Mažojo finalo starte – panevėžiečius išgelbėję D. Bičkauskio baudų metimai

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažojo finalo seriją sėkmingai pradėjo Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, kuris po atkaklaus mūšio svečiuose 86:84 (21:27, 17:21, 25:23, 23:13) palaužė Vilniaus „Wolves Twinsbet“.

Antrosios serijos iki trijų pergalių rungtynės Panevėžyje vyks birželio 6 dieną.

Vilniečiams nepadėjo Jeffas Tayloras ir Christianas Mekowulu, panevėžiečiams – Nikola Popovičius.

Rungtynės prasidėjo lygia kova, bet Vytenis Lipkevičius išvedė į priekį „7bet-Lietkabelį“ – 9:5. Tritaškiais atsakė Eigirdas Žukauskas ir Tre‘Shawnas Thurmanas, tačiau svečiams persvarą grąžino Dovis Bičkauskis – 17:13. Tolimų metimų serija tęsėsi, o po pirmo kėlinio vilniečiai pirmavo 27:21.

Vaidas Kariniauskas didino „Wolves Twinsbet“ atotrūkį (32:23), bet šeimininkus pristabdė Gabrielius Maldūnas su D.Bičkauskiu – 29:32. Iniciatyvą demonstravo Deividas Sirvydis, tačiau jo neužteko – antrą ketvirtį sėkmingiau baigė „vilkai“ – 48:28..

Dž.Gagičius ir D.Bičkauskis po truputį skirtumą siekė sumažinti (43:50), vėliau dar po tritaškį smeigė D.Sirvydis ir Gediminas Orelikas – 49:52. Regimantas Miniotas ir T.Thurmanas neleido svečiams išlyginti rezultato bei padėtį stabilizavo (56:49), o galiausiai skirtumas išaugo iki 9 taškų – 61:52. Beje, kėliniui įpusėjus Nenadas Čanakas užsidirbo techninę pražangą. Užtikrinčiau kėlinį baigusi „Wolves Twinsbet“ pirmavo 71:63.

Po Rasheedo Sulaimono tritaškio skirtumas tapo dviženklis (74:63), bet Dž.Gagičius sumetė baudas, o D.Sirvydis smeigė tritaškį – 68:76. Savo situaciją panevėžiečiai toliau gerino (74:79), baudas realizavo ir D.Bičkauskis – 77:79. Liko jau mažiau nei 4 minutės, svarbius taškus pelnė E.Žukauskas, netrukus nervus parodęs ir prie baudų metimo linijos – 83:77. D.Sirvydis paleido tritaškį, pareikšdamas, kad dar ne viskas baigta (80:84), maža to, prabilo ir G.Maldūnas – 82:84.

Komandos apsikeitė klaidomis, bet galiausiai D.Sirvydis stojo mesti baudų bei lygino rezultatą – 84:84. Liko 18 sekundžių,  A.Žagaras klydo, o D.Bičkauskis sumetė kertines baudas – 86:84. Jos ir lėmė svečių pergalę.

„Wolves Twinsbet“ į priekį vedė T.Thurmanas, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Bet to neužteko.

Panevėžio komandoje žibėjo D.Sirvydis: 24 taškai, 4 atkovoti ir tiek per perimtų kamuolių bei 31 naudingumo balas. D.Bičkauskio sąskaitoje – 20 taškų.

„Wolves Twinsbet“: Tre‘Shawnas Thurmanas 21 (9 atk. kam., 27 n.b.), Eigirdas Žukauskas 17, Regimantas Miniotas 14, Rasheedas Sulaimonas 10, Kristupas Žemaitis 8.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 24 (31 n.b.), Dovis Bičkauskis 20, Gediminas Orelikas 11, Gabrielius Maldūnas 8, Vytenis Lipkevičius ir Džiugas Slavinskas – po 7.