Britų karališkoji šeima pradeda oficialų gedulą dėl Elizabeth II mirties

Karalius Charlesas III (Karolis III) ir karališkoji šeima penktadienį pradėjo gedulą dėl karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) gedulo laikotarpio, kuris baigsis septynios dienos po jos valstybinių laidotuvių, pranešė rūmų pareigūnai.

„Mirus Jos Didenybei karalienei, Jo Didenybė karalius pageidauja, kad nuo dabar iki septynių dienų po karalienės laidotuvių būtų laikomasi karališkojo gedulo laikotarpio“, – sakoma rūmų pareiškime.

„Laidotuvių data bus patvirtinta vėliau“, – priduriama pranešime.

Gedulo laikysis karališkosios šeimos nariai, namų ūkio personalas ir kariai, atliekantys ceremonines pareigas.

Vėliavos karališkosiose rezidencijose bus nuleistos iki pusės stiebo iki ryto po paskutinės gedulo dienos.

Penktadienį 13 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku Londono Haid parke ir iš Londono Tauerio bus paleistos karališkosios šūvių salvės, po vieną šūvį už kiekvienus 96-erius karalienės gyvenimo metus.

Karališkosios rezidencijos bus uždarytos iki laidotuvių.

Pareigūnai patarė žmonėms, norintiems padėti gėlių prie Bakingamo rūmų, tai daryti tam skirtose vietose netoliese esančiame Žaliajame parke arba Haid parke.

Oficialioje karališkojoje interneto svetainėje royal.uk atidaryta internetinė užuojautų knyga.

Išsamią informaciją apie oficialų nacionalinį gedulą vyriausybė patvirtins vėliau.

JK laikraščiai rašo apie liūdesį mirus karalienei

Britanijos laikraščiuose penktadienį dominuoja velionės karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) nuotraukos, primenančios jos kelią nuo karūnacijos iki šalies matriarchės statuso.

Per karūnaciją 1953-iaisiais padarytą 27 metų Elizabeth visa karališka didybe, po Vestminsterio abatijos skliautais laikančios karališkąsias regalijas, nuotrauką pirmuosiuose puslapiuose išspausdino „The Times“, „The Guardian“, „Daily Star“ ir „The Independent“.

„The Sun“, „The Daily Telegraph“, „Daily Express“ ir „Daily Mirror“ pasirinko atvaizdus, kuriuose monarchė įamžinta jau artėjanti prie rekordinio 70 metų valdymo pabaigos, baltais kaip sniegas plaukais.

„The Telegraph“ pacitavo karalienės žodžius, ištartus po 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų Jungtinėse Valstijose: „Sielvartas yra kaina, kurią mokame už meilę.“

Daugumos bulvarinių leidinių pirmieji puslapiai buvo nespalvoti, bet „The Sun“ viršutinė eilutė buvo nudažyta karališka violetine spalva, o antraštė skelbė: „Mylėjome jus, Ponia.“

„Ilsėkitės ramybėje... „The Sun“ ir mūsų skaitytojai jus mylėjo. Mes didžiuojamės, kad buvote mūsų Karalienė“, – pridūrė laikraštis.

„Daily Express“ išspausdino antraštę „Mūsų mylima karalienė mirė“, o „Daily Mirror“ parašė tiesiog „Ačiū“.

„Liūdime“, – skelbė „Daily Mail“.

„Kaip rasti žodžių? Mūsų sielvartas – tai šimtas skirtingų emocijų ir visas jas sunku suvokti, – pirmajame puslapyje rašė leidinys. – Per radiją ir televiziją skambant „Dieve, sergėk Karalienę“, išgirdus, kad mūsų mylima monarchė mirė, šalis nuliūdo.“

„Tegyvuoja karalius“

Naujiena apie karalienės mirtį dominavo ir vidiniuose numerių puslapiuose. Dauguma laikraščių šiam įvykiui skyrė bent po 20 puslapių.

„Užgeso vienas mūsų gyvenimo žiburių. Diena, kurios baiminosi Britanija ir didelė pasaulio dalis, atėjo. Jos nebėra“, – redaktoriaus skiltyje rašė „The Sun“.

„Mūsų valstybės motina. Garsiausia, mylimiausia, labiausiai gerbiama moteris Žemėje. Britanijos stuburas... Sunku galvoti apie britišką gyvenimą be jos buvimo. Naujasis pasaulis atrodys keistas“, – rašė laikraštis.

„The Times“ nekrologe pavadino Elizabeth II „moterimi, išgelbėjusia monarchiją“.

„Dėl jos atsidavimo... institucija, kartais atrodydavusi kaip pasenusi ir atitrūkusi nuo šiuolaikinės visuomenės vertybių, šiandien tebėra svarbi ir populiari“, – rašė laikraštis.

Kairiojo sparno „The Guardian“ skiltininkas Jonathanas Freedlandas (Džonatanas Fridlandas) rašė, kad monarchės mirtis pranašauja „naujos ateities“ pradžią.

„Nebėra... mūsų kolektyvinio gyvenimo elemento, nuolat ir patikimai nekisdavusio“, – pridūrė jis.

„The Daily Telegraph“ tuo tarpu pagerbė Elizabeth II „viso gyvenimo tarnybą“.

„Ji buvo daugiau nei vien tolimas, matriarchalinis valstybingumo simbolis; ji buvo mūsų nuolatinė bendrakeleivė ir vedlė, raminamai santūri net pačiais neramiausiais laikais, – rašė leidinys.

„Antrasis Elizabeth amžius baigiasi. Tegyvuoja karalius Charlesas III (Karolis III)", – priduriama jame.



NAUJAUSI KOMENTARAI

to paf

to paf portretas
Ne tavo reikalas.Nesikišk į suverenių valstybių reikalus,Sirk okupantės psichoze,tauu kaip tik.

anonimui puspročiui

anonimui puspročiui portretas
Gaila,akd ne tave.Labai labai gaila,bet paims,nes linkėdami kitiems mirties visi visada pirmi susilaukia.Karma yra visagalė.

Anonimas

Anonimas portretas
Gaila galiejo Lietuvos visatos valdova tata kupruka kartu pasiimti sunauja nesupiktu idomu sita vagiu valdzia kiek dienu gedolo paskelps kaip valdovas nustips
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių