Davose, paragino juos perkelti gamybą į Jungtines Valstijas, įspėdamas, kad kitaip gali būti taikomi muitai.

Nuo pat savo inauguracijos pirmadienį D. Trumpas tvirtina, kad Vašingtonas nuo vasario 1 dienos gali įvesti didelius tarifus svarbioms JAV prekybos partnerėms – Kanadai, Meksikai ir Kinijai.

Pirmadienį jis pasirašė daugybę vykdomųjų įsakų, tarp jų – dėl Jungtinių Valstijų pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), kurią jis anksčiau buvo užsipuolęs dėl atsako į COVID-19 pandemiją. Jis taip pat paskelbė apie Vašingtono pasitraukimą iš Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos.

„Atvykite gaminti savo produktų į Ameriką ir mes jums suteiksime vienus mažiausių mokesčių iš visų pasaulio valstybių, – pareiškė jis. – Bet jei negaminsite savo produkto Amerikoje, o tai yra jūsų prerogatyva, tuomet jūs tiesiog turėsite mokėti tarifą.“

Ketvirtadienį sakydamas kalbą respublikonas pridūrė, kad, jo nuomone, mažesnės naftos kainos padėtų greitai užbaigti beveik trejus metus trunkantį Rusijos karą Ukrainoje.

„Taip pat ketinu paprašyti Saudo Arabijos ir OPEC sumažinti naftos kainą“, – sakė jis, turėdamas omenyje Naftą eksportuojančių valstybių organizaciją.

„Jei kaina sumažėtų, Rusijos ir Ukrainos karas iš karto baigtųsi, – teigė JAV prezidentas. – Šiuo metu kaina yra pakankamai didelė, todėl šis karas tęsis.“

D. Trumpas sakė, kad tikisi palaikyti „labai gerus santykius“ su Kinija, tačiau pabrėžė, kad „mes norime tik teisingumo“.

Per pirmąją savo kadenciją D. Trumpas įsitraukė į vis stiprėjusį muitų karą su Pekinu, o kampanijos metu jis taip pat grasino didesniais muitais.

Virtualiai kalbėdamas PEF jis taip pat paskelbė apie planus sumažinti palūkanų normas.

„Reikalausiu, kad palūkanų normos būtų nedelsiant sumažintos, – teigė jis, duodamas suprasti, kad šiuo klausimu gali daryti spaudimą JAV Federalinio rezervo sistemos pareigūnams. – Panašiai jos turėtų mažėti visame pasaulyje. Palūkanų normos turėtų sekti paskui mus visame pasaulyje.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių