Vyrų geismas – aklas

Gana ilgai vyrai buvo kaltinami tuo, kad jie sprendžia apie moteris tik iš jų išvaizdos.
Tačiau neseniai atliktas tyrimas parodė, kad vyrų hormonus gali kaip reikiant sukrėti net ir neišsiskirianti iš minios moteris, praneša  „The Daily Telegraph“.

Vyrams visos moterys gražios

Groningeno universiteto (Nyderlandai) mokslininkai atliko tyrimą, kuriame  dalyvavo vyriškosios lyties, nuo 21 iki 25 metų studentų grupė ir paaiškėjo, kad vyriškas hormonas testosteronas pakyla į vieną ir tą patį lygmenį nepriklausomai nuo to, ar vyras bendrauja su patinkančia jam ir patrauklia mergina ar su mergina, kuri, kaip sakoma, ne jo skonio.

Eksperimento dalyviai penkias minutes praleido viename kambaryje su nepažįstama moterimi, kuri ne visiems vyrams atrodė vienodai patraukli, tačiau nepaisant to, testosterono lygmuo visiems padidėjo vidutiniškai 8 proc. Pasak tyrimo autorių, testosterono lygmuo padidėja automatiškai ir, tikėtina, jog tai yra nesąmoninga organizmo reakcija.

Kai padidėja testosterono lygmuo, vyrai pasakoja nebūtus dalykus

Padidėjęs testosteronas gali būti ir kai kurių vyro elgesio priežastis. Pavyzdžiui, jis pradeda muistytis, trūkčioti pečiais, aktyviai gestikuliuoti ir kai kuriais atvejais net išplečia  šnerves.

Mokslininkų manymu, padidėjęs hormono testosterono lygmuo skatina vyrus pasakoti moterims nebūtus dalykus apie savo išsilavinimą, sėkmingą karjerą, aukštą postą ir didelį atlyginimą.

Jauniems vyrams, dalyvavusiems šiame eksperimente, iš anksto nebuvo pranešta apie jo tikslą. Be to, prieš eksperimentą buvo paimti jų seilių pavyzdžiai, kad galima būtų nustatyti tuo metu buvusį hormono lygmenį. O po eksperimento jo dalyviai buvo palydėti į kitą kambarį, kur jiems buvo pasiūlyta išspręsti skaičių kryžiažodį.

Dominuojantis vyro elgesys sustiprina jo patrauklumą

Be to, eksperimento organizatoriai į tą patį kambarį, kai išeidavo moteris, kartais įleisdavo ir vyrą. Paaiškėjo, kad testosterono lygmuo po 5 minučių pabuvimo vienumoje su moterimi  išaugo 7,8 proc., o tų tyrimo dalyvių, kurie labiau išsiskyrė agresyviu ir dominuojančiu charakteriu, šis rodiklis buvo dar aukštesnis. Tačiau, kai eksperimento dalyvis likdavo vienu du su vyru, testosterono lygmuo nesikeitė.

Taip pat eksperimento dalyvių buvo paprašyta įvertinti moterų patrauklumo lygmenį, su kuria jie buvo viename kambaryje. Rezultatai parodė, kad net skirtingi vertinimai, neturėjo įtakos hormono testosterono lygmens pasikeitimui kraujyje. Visai atvejais jis nepakito.

Nyderlandų mokslininkų manymu, priešingos lyties atstovių trauka – tai testosterono funkcija. Nes būtent šis hormonas yra atsakingas už žmogaus (tyrimo dalyvio) išvaizdos pasikeitimą ir elgesį.  Be to, buvo įrodyta, kad dominuojantis vyro elgesys, pavyzdžiui, per pasimatymą su moterimi, sustiprina ir jo patrauklumą. Todėl, tikėtina, kad jam pavyksta sėkmingiau susipažinti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių