FIFA pasaulio salės futbolo čempionatų istorija – per skaičių prizmę

  • Teksto dydis:

Į paskutinę stadiją įžengus pasaulio salės futbolo čempionatui, kviečiame pažvelgti į šio turnyro raidą per skaičių prizmę bei susipažinti su svarbiausiais skaičiais, kurie yra turnyro istorijos dalimi.

50 – tiek įvarčių Rusija pelnė per ketverias grupių etapo rungtynes 2008 metais – vienu daugiau nei Brazilija. Rezultatyviausiomis visų laikų rungtynėmis ir didžiausia pergale pasaulio salės futbolo čempionatuose išlieka Rusijos laimėjimas 31:2 prieš Saliamono salas 2008-aisiais.

48 – tiek įvarčių įmušė rezultatyviausias pasaulio čempionatų žaidėjas Falcao. Jo sąskaitoje taip pat daugiausiai rungtynių – 34.

46 – tiek metų ir poros mėnesių buvo vartininkas Liboras Gercakas – vyriausias visų laikų FIFA pasaulio salės futbolo čempionato žaidėjas. Jis pagerino japono Kazu Miura rekordą – pastarasis 2012 m. čempionate rungtyniavo 45-ejų. Neseniai 18-ąjį gimtadienį pažymėjęs Raphaelis Leai – jauniausias žaidėjas turnyre Lietuvoje.

32 – tiek žaidėjų iš Ispanijos lygos rungtyniauja arba rungtyniavo Lietuvoje – tai daugiausiai žaidėjų čempionate Lietuvoje turinti lyga. Devyni jos klubai turės savo atstovus. Antra pagal šį skaičių – Portugalija, su 23 žaidėjais. Kitos lygos turi ne daugiau nei 16 žaidėjų. Nors į čempionatą pirmą kartą per pora dešimtmečių nepateko italai, „Serie A“ lygai atstovauja arba atstovavo 13 žaidėjų. „Glucosoral” (Gvatemala), „Kairat“ (Kazachstanas), „Sporting“ (Portugalija) ir „San Miguelito“ (Panama) čempionate turi arba turėjo po 9 žaidėjus ir pagal šį rodiklį yra geriausiai atstovaujami klubai.

19 – tiek žaidėjų dalyvavo ir FIFA pasaulio salės futbolo čempionate, ir FIFA pasaulio futbolo čempionate. Tarp jų – danas Brianas Laudrupas, kuris sužibėjo atstovaudamas Danijai 1989 m. Nyderlanduose ir 1998 m. Prancūzijoje, taip pat Lakhdaras Belloumi, kuris žaidė olandų aikštynuose tais pačiais metais, o kiek anksčiau prisidėjo prie sensacingos Alžyro pergalės prieš Vakarų Vokietiją 1982 m., JAV futbolo šlovės muziejaus nariai Jeffas Agoosas, Bruce’as Murray, Tabas Ramosas ir Peteris Vermesas; Willy Okpara, kuris išvyko į Hong Kongą 1992 metais kaip aikštės žaidėjas, o 1998 m. Prancūzijoje buvo vartininkas; bei rezultatyviausias visų laikų Kosta Rikos žaidėjas Rolando „El Principito“ Fonseca.

19 – tiek įvarčių įmušė Manoelis Tobias Brazilijos rinktinės gretose 2000 m. Gvatemaloje, tai – vieno turnyro rekordas. Irano atstovas Saeidas Rajabi ir Rusijos žaidėjas Pula įmušė po 16 įvarčių atitinkamai 1992 ir 2008 metais.

12 – tiek žaidėjų, kurie yra tapę pasaulio čempionais, žaidžia arba žaidė Lietuvoje. Guitta ir Rodrigo tai pavyko padaryti su Brazilija 2012 metais, o Santiago Basile, Cristianas Borruto, Alanas Brandi, Leandro Cuzzolino, Guido Mosensonas, Maximiliano Rescia, Nicolas Sarmiento, Damianas Stazzone, Pablo Taborda ir Constantino Vaporaki padėjo Argentinai iškovoti pirmąjį titulą 2016 m.

7 – tiek kartų Ricardinho ir Ferrao sudėjus laimėjo geriausio pasaulio žaidėjo trofėjus „Futsal Planet“ rinkimuose. Portugalų dešimtasis numeris triumfavo kasmet nuo 2014 ir 2018 metų ir turi daugiau nei Falcao, kurio sąskaitoje – paskutiniai du. Kazachstano vartininkas Leo Higuita laimėjo penkis iš šešių geriausio vartininko prizų, o brazilų žvaigždutė Leonardo – du paskutinius geriausio jauno žaidėjo prizus.

6,79 – tiek įvarčių istoriškai vidutiniškai per rungtynes pelnoma pasaulio čempionato rungtynėse. Tai – vienas įvartis kas penkias minutes ir 53 sekundes. Tikrai neblogai žiūrovams, ar ne?

5 – tiek kartų iš eilės Ispanija dalyvavo pasaulio salės futbolo čempionato finaluose. Du kartus ispanai triumfavo.

3 – tiek šalių yra žaidusios visuose FIFA pasaulio salės futbolo čempionatuose: Argentina, Brazilija ir Ispanija. Dar trys debiutuos turnyre – tai yra Angola, Lietuva ir Venesuela. Iš viso čempionate yra dalyvavę 50 šalių atstovai. Debiutantams yra pozityvios statistikos – pirmąsias savo rungtynes prieš ketverius metus laimėjo ir į kitą etapą pateko Vietnamas bei Azerbaidžanas.

1 – tiek pralaimėjimų Brazilija patyrė per pagrindinį laiką per paskutinius 59 pasaulio salės futbolo čempionato mačus. Seleção dukart suklupo pirmajame turnyre – 2-3 prieš Vengriją ir 3-5 prieš JAV – tačiau vėliau tik kartą nusileido ispanams 2000 metų finale. Brazilai iškrito po baudinių 2004 metų čempionato pusfinalyje ir 2016 m. aštuntfinalyje.

0 – Egiptas nė karto nėra sužaidęs lygiosiomis per 25 žaistas FIFA pasaulio salės futbolo čempionato rungtynes nepaisant to, kad jų įvarčių skirtumas yra gana apylygis – 90 įmušta ir 101 praleista.

*****

Čempionatas jau pasiekė pusfinalio etapą, tad dramos čia bus tik daugiau! Jau trečiadienį pirmajame pusfinalyje susitiks Brazilija ir Argentina, o ketvirtadienį dėl antro kelialapio susikaus Portugalija ir Kazachstanas.

Abi dienas rungtynės vyks Kauno arenoje, abu kartus jos startuos 20 valandą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių