- Parengė Romas Poderys
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Iki Pekino žiemos olimpiados – maždaug pustrečio mėnesio. Atranka į žaidynes baigsis 2022-ųjų sausį, tačiau tikimasi, kad Lietuvos rinktinę turėtų sudaryti bent 13–14 atletų – daugiausia per visą šalies sporto istoriją.
Medalių neiškovojo
2014-aisiais Sočyje ir 2018-aisiais Pjongčange mūsų šaliai atstovavo po devynis žiemos olimpiečius.
Rusijoje startavo ledo šokėjai, kalnų ir lygumų slidininkai, biatlonininkai ir čiuožėja trumpuoju taku, Pietų Korėjoje – keturi biatlonininkai, trys lygumų ir du kalnų slidininkai.
Sėkmingiausiai pasirodė biatlonininkas Tomas Kaukėnas (Pjongčange – 13 vieta), greitojo čiuožimo atstovė Agnė Sereikaitė (Sočyje – 16 vieta).
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, mūsiškiams dar nepavyko iškovoti žiemos žaidynių medalio. Arčiausiai svajonės buvo ledo šokėjai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas (penkta vieta 2002 m. Solt Leik Sityje).
Didelis dėmesys skiriamas tvarumui – žiemos žaidynėms atnaujintos ir pritaikytos Pekino vasaros olimpiados bazės.
Siekia pilietybės
Kelialapį į Pekiną iškovoję ledo šokėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius šiomis dienomis dalyvauja "Grand Prix" kategorijos varžybose Grenoblyje (Prancūzija).
Lietuvos pora pakviesta ir į lapkričio 26–28 d. Sočyje vyksiantį "Grand Prix" etapą, kuriame taip pat startuos 2021 m. pasaulio čempionai Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas (Rusija), 2019 m. Europos čempionato prizininkai Charlene Guignard ir Marco Fabbri (Italija), 2018 m. Keturių kontinentų čempionai Kaitlin Hawayek ir Jeanas-Lucas Bakeris (JAV).
Spalį Allison ir Saulius iškovojo tarptautinių dailiojo čiuožimo varžybų "Budapest Trophy" sidabro medalius.
Tačiau A.Reed kol kas neturi Lietuvos pilietybės. Jeigu ji amerikietei nebūtų suteikta, čiuožėja negalėtų atstovauti mūsų šaliai olimpinėse žaidynėse.
Pamaina: jeigu A.Reed ir S.Ambrulevičiui nepavyks tapti olimpiečiais, juos pakeis P.Ramanauskaitė ir D.Kizala. / LČF nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda atmetė pirmą A.Reed prašymą suteikti jai Lietuvos pilietybę išimties tvarka, bet šalies Čiuožimo federacija kreipsis dar kartą.
Jeigu atsakymas vis tiek būtų neigiamas, A.Reed ir S.Ambrulevičių olimpiadoje pakeistų Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala.
Aplenkė favoritą
T.Kaukėnas kartu su bendražygiais Vytautu Strolia, Karoliu Dombrovskiu ir Linu Baniu jau ruošiasi 2022-ųjų olimpiniams startams.
Pirmos sezono varžybos – Norvegijos slidinėjimo kurorte Šjušene. Blykstelėjo V.Strolia, nė karto nesuklydęs šaudykloje ir 10 km sprinto rungtį užbaigęs 13 vietoje bei aplenkęs favoritą – pasaulio čempioną norvegą Sturlą Holmą Laegreidą (20 vieta). T.Kaukėnas buvo 26-as, K.Dombrovskis – 58-as, L.Banys – 72-as.
"Jaučiu, kad galiu pasirodyti dar geriau, juo labiau kad šioms varžyboms visiškai nesiruošėme – spalio mėnuo buvo skirtas tik pratyboms ant slidžių", – sakė V.Strolia.
Gali būti, kad olimpinėje Lietuvos biatlonininkų komandoje bus ir viena ar net dvi moterys, greičiausiai – Natalija Kočergina ir Gabrielė Leščinskaitė.
Norvegijoje naują sezoną sėkmingiau pradėjo G.Leščinskaitė: 7,5 km sprintas – 35 vieta, o N.Kočergina buvo 54-a.
Pasaulio taurės varžybų pirmas etapas numatytas lapkričio 26–28 d. Švedijoje.
Startavo Austrijoje
Reitingo taškus pasaulio taurės varžybose kaupia ir kalnų slidininkai, tarp jų – Lietuvos sportininkas Andrejus Drukarovas.
Karjera: A.Drukarovas ruošiasi savo antrai žiemos olimpiadai. / "Facebook" nuotr.
22-ejų olimpietis (Andrejus dalyvavo 2018 m. žiemos žaidynėse) jau startavo Austrijoje.
Zeldeno mieste buvo surengtas pirmas pasaulio taurės varžybų etapas. A.Drukarovas užėmė 59 vietą (aplenkė tik du varžovus), dar dešimt kalnų slidininkų finišo nepasiekė. Iki pirmo 30-uko, kuris tęsė kovą dėl įskaitos taškų, A.Drukarovui pristigo tik 1,89 sek.
Prie kalnų miestelio Lecho įrengtoje trasoje įvyko antro etapo lenktynės. Paralelinio slalomo varžybas A.Drukarovas užbaigė 47-oje vietoje, aštuoni slidininkai nefinišavo. Iki 16-os vietos, garantavusios teisę dalyvauti kitame etape, Andrejui pritrūko 1,17 sek.
"Noriu iškovoti taškų pasaulio ir Europos taurių varžybose, o Pekino žaidynėse prasibrauti į didžiojo slalomo rungties dvidešimtuką", – teigė Andrejus.
Kelialapį į Pekiną gaus ir viena Lietuvos kalnų slidininkė. Teisė dalyvauti olimpiadoje greičiausiai teks septyniolikmetei Gabijai Šinkūnaitei.
Ji Druskininkų "Snow" arenoje surengtame Baltijos šalių kalnų slidinėjimo taurės pirmame etape laimėjo jaunimo (iki 21 metų) varžybas, tarp suaugusiųjų buvo antra, o paralelinio slalomo rungtį užbaigė trečia.
Varžėsi Suomijoje
Kandidatai vykti į Pekiną – lygumų slidininkai Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis bei Eglė Savickaitė ir Ieva Dainytė.
Praeitą savaitę Vuokatyje (Suomija) surengtose Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) varžybose Lietuvos vyrai išmėgino jėgas 1,4 km sprinto rungtyje, tačiau į finalininkų šešetą nepateko: Modestas užėmė 16 vietą, Tautvydas – 21-ą.
Pasaulio taurės varžybos prasidės kitą savaitę Suomijoje.
Padės robotai
"Spalio pabaigoje įvykusioje Pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos generalinės asamblėjos sesijoje buvo pateikta informacija, kaip Kinija ruošiasi žiemos žaidynėms. Procesas vyksta sklandžiai, sporto bazės – nepriekaištingos, – interviu "Olimpinei panoramai" sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. – Didelis dėmesys skiriamas tvarumui. Tai vienas esminių Tarptautinio olimpinio komiteto prioritetų. Buvo stengiamasi išnaudoti jau esančias erdves, atnaujinti ir pritaikyti 2008 m. Pekino vasaros žaidynėse naudotas bazes."
Pagrindinė organizatorių užduotis – užtikrinti visų dalyvių saugumą.
"Epidemiologiniai reikalavimai bus dar griežtesni nei per Tokijo olimpiadą. Visiškai nepasiskiepiję žaidynių dalyviai išvengs 21 dienos karantino, tačiau kasdien privalės atlikti COVID-19 testus, o keliauti galės tik specialiu transportu. Visiems be išimčių bus privalu visą laiką dėvėti kaukę, išskyrus treniruojantis, dalyvaujant varžybose ar valgant. Bus suformuoti trys uždari vadinamieji burbulai – Pekine, Jančinge ir Džangdziakou, į kuriuos pašaliniai asmenys negalės patekti", – papasakojo LTOK vadovė.
Sporto arenų dezinfekavimo darbams, lankytojų kūno temperatūros ir QR kodų patikrai kinai pasitelks robotus.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Empty Quarter“ iššūkis įveiktas: Žala ir „Skuba Team“ kopose – tarp lyderių
Ketvirtadienį Dakaro ralio dalyvių laukė itin intriguojantis greičio ruožas – „Tuščiuoju ketvirčiu“ vadinama nuošali Saudo Arabijos dykuma. Organizatoriai žadėjo, kad čia dalyvių lauks pačios didžiausios ir sunkiaus...
-
Kai miegas tampa prabanga: „Ovoko Racing“ kasdienybė Dakare
Sėkmė Dakaro ralyje priklauso ne tik nuo greičio trasoje, bet ir nuo gebėjimo prisitaikyti prie išskirtinės šių lenktynių kasdienybės. ...
-
„Kauno sporto apdovanojimai 2024“: nusilenkta miestą garsinusiems sportininkams ir treneriams2
Septintą kartą Kaune nuaidėjo iškilminga sporto bendruomenės apdovanojimų ceremonija. Trečiadienio vakarą „Žalgirio“ arenos amfiteatre pagerbti geriausi miesto atletai, komandos, treneriai ir renginiai. Už viso gyvenimo nuopelnus pa...
-
Olimpinė vicečempionė Banevič pretenduoja laimėti prestižinį apdovanojimą1
Europos olimpinių komitetų asociacija (EOC) tradiciškai renka geriausią jaunąjį Europos sportininką arba sportininkę. Tarp penkių pretendentų šįkart pateko ir breiko šokėja Dominika Banevič B-Girl Nicka, kuri Paryžiaus olimpin...
-
Iki paskutinės šaudyklos neklydęs Strolia: gaila, kad nutrūko Rūpoldingo tradicija
Iki dar vienos Rūpoldingo pasakos trūko dviejų taiklių šūvių. Šiame Vokietijos mieste trečiadienį prasidėjo penktasis 2024-2025 metų sezono pasaulio biatlono taurės etapas, kurio 20 km asmeninėse lenktynėse ilgą laiką tarp lyderi...
-
Liko vos trečdalis maršruto: per vandenyną irkluojantis Mockus metė rimtą iššūkį Gineso rekordui2
Nuo to laiko, kai pasiekė kelionės pusiaukelę, per Ramųjį vandenyną link Australijos krantų valtimi plaukiantis Aurimas Mockus savo kosminio greičio nestabdė. Ir šiuo metu jis ne tik yra kirtęs pusiaują – iki finišo Brisbano mies...
-
Geležinis sugrįžimas: Gelažninkas finišavo greičiausiųjų dešimtuke
Dešimtasis Dakaro greičio ruožas žymi du dalykus. Pirmasis – lieka vos trys Dakaro dienos, tačiau per jas atsipalaiduoti neteks. Antrasis – Dakaras keliauja į Tuščiąją ketvirtį. Čia sportininkų laukia vien kopos ir smėlis....
-
Baciuška: kažkaip nesivažiavo per tas kopas
Dešimtajame Dakaro ralio greičio ruože Rokas Baciuška finišavo 22-as. ...
-
JAV Atstovų Rūmai priėmė įstatymo projektą dėl translyčių sporte: moterų varžybose jiems ne vieta3
Respublikonų vadovaujami JAV Atstovų Rūmai antradienį priėmė įstatymo projektą, kuriuo griežtai apribojamos translyčių sportininkų galimybės dalyvauti mergaičių ir moterų sporto varžybose. ...
-
Pergalę įvertino savikritiškai1
„Savijauta – dvejopa: esu laiminga, kad laimėjau, kita vertus, padariau daug klaidų, tad pykstu ant savęs“, – sakė pirmą pergalę kovos menų elito organizacijoje UFC (Ultimate Fighting Championship) iškovojusi Ernesta Karec...