Eurolygos sezoną „Žalgiris“ baigė skambiu akordu (komentarai)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiandien atsisveikino su Eurolyga. Daugybę emocijų, lūkesčių ir vilčių padovanojęs sezonas Lietuvos čempionams ir šį kartą baigėsi ties „Top 16“ etapu. Iki išsvajotojo geriausių žemyno komandų aštuoneto šiemet „Žalgiriui“ trūko ypač nedaug, tačiau tuomet, kai reikėjo fortūnos šypsnio, ji buvo ne kauniečių pusėje.

Paskutinėse rungtynėse savoje „Žalgirio“ arenoje kauniečiai priėmė absoliutų E grupės autsaiderį Bambergo „Brose Baskets“ ir įveikė šią ekipą 90:81.

Chrisas Flemingas, „Brose Baskets“ vyriausiasis treneris

Sveikinu Kauno ekipą su pergale. Jaučiu didelę pagarbą šios komandos aistruoliams. Jie turėjo išties sunkų sezoną., Šios rungtynės nieko nelėmė, tačiau atmosfera arenoje buvo nuostabi. Mačas vyko banguotai, bet „Žalgiris“ buvo stipresnis keliuose svarbiausiuose epizoduose, juose atitrūko ir buvo nebepavejamas. Visgi 90 praleistų taškų yra prastas rezultatas.

Joanas Plaza, „Žalgirio“ vyriausiasis treneris

Pirmiausia dėkoju visiems žmonėms, kurie atėjo mūsų palaikyti paskutiniame mače. Nors žaidėme rungtynes, kurios nieko nulėmė, „Žalgirio“ fanai vėl puikiai palaikė komandą. Sezoną baigėme su teigiamu pergalių ir pralaimėjimų balansu, nors buvo daug įvairių problemų. Aišku, norėjome, kad paskutinėse rungtynėse būtume kovoję dėl patekimo į kitą etapą, tačiau nieko nepadarysi. Galbūt kitoms komandoms 14 pergalių leis prasibrauti į „Top 8”, tačiau mums šį kartą nepasisekė. Viską įvertinus, turėtume didžiuotis, ką šį sezoną nuveikėme turnyre. Niekada neverkšlenome, kovojome iš visų jėgų, nekreipdami dėmesio į jokias problemas. Net po pralaimėjimų minimaliais skirtumais mes neieškojome pasiteisinimų. Vietoj išvykusių Tremmello Dardeno ir Ibrahimo Jaabero puikiai žaidė jaunieji krepšininkai. Turime dar du šansus LKL ir VTB Vieningoje lygoje. Nepaisaint pasikeitusios padėties, stengsimė šiuose turnyruose pasirodyti kuo geriau. Manau, jog bent vieną trofėjų tikrai dar laimėsime.

Statistika

Kauno „Žalgiris“ – Bambergo „Brose Baskets“ 90:81 (26:25, 24:20, 16:18, 24:18).

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius 20 taškų (6/7 dvitaškių, 8 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 13 (9 atk. kam.), Marko Popovičius 12 (1/5 tritaškių, 6 rez. perd.), Rimantas Kaukėnas 12, Vytenis Lipkevičius 9.

„Brose Baskets“: Antonas Gavelis 20, Casey Jacobsenas 14 (4/5 tritaškių), Boštjanas Nachbaras 14, Andrew Ogilvy 13.

Rungtynių eiga

I kėlinys. Rungtynės kauniečiai pradėjo tokia startine sudėtimi: Donnie McGrathas, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, tačiau Casey Jacobsenas dviem tolimais metimais išvedė vokiečius į priekį - 12:10.

Tačiau kauniečių iš vėžių tai neišmušė. D.McGratho dvitaškis, K.Lavrinovičiaus metimas su pražanga ir „Žalgiris“ vėl priekyje - 15:12.

Joanas Plaza, kaip ir žadėjo prieš dvikovą, nuo pat pirmojo kėlinio daug minučių skyrė jauniesiems ekipos žaidėjams. Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kuzminskas ir Jeffas Foote'as aikštėje praleido didžiąją pirmos rungtynių pusės dalį.

Po pirmojo ketvirčio „Žalgiris“ priekyje - 26:25.

II kėlinys. Antrąjį ketvirtį atkarpa 6:0 pradėję žalgiriečiai truktelėjo į priekį 32:25, tačiau „Brose Baskets“ kelti baltą vėliavą atsisakė ir sugebėjo atsitiesti - 32:32.

Po dviejų Mindaugo Kuzminsko tritaškių „Žalgiris“ vėl atitrūko (43:38), tačiau kitoje aikštelės pusėje iš karto rezultatyvia ataka atsakė C.Jacobsenas.

Kėlinį taikliu metimu iš vidutinio nuotolio užbaigė K.Lavrinovičius. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ priekyje - 50:45.

III kėlinys. Po didžiosios pertraukos kauniečiai buvo padidinę persvarą iki 9 taškų (54:45), tačiau  Chriso Flemingo auklėtiniai eilinį kartą pademonstravo charakterį ir, laimėję atkarpą 9:0, netrukus vėl pradėjo alsuoti šeimininkams į nugaras - 54:54.

Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei 61:61. Tampa akivaizdu, kad svarbiausi rungtynių įvykiai spręsis paskutiniame ketvirtyje.

Tuo tarpu J.Plaza ir toliau sprendė savo uždavinius. Trečiojo kėlinio pabaigoje taškus „Žalgirio“ komandoje buvo įmetę visi krepšininkai, išskyrus J.Foote'ą.

Po trijų kėlinių - 66:63.

IV kėlinys. Lemiamą ketvirtį šeimininkai vėl pradėjo sėkmingiau už savo priešininkus. 70:63 - ir „Žalgiris“ vėl galėjo lengviau atsipūsti.

Po šio spurto svečiai jau neatsigavo. Lemiamomis minutėmis „Žalgiris“ neklydo, o paskutinę minutę Kauno ekipos krepšininkus arenoje susirinkę aistruoliai palaikė stovėdami ir skanduodami  „Ačiū!“.

„Žalgiris“ šventė kovingą pergalę - 90:81.

Prieš rungtynes

Treniruotės. Ilgesnės treniruotės ir stipriai sugriežtėjęs tonas. Taip į du iš eilės patirtus pralaimėjimus reagavo reiklusis Kauno „Žalgirio“ vyriausiais treneris Joanas Plaza. Ispanas tikisi, kad jo auklėtiniai išvadas padarė ir šiandien pilnoje „Žalgirio“ arenoje su Eurolyga atsisveikins pergale.

Spyris. 49-erių metų katalonas priverstas keisti retoriką. Jei praėjusią savaitę Eurolygoje skaudžiai 55:77 pralaimėta dvikova Berlyno ALBA ekipai trenerį tik suerzino, tai po trijų dienų sekusi nesėkmė 77:78 prieš Klaipėdos „Neptūną“ Lietuvos krepšinio lygoje kaip reikiant supykdė.

Principai. Prieš šiandien vyksiantį paskutinį Eurolygos mačą namuose žalgiriečiai neslepia, jog pastarosiomis dienomis buvo priversti dirbti žymiai sunkesnėse treniruotėse nei įprasta. Nors dvikovos su Bambergo „Brose Baskets“ baigtis nieko nereikš, J.Plaza nori, kad jo auklėtiniai prestižiškiausią žemyno turnyrą baigtų garbingai ir aukštai iškeltomis galvomis.

Skaičiai. Iki šiol su Bambergo ir „Žalgirio“ krepšininkai ietis Eurolygos turnyre buvo sukryžiavę penkis kartus ir nei kartą kauniečių tvirtovės vokiečiai nepaėmė.

Prisiminimai. Vargo su trijų pastarųjų metų Vokietijos čempionais žalgiriečiai turėjo ir pirmojoje tarpusavio „Top 16“ dvikovoje vasario 14-ąją. Tuomet ant prarajos ribos balansavusi Kauno ekipa išsigelbėjo paskutinę akimirką, kai Marko Popovičius mesdamas tritaškį sugebėjo išprovokuoti slovako Antono Gavelo pražangą, o vėliau šaltakraujiškai realizavo baudos metimus – 88:87.

Permainos. Lyginant su pirmuoju maču „Brose Baskets“ ekipą sustiprino puolėjas Jeremiah Massey bei gynėjas Mattas Walshas, tačiau abu amerikiečiai dar tik pratinasi prie naujų komandos draugų ir vaidina tik epizodinius vaidmenis.

Stygius. „Žalgirio“ komandai, kaip ir mače Klaipėdoje, teks vertis be įžaidėjo Oliverio Lafayette‘o. Amerikietis traumą patyrė Berlyne, kai ant jo užgriuvo varžovas. Po kojos raumens sumušimo atsigaunantis gynėjas vakar jau lengvai treniravosi su komanda, tačiau į aikštę mače su „Brose Baskets“ neišbėgs. Gydytojų teigimu, kad visiškai atsigautų, O.Lafayette‘ui dar reikia 3-4 dienų, tad ekipos treneriai žaidėjo sveikata šįsyk nerizikuos.

Beviltiškumas. Chriso Flemingo vadovaujama Bambergo komanda pralaimėjo visas 13 „Top 16“ mačų. Žalgiriečiai viliasi, kad ši niūri statistika nepasikeis ir po ketvirtadienio dvikovos „Žalgirio“ arenoje. Žymiai geriau „Brose Baskets“ sekasi Vokietijos čempionate. Bundesligoje Bambergo ekipa per 27 mačus pralaimėjo tik 5 kartus ir tvirtai žengia pirmoje pozicijoje. Savaitgalį žalgiriečių varžovai lengvai apšilo žaisdami su absoliučiu lygos autsaideriu Gyseno „LTi 46ers“ ir sutriuškino šią ekipą 105:54.

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgirisBrose Baskets