Rumunijoje – dramatiškas Lietuvos futbolininkų pralaimėjimas paskutinėmis minutėmis

Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė pirmadienio vakarą sužaidė antrąsias rungtynes šio sezono UEFA tautų lygos turnyre. C2 grupėje antrame susitikime Edgaro Jankausko auklėtiniai Bukarešte 1:3 (1:1) turėjo pripažinti Rumunijos ekipos pranašumą.

Lietuviai pasirodymą turnyre pratęs spalio mėnesį, kai Kaune sužais dvejas namų rungtynes. Spalio 12 lietuviai namuose priims Kosovo komandą (bilietus įsigykite čia), o spalio 15-ąją taip pat Kaune susitiks su tais pačiais rumunais (bilietai).

Pirmadienio rungtynėse trenerių sprendimų neregistruoti buvo Linas Klimavičius bei Danielis Romanovskis.

Dvikovos startas buvo pažymėtas ankstyvu rumunų įvarčių, kai po gero komandos draugo perdavimo iš arti Edviną Gertmoną nuginklavo Valentinas Mihaila.

Visgi po tokios rungtynių eigos lietuviai nesutriko, priešingai – jie pradėjo vis dažniau būti prie varžovų vartų, geras progas turėjo Justas Lasickas ir Giedrius Matulevičius, ir galų gale lietuvių pastangos buvo paženklintos įvarčiu, kai tiksliu smūgiu po gražios kombinacijos pasižymėjo Armandas Kučys, kuriam šiemet tai buvo jau trečiasis įvartis su rinktinės marškinėliais.

Iki kėlinio pabaigos rezultatas nebepakito ir komandos ilsėtis išėjo jam esant 1:1.

Antrame kėlinyje rumunai kiek padidino apsukas, tačiau lietuviai patikimai ir pasiaukojančiai gynėsi. Dvikovai artėjant prie pabaigos Domantas Antanavičius pelnė įvartį, bet po VAR peržiūros dėl pražangos ji buvo atšauktas ir rezultatas nepakito.

Po kelių minučių į Lietuvos vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, šeimininkai jį realizavo ir persvėrė rezultatą savo naudai. Mačo pabaigoje greitoje atakoje krito ir trečias įvartis, kuris buvo paskutinis dvikovos tikslus smūgis.

UEFA tautų lygos C diviziono 2 grupė

Rumunija – Lietuva 3:1 (1:1)

„Steua“ stadionas, Bukareštas; teisėjas – Rade Obrenovičius (Slovėnija)

Įvarčiai: 4 min. Valentinas Mihaila, 87 min. Razvanas Marinas (11 m.), 90+2 min. Ionutas Mitrita (Rumunija); 34 min. Armandas Kučys (Lietuva)

Įspėti: 65 min. Valentinas Mihaila, 78 min. Stefanas Tarnovanu (Rumunija); 8 min. Giedrius Matulevičius, 46 min. Rokas Lekiatas, 53 min. Vykintas Slivka (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Edvinas Gertmonas, Artemijus Tutyškinas, Edvinas Girdvainis, Modestas Vorobjovas (75 min. Domantas Antanavičius), Giedrius Matulevičus (65 min. Ovidijus Verbickas), Armandas Kučys (65 min. Gytis Paulauskas), Justas Lasickas (90 min. Kipras Kažukolovas), Vykintas Slivka, Pijus Širvys, Rokas Lekiatas, Artūr Dolžnikov (75 min. Tomas Kalinauskas).

Atsargoje: Mantas Bertašius, Deividas Mikelionis, Titas Milašius, Klaudijus Upstas, Matas Vareika, Valdas Paulauskas, Dominykas Barauskas.