- lsveikata.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vyras stengiasi to neprisiminti, o jūs negalite pamiršti. Jis iš tiesų norėjo, tačiau nesugebėjo savo troškimo patvirtinti veiksmais. Liūdniausia, kad tai jau ne pirmas kartas.
Viena, kai erekcijos problemos ištinka antraeilį personažą, atsidūrusį jūsų lovoje. Niekas neteis, jeigu nepradėsit su juo atviro pokalbio, nesistengsite sustiprinti jo savivertės ir neatsakysit į jo skambučius. Visai kas kita, kai tai nutinka vyrui, kurį laikote savo pilnateise antrąja puse, o jūsų vaikai vadina jį tėčiu.
Spėjame, kad visam laikui atsisveikinti su lytiniu gyvenimu jūs nepasiryžusi. Tuomet jums padės mūsų patarimai, ką turėtų ir ko neturėtų daryti moteris, norinti padėti savo partneriui įveikti intymias problemas.
Iš pradžių įsitikinkite, jog nedramatizuojate, ir kad jūsų vyriškiui tikrai kažkas nepavyksta. Terminas „erekcijos disfunkcija“, kuriuo medikai paprastai keičia vulgariąją „impotenciją“, turi gana tikslų apibrėžimą - tai nesugebėjimas pasiekti erekciją ar pilnavertiškai atlikti lytinį aktą tris mėnesius iš eilės, nepaisant vyro amžiaus.
Stresas, nesutarimai šeimoje, traumos arba ligos – tai priežastys, kurios retkarčiais ar tam tikru gyvenimo periodu neleidžia pasiekti erekcijos. Tačiau tik tuomet, jei ši būklė tęsiasi ilgiau kaip tris mėnesius, ją galima laikyti disfunkcija.
Jeigu jūsų miegamajame viskas atrodo būtent taip, priežastis nenuleisti rankų visgi yra: vyro lyties organo suglebimas yra išgydomas. Didžiausia problema, regis, bus įkalbėti vyrą apsilankyti pas gydytoją.
Urologų teigimu, dažnai pasitaiko pacientų, kurie metais, o kartais net dešimtmečiais gyvena su erekcijos problemomis. Mėginimai pasiteisinti visada būna standartiniai: „Tai tiesiog stresas, reikia pailsėti ir viskas praeis“, „Aš jau per senas seksui“, „Nenoriu, jog kas nors sužinotų mano problemas“.
Turbūt neverta sakyti, kad metų metais šie vyrai ir jų sutuoktinės nebuvo laimingi, nors šiuolaikiniai gydymo metodai kai kuriuos erekcijos sutrikimus leidžia pašalinti jau per pirmąją konsultaciją.
Peršasi vienintelė išvada: jeigu nenorite susenti, nuolat svajodami apie meilės naktį, imkitės veiksmų, bet protingai.
1 klaida: ieškoti problemos jo galvoje
Ir jūs, ir 80 proc. vyrų įsitikinę, kad erekcijos sutrikimai ištinka dėl psichologinių priežasčių. Jų manymu, užtektų susitarti dėl didesnio atlyginimo (arba vesti studentę, nuskristi į Fidžį), ir viskas išsispręstų. Tačiau tyrimų duomenys rodo, kad tik 20 proc. atvejų reikalinga psichoterapija. Didžioji dauguma vyrų kenčia nuo banalių sutrikimų kraujotakos sistemoje, kurie ir trukdo pilnavertiškam seksualiniam gyvenimui. Kraujagyslių būklės, deja, atvirais pokalbiais nepagerinsi.
2 klaida: dėl visko kaltinti save
Kiekvienas nesėkmingas bandymas lovoje sugundyti vyrą sėja kompleksą ne tik jo galvoje. „Man jau 30 metų – viskas aišku, senės jo nejaudina“, - tokios kvailos mintys aplanko net labiausiai savimi pasitikinčias merginas. Tokiais momentais verta prisiminti, kad lyties organo kraujotaką trikdo ir erekcijos problemas skatina piktnaudžiavimas alkoholiu ir tabaku, pomėgis riebiai valgyti ir sėdimas gyvenimo būdas. Save kaltinti galite tik tuomet, jei būtent jūs įpratinote jį prie žalingų įpročių.
3 klaida: dėl visko kaltinti vyrą
Seksas itin geras būna po barnio, tačiau jei pats barnis kilo dėl sekso, sėkmingos pabaigos tikėtis neverta. Kita vertus, jei kraujyje verda lytiniai hormonai, o paties sprogimo neįvyko, itin norisi sušukti ką nors pikto, pavyzdžiui: „Taip ir žinojau, tu kažką turi! Tai ir eik pas ją!“. Tačiau jums geriau patylėti. Vyras, kuris pats negali pateisinti savo bejėgiškumo, neturėtų teisintis dar ir dėl neištikimybės. Tokiu būdu galima sulaukti ir erekcijos problemų dėl psichologinių faktorių.
4 klaida: atsisakyti lytinių santykių
Neveiklumas žudo seksualinę sveikatą. Vengti lytinių santykių iš baimės nusivilti – blogiausia, ką galima padaryti. Suteikti malonumo vienas kitam vyrai ir moterys gali net esant erekcijos sutrikimams. Galiausiai gydymosi laikas porai gali tapti galimybe išbandyti ką nors nauja, leisti pasireikšti fantazijai ir netgi pagyvinti seksualinį gyvenimą.
5 klaida: akcentuoti seksą
Ragindama vyrą kreiptis pas medikus, neakcentuokite, kad jums trūksta intymaus gyvenimo ir netenkina jųdviejų santykiai. Žvelgiant iš medicinos pusės, erekcijos disfunkcija tėra rimtų kraujotakos sistemos problemų simptomas, kurį vėliau gali lydėti tokie gyvybei pavojingi priepuoliai kaip insultas ar infarktas. Todėl savo kalboje geriau pabrėžkite, kad jums nerimą kelia mylimo žmogaus sveikata, o ne jo problemos miegamajame.
6 klaida: panikuoti
Erekcijos disfunkcija paprastai yra išgydoma, tačiau kartais prireikia laiko, kol bus parinktas gydymo metodas ar pasiekta reikiama medikamentų koncentracija organizme. Nepanikuokite, jei praėjus valandai po vizito pas gydytoją vyras nepuolė ant jūsų kaip laukinis žvėris. Tiesiog palaikykite nelengvą jo sprendimą aptarti savo problemą su specialistu.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
50 pilkų atspalvių arba dviguba vaginalinių rutuliukų nauda10
Pasak gydytojos ginekologės Ingridos Kravčenkienės, vaginaliniai rutuliukai turi dvejopą naudą moters sveikatai. Tai padeda ne tik pagerinti intymųjį gyvenimą, greičiau susijaudinti bei pasiekti stipresnį orgazmą mylintis. Treniruoti dubens dugno ra...
-
Menopauzė ir seksualinis gyvenimas po 50 metų: ką svarbu žinoti?11
Menopauzė – neišvengiamas reiškinys brandžios moters gyvenime, kuomet pasibaigia menstruaciniai ciklai, sumažėja lytinis potraukis. ...
-
Be nepageidaujamų plaukelių visam laikui!4
Gyvenimas susideda iš smulkmenų, tačiau tikrai ne visos jos džiugina, tad neleiskite nepageidaujamiems plaukeliams temdyti nuotaikos. Atsikratykite jų inovatyviu JAV aleksandrito lazerio metodu, kurį siūlo „Era Esthetic Avenue“. ...
-
Įteisintos socialinės garantijos sekso darbuotojoms: galės reikalauti darbo sutarties4
Prieš porą metų įteisinusi sekso paslaugas, Belgija tapo pirmąja šalimi, kurioje tokių paslaugų teikėjams bus suteiktos ir socialinės garantijos. Nuo šiol sekso darbuotojai ir darbuotojos galės reikalauti darbo sutarties ir gaus v...
-
Psichoseksologė: yra virš 200 dalykų, dėl kurių žmonės mylisi
„Seksas – vis dar labai jautri, trapi gyvenimo sritis. Žmonėms sunku komunikuoti apie savo seksualinius norus dėl baimės būti atstumtam“, – sakė klinikinė psichoseksologė Roberta Pečiūraitė. ...
-
Įvadas į analinį seksą: 10 patarimų, kurie nuves į malonumų pasaulį121
Jeigu analinis seksas jus gąsdina, tai visiškai suprantama. Viešumoje pilna misinformacijos ir istorijų apie nesėkmes per pirmą kartą, tad jeigu ši tema jums kelia nerimą, tai labai normalu, rašoma coconu.com portale. ...
-
Ar jus kamuoja bjaurus penio kvapas? Šešios to priežastys ir jų sprendimai42
Varpa gali dvokti dėl kelių priežasčių: varganos higienos, infekcijos, odos ligų. Svarbu palaikyti švarą, nešioti ne per daug aptemptus drabužius, rašoma medicalnewstoday.com portale. ...
-
Ekspertė: žmonės seksą vaizduoja kaip kažką blogo, amoralaus ar neteisingo10
Seksas nėra tema, kuria kalbėti paprasta. Nebent jūsų šeimoje vyrauja didelis pasitikėjimas ir atvirumas. Jeigu jo nėra, juk nepasakosite per giminės susitikimą apie paskutinį nuotykį, kurį patyrėte, rašoma portale menshealth.com...
-
Beprotiškiausios vietos, kur mylėjosi žmonės: nuo egzaminų salių iki bažnyčių prieigų10
Kas kai kuriems žmonėms gali pasirodyti keista, kitiems kaitina kraują. Tai, kas jaudina jus, kitus gali atstumti. ...
-
Mylimoji jums padėkos: 7 jautriausios merginų erogeninės zonos11
Visi žmonės turi erogenines zonas arba specifinius taškus, kurie yra jautrūs. Tiesa, kiekvieno žmogaus erogeninės zonos gali skirtis, tad jei vienam žmogui kažkas yra malonu, kitam gali visai nekelti jokių ypatingų pojūčių, rašoma med...