- Marius Ringaudas
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Paryžiaus olimpiadoje – Lietuvos sportininkų debiutai: prie burlentininko Ryčio Jasiūno prisijungė raitelė, trys plaukikai ir keturi krepšininkai.
Vėjo deficitas
R. Jasiūnas burlenčių „iQFoil“ varžybose Marselyje startavo vėliau, nei buvo suplanuota.
Liepos 28-ąją buriuotojai praleido ant kranto, nes organizatoriai lenktynes atidėjo dėl per silpno vėjo.
29 d. sąlygos jau buvo patenkinamos, bet pavyko surengti tik vieną iš numatytų keturių plaukimų. Lietuvis tarp 24 dalyvių buvo šešioliktas. Sėkmingiausiai pasirodė prancūzas Nicolas Goyardas. Dvyliktą vietą užėmė lenkas Pawelas Tarnowskis.
„Rezultatas nėra puikus, bet ir ne prastas, vidutiniškas. Svarbiausia, kad nesusidūriau su niekuo, jokių protestų nesulaukiau“, – sakė R. Jasiūnas. – Pagrindinės pamokos – reikia pasitikėti savimi, veržliai startuoti.“
Tądien buvo surengtas ir antras plaukimas, tačiau, vėjui vėl nurimus, lenktynės buvo nutrauktos.
Planuojama, kad iš viso įvyks devyniolika plaukimų. Dešimt stipriausių burlentininkų toliau varžysis dėl medalių: užėmęs pirmą vietą iškart pateks į finalą, 2–3 vietas – į pusfinalį, o dar septyni – į ketvirtfinalį.
Jodinėjo Versalyje
Versalio rūmų parke rengiamose dailiojo jojimo varžybose jėgas išmėgino Justina Vanagaitė su žirgu Nababas.
Lietuvė savo grupėje surinko 69,208 proc. taškų ir tarp dešimties dalyvių užėmė šeštą vietą.
Rezultatas: J. Vanagaitė su žirgu Nababu savo grupėje tarp dešimties dalyvių užėmė šeštą vietą. K. Štreimikio / LTOK nuotr.
Iškart į finalą pateko danė Nanna Merralda Skodborg su Zepteriu (78,028 proc. tšk.) ir olandė Dinja van Liere su Hermesu (77,764 proc. tšk.).
Kuo mažiau ruošiuosi, tuo greičiau plaukiu, o dirbdamas iki nualpimo – atvirkščiai.
Šešiose grupėse varžosi 60 olimpiečių. Užėmusioms 1–2 vietas įteikiami kelialapiai į finalą, dar šešios pateks pagal geriausius rezultatus.
D. Rapšys – apie keistenybes
Plaukikas Danas Rapšys savo pagrindinės rungties – 200 m laisvuoju stiliumi – finale užėmė penktą vietą (1 min. ir 45,46 sek.).
Greičiau plaukė rumunas Davidas Popovičis (1 min. 44,72 sek.), britas Matthew Richardsas (1 min. 44,74 sek.), amerikietis Luke’as Hobsonas (1 min. 44,79 sek.), britas Duncanas Scottas (1 min. 44,87 sek.). Vokiečio Lukaso Maertenso rezultatas – toks pat, kaip ir lietuvio.
„Padariau viską, ką galėjau šiuo metu, bet tai vis tiek ne tai, kaip galiu plaukti. Matau, kad ir varžovams buvo nelengva – visi toli nuo savo geriausių rezultatų, auksą iškovojęs rumunas – taip pat. Atrodo, kad kuo mažiau ruošiuosi, tuo greičiau plaukiu, o kuo daugiau jėgų atiduodi dirbdamas iki nualpimo – atvirkščiai. Keistas sportas“, – svarstė D. Rapšys.
Vakar Danas dalyvavo dviejų rungčių atrankos varžybose: 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi (48,53 sek. – 20 vieta, į pusfinalį nepateko) ir komandų estafetės 4 po 200 m laisvuoju stiliumi (Lietuvai taip pat atstovavo Andrius Šidlauskas ir žaidynių debiutantai Tomas Navikonis ir Tomas Lukminas – 7 min. 16,61 sek., 15 vieta, į finalą nepateko).
Olimpinio debiuto sulaukė ir Aleksas Savickas (200 m krūtine atranka, 2 min. 11,53 sek. – 19 vieta, į pusfinalį nepateko).
Irkluos pusfinaliuose
Vakar į irklavimo varžybų A pusfinalius įplaukė Viktorija Senkutė ir Giedrius Bieliauskas.
V. Senkutė vienviečių valčių ketvirtfinalį (24 dalyvės) užbaigė užėmusi šeštą vietą (2 000 m – 7 min. 33,35 sek.). Lietuvė laimėjo ketvirtos grupės lenktynes.
G. Bieliauskas savo grupėje buvo antras (2 000 m – 6 min. 51,80 sek.), jo rezultatas tarp 24 dalyvių – dešimtas.
Moterų ir vyrų pusfinalio varžybose rugpjūčio 1-ąją startuos po dvylika irkluotojų. Į finalus pateks užėmusieji 1–3 vietas.
Vakare į trijulių krepšinio (3 prieš 3) aikštę žengė Gintautas Matulis, Evaldas Džiaugys, Šarūnas Vingelis ir Aurelijus Pukelis – žaidynių debiutantai pirmąsias rungtynes žaidė su Tokijo olimpiados čempionais latviais.
Gera žinia iš UWW
Šeštą žaidynių dieną (liepos 29-ąją) paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinėje – ne 50 olimpiečių, bet 51.
Tarptautinė imtynių organizacija (UWW) patvirtino: į Paryžių kviečiamas dar vienas mūsų šalies atletas, kovojantis graikų-romėnų imtynių (svorio kategorijos iki 130 kg) varžybose.
Lietuvos imtynių federacijos (LIF) sprendimu, bilietas į Prancūzijos sostinę įteiktas Tokijo olimpiados dalyviui Mantui Knystautui.
UWW informavo, kad galimybė Lietuvai atsirado, nes teisės startuoti Paryžiuje neteko vienas iš imtynininkų, įveikusių atrankos barjerus, o mūsų šalis šioje svorio kategorijoje buvo pirma tarp likusių be kelialapio.
M. Knystautas prisijungė prie žaidynėse debiutuosiančių kolegų – imtynininkų Gabijos Dilytės ir Mindaugo Venckaičio.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pasaulio plaukimo čempionate – būrys rusų: R. Meilutytei gali tekti susidurti su J. Jefimova3
Rusijos plaukimo federacija šią savaitę patvirtino, kad apie 30 Rusijos plaukikų prašo neutralaus statuso, kad galėtų dalyvauti artėjančiame plaukimo čempionate trumpame (25 metrų) baseine. ...
-
Fantastiškas tinklininkių žygis tęsiasi: trečia pergalė iš eilės ir kelialapis į finalą
Lenkijoje vykstančiame pirmajame Europos jaunių (iki 16 metų) merginų tinklinio čempionato atrankos etape – EEVZA čempionate – puikų pasirodymą tęsia Lietuvos rinktinė. ...
-
Seserys A. ir A. Butkutės: medalių mes neskaičiuojame4
Iš pasaulio šotokan karatė čempionato su medaliais grįžusios seserys Andrėja ir Austėja Butkutės žino, kad nuo prasto maisto jos tampa lėtesnės, o praleista treniruotė atitolina nuo tikslo. ...
-
2025-ųjų sausį pradės įkaitusiose dykvietėse1
Dakaro raliui ruošiasi rekordinis Lietuvos lenktynininkų desantas: kitąmet Saudo Arabijoje ketina startuoti keturiolika mūsų šalies atstovų, tarp jų yra šių bekelės varžybų debiutantų. ...
-
A. Baronas lieka vadovauti Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijai
Ketvirtadienį vykusiuose Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) prezidento rinkimuose, surengtuose Kaune, antrai kadencijai buvo perrinktas Aistis Baronas. ...
-
„Kauno sporto apdovanojimai 2024“: laukiama sporto favoritų nominacijų
Septintą kartą skelbiami geriausių Kauno miesto atletų, komandų, trenerių, sporto renginių ar naujai sužibėjusių talentų rinkimai. ...
-
LTOK prezidentė apie A. Reed suteiktą pilietybę: tai svarbi pergalė už ledo arenos ribų2
Šalies prezidentui Gitanui Nausėdai suteikus Lietuvos pilietybę ledo čiuožėjai Allison Reed, viena pirmųjų į šį sprendimą sureagavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Pasak jos, tai svarbi L...
-
G. Nausėda suteikė pilietybę ledo šokėjai A. Reed15
Prezidentas Gitanas Nausėda suteikė Lietuvos pilietybę šokėjai ant ledo Allison Reed (Elison Ryd) – šalies vadovas ketvirtadienį pasirašė tą numatantį dekretą. ...
-
E. Čechas Italijoje pagerino Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku rekordą
Italijos Bormio mieste surengtame antrajame ISU Pasaulio jaunimo greitojo čiuožimo trumpuoju taku taurės etape naują Lietuvos suaugusių rekordą užfiksavo Ernestas Čechas. ...
-
Bokso ringe jėgą įrodė ne visi favoritai
Lietuvos bokso rinktinėje naujame olimpiniame cikle bus ir naujų, ir gerai pažįstamų veidų. Tai parodė Kaune keturias dienas griaudėjęs šalies bokso čempionatas, kuriame netrūko staigmenų ir skambių sugrįžimų. ...