Triuškinantys rezultatai – sistemos atspindys

115:39, 104:29, 123:45, 115:21 – tai tik keli rezultatai iš praėjusią savaitę pasibaigusio Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) reguliariojo sezono.

Bedugnė vis gilėja

Šiemet silpnesnes varžoves trypė ne tik Vilniaus TEO, bet ir kitos komandos. LMKL lyderės šį sezoną varžėsi neakivaizdinėse lenktynėse, kuri didesne persvara nugalės čempionato autsaideres Panevėžio "Eglę" ir "Alytų".

Laimėjo Klaipėdos "Lemminkainen", alytiškes sutriuškinusi 94 taškų skirtumu – 115:21. Vos vieną pergalę iškovojusios dzūkaitės kitas 27 rungtynes pralaimėjo vidutine 49,4 taško persvara. Beje, šią statistiką gerokai pagerino rungtynės su kitomis autsaiderėmis, nes pirmenybių lyderės TEO, Marijampolės "Arvi" ir "Lemminkainen" alytiškes mindė 60–80 taškų skirtumu.

Ne geriau sekėsi ir panevėžietėms. Vasario pabaigoje "Eglė" svečiuose TEO pralaimėjo net 36:122, o naudingumo balų skirtumas buvo dar įspūdingesnis – 0:188.

Moterų krepšinio entuziastai sutiko, kad tokie ir panašūs triuškinimai nepadeda tobulėti jaunoms krepšininkėms, tačiau kitas variantas – alytiškėms ir panevėžietėms nebedalyvauti aukščiausiosios lygos varžybose – taip pat neatrodo geriausia išeitis.

Kraujas jaunimo rinktinėms

"Yra du lazdos galai. Viena vertus, tokie pralaimėjimai skaudžiai veikia jaunų žaidėjų psichologiją ir net šiek tiek traumuoja. Kita vertus, žaisti visada yra geriau, nei nežaisti", – apie LMKL autsaideres kalbėjo Lietuvos moterų rinktinės ir Vilniaus TEO treneris Rūtenis Paulauskas.

Lygos direktorė Audra Ginelevičienė pabrėžė, kad svarbiausias tikslas į LMKL įtraukiant Panevėžio, Šiaulių ("Rūta") ir Alytaus komandas – ugdyti žaidėjas šalies jaunimo rinktinėms. Būtent dėl to ji įdėjo daugybę pastangų, pati apkeliavo daugelį miestų, kalbėjo su merais, ieškodama pagalbos moterų krepšiniui.

"Nebeliko ką kviesti į šalies jaunių ir jaunimo rinktines, todėl su federacija nusprendėme į lygą įtraukti didelius miestus, turinčius stiprias sporto mokyklas. Padėjome komandoms ieškoti rėmėjų, tačiau pripažinsiu, kad kai kurių komandų, jų vadovų požiūris šiek tiek nuvylė", – dienraščiui sakė A.Ginelevičienė.

LMKL direktorė priminė, kad prieš kelerius metus panašioje padėtyje, kaip dabar "Alytus", "Eglė" ir "Rūta", buvo "Lemminkainen". "Prieš ketverius metus klaipėdietės TEO pralaimėjo 125 taškų skirtumu. Bet nenuleido rankų, dirbo toliau, o paskui tos komandos pagrindu sudarytos Lietuvos jaunimo rinktinės Europos čempionatuose iškovojo aukso ir bronzos medalius. Todėl visada sakau, kad viskas prasideda nuo žmogaus. O jei nori tik skųstis ir verkšlenti, tai nieko ir nebus", – pažymėjo LMKL direktorė.

Neišnaudojamas potencialas

LMKL pastangos išjudinti moterų krepšinį provincijoje atsirėmė į abejingumo sieną. "Labiausiai stebina ir liūdina, kad pačios komandos nėra suinteresuotos ieškoti stipresnių žaidėjų ir pralaimėti ne 80, o 20–30 taškų. Žinoma, šiuo metu sportą labai prispaudė ekonomikos krizė, tačiau tai negali tapti pasiteisinimu", – kalbėjo A.Ginelevičienė.

R.Paulauskas dėl padėties moterų krepšinyje kaltino ir anksčiau padarytas strategines klaidas. "Nežinau, ar nebuvo rengiami treneriai, ar jie nebuvo motyvuojami, tačiau susiklostė tokia situacija, kad po Nepriklausomybės atkūrimo sugebėjome žengti tvirtą žingsnį vyrų krepšinyje, tačiau visiškai apleidome moterų krepšinį. Tai gerai iliustruoja ir mūsų rinktinė. 1997-ųjų Europos čempionės buvo išugdytos sovietinėje sistemoje. Kad ir kiek kas peiktų tą sistemą, pasirodo, ji yra gera", – pavyzdį nurodė Lietuvos rinktinės treneris.

TEO strategas aiškino netikintis, kad merginos nenoriai eina į krepšinio treniruotes. "Per "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" rungtynes tribūnose vyrų ir moterų matau po lygiai. Tai reiškia, kad merginos norėtų daryti tą patį, ką vaikinai, – analizavo R.Paulauskas. – Mūsų krepšininkų rengimo sistema bene geriausia Europoje, treneriai gerai pasikaustę. Apmaudu, kad neišnaudojame to potencialo."

Ekipas spaudžia sunkmetis

Dar viena LMKL klubų problema – dėl ekonominio sunkmečio nusisukę rėmėjai. "Kvėpuojame, dujokaukių kol kas nereikia", – bandė juokauti Kauno "Laisvės" treneris ir vadovas Andrius Kuliešius.

Laikinosios sostinės ekipai, kuri prieš kelerius metus dar buvo pagrindinė TEO konkurentė Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygose, kasmet išgyventi darosi vis sunkiau. Šį sezoną "Laisvėje" iš vyresnių žaidėjų liko tik Asta Daujadienė ir Jolanta Marmienė, o kompaniją joms sudaro jaunos, dar mokyklos nebaigusios merginos.

"Žmonės, kurie anksčiau padėdavo, dabar tiesiog pasakė, kad nebeturi pinigų. Reikia eiti ir ieškoti, nes viskas atsiremia į pinigus. Nežinau, kiek dar užteks to entuziazmo. Svarbiausia, kad yra sveikatos. Jei gulėčiau klinikose, pas rėmėjus nepavaikščiočiau", – nelinksmai kalbėjo A.Kuliešius.

Visą "Laisvės" naštą ant savęs velkantis krepšinio entuziastas sau vis dar kelia tikslus ne vien išgyventi. A.Kuliešius pabrėžė, kad trečiadienį prasidedančioje ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių būtina įveikti kitą jauną, bet ambicingą Kauno ekipą "Aistes", kurias treniruoja 1997 m. Europos čempionės Rasa Kreivytė ir Lina Dambrauskaitė. "Norisi patekti į ketvertuką, o paskui gal ir į trečią vietą pakilsime. Nors bus sunku. TEO, "Arvi" ir "Lemminkainen" turi rimtus rėmėjus, todėl logiška, kad šios komandos dominuoja lygoje", – pabrėžė "Laisvės" vadovas.

Kitą ketvirtfinalio porą sudarys "Lemminkainen" ir Šiaulių "Rūta". A.Ginelevičienė vylėsi, kad bent lemiamose čempionato rungtynėse nebepasitaikys sutriuškinimų 80 taškų persvara. Tačiau kartu LMKL direktorė pripažino, kad po sezono gali būti įvairių permainų. Vienas svarstomų variantų – rengti bendras varžybas su Latvija, Estija, Baltarusija.


LMKL reguliariojo sezono lentelė

1. Vilniaus TEO 28 0

2. Marijampolės "Arvi" 24 4

3. Klaipėdos "Lemminkainen" 18 10

4. Kauno "Laisvė" 17 11

5. Kauno "Aistės" 13 15

6. Šiaulių "Rūta" 7 21

7. Panevėžio "Eglė" 4 24

8. "Alytus" 1 27


Šiame straipsnyje: LMKLmoterų krepšinis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulius1

Saulius1 portretas
"liūdina, kad pačios komandos nėra suinteresuotos ieškoti stipresnių žaidėjų" - ieškoti ar PIRKTI? Panašu, kad vis tik 'pirkti', nes iškart toliau bėdavojama kad "šiuo metu sportą labai prispaudė ekonomikos krizė". Bet kai sporte ima dominuot Pinigai, ar reikia mums tokio 'sporto'?
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių