Pietų afrikiečiams nustatytas COVID-19 – nuogąstaujama dėl židinio olimpiniame kaimelyje

  • Teksto dydis:

Likus mažiau nei savaitei iki Tokijo olimpiados atidarymo, žaidynių kaimelyje dviems futbolininkams ir vaizdo analitikui iš Pietų Afrikos nustatytas koronavirusas, nuogąstaujama dėl infekcijos židinio, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Šie atvejai dar labiau aptemdė ir taip niūrią 2020 metų olimpiados atmosferą. Prieš metus atidėtos žaidynės pagaliau oficialiai prasidės penktadienį, tačiau didžioji Japonijos visuomenės dalis ir toliau joms nepritaria.

Pietų Afrikos olimpinė delegacija pranešė, kad futbolininkai Thabiso Monyane (Tabisas Monjanė) ir Kamohelo Mahlatsi (Kamochelas Machlacis) bei analitikas Mario Masha (Marijas Maša) izoliavosi.

„Kasdien nuo atvykimo [visi delegacijos nariai] testuojami olimpiniame kaimelyje ir laikosi visų privalomų priemonių," – sakoma pranešime. 

„Teigiamų rezultatų laikas rodo, kad PGR tyrimas šiems asmenims buvo atliktas infekcijos inkubaciniu laikotarpiu, todėl rezultatai galėjo būti neigiami Pietų Afrikoje, o Japonijoje – teigiami“, – sakė delegacijos vyriausioji medicinos pareigūnė Phatho Zondi (Fato Zondi).

Pietų Afrikos septynetų regbio treneriui Neilui Powellui (Neilui Pauelui) taip pat nustatytas COVID-19, jis izoliavosi Japonijos mieste, kuriame treniruojasi jo komanda.

Žaidynių organizatoriai anksčiau pranešė, kad du sportininkai ir jiems padedančio personalo narys tapo pirmaisiais olimpinio kaimelio gyventojais, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau daugiau informacijos nepateikė. 

Iki šiol fiksuoti 55 koronaviruso atvejai, susiję su olimpinėmis žaidynėmis, tarp jų – keturi sportininkai.

Prasidėjus žaidynėms, olimpiniame kaimelyje, kurį sudaro gyvenamosios ir maitinimo zonos Tokijuje, gyvens apie 6 700 sportininkų ir pareigūnų.

Siekiant išvengti užsikrėtimų, žaidynės daugiausia vyks už uždarų durų. Japonijos sostinėje  galioja dėl pandemijos įvesta nepaprastoji padėtis, pastaruoju metu daugėja naujų atvejų. 

Olimpiados pareigūnai iš visų jėgų stengiasi įtikinti, kad žaidynės nekelia didelės rizikos sveikatai – laikomasi griežtų saugumo priemonių, o sportininkai kasdien tikrinami.

Olimpinių žaidynių vykdantysis direktorius Christophe'as Dubi (Kristofas Diubi) sekmadienį teigė, kad infekcijos plitimo rizika yra „minimali“. 

„Galime užtikrinti, kad užkrato perdavimas tarp įvairių grupių yra beveik neįmanomas“, – sakė jis.

Vis dėlto olimpiniame kaimelyje nustatyti atvejai neramina Tokijo gyventojus.

Maniau, kad olimpinis kaimelis bus saugesnis, todėl stebiuosi, kad virusas iš viso ten pateko.

„Maniau, kad olimpinis kaimelis bus saugesnis, todėl stebiuosi, kad virusas iš viso ten pateko, – naujienų agentūrai AFP sakė kosmetikos kompanijos darbuotoja 23 metų Riyoka Kasahara (Rijoja Kasahara). – Mano manymu, tai pavojinga.“

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nariui iš Pietų Korėjos Ryu Seung-min (Liu Siunminui) koronavirusas buvo nustatytas atvykus į Japoniją, jis izoliavosi, pranešė TOK atstovas. 

Šeštadienį TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) paragino sporto aistruolius Japonijoje parodyti palaikymą žaidynėms. Jis sakė, kad „labai gerai žino“, kaip skeptiškai žiūrima į renginį. 

Atvykę sportininkai susiduria su griežtais ribojimais. Jie kasdien testuojami, privalo laikytis saugaus atstumo, negali palikti olimpinio „burbulo“ ir turi išvykti iš Japonijos per dvi paras pasibaigus jų rungties varžyboms.  



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių