- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Yra daug priežasčių, dėl kurių žmonės būna neištikimi, bet ar kada pagalvojote, kad tam įtakos gali turėti ir jūsų mylimojo pasirinkta karjera?
Santykių ekspertė Tracey Cox atskleidė, kokių penkių karjerų atstovai yra labiausiai linkę apgaudinėti mylimuosius, rašoma ladbible.com portale.
Pilotai ir skrydžio įgulos nariai
Pilotai ir skrydžio palydovės yra šio sąrašo viršūnėje, o tai lemia sudėtingos jų darbo sąlygos.
Dažnai šiems žmonėms tenka keliauti po visą pasaulį. Tai reiškia, kad bene nuolatos jie yra itin toli nuo mylimųjų ir šeimos.
Dėl minėto atstumo susidaro sąlygos būti neištikimiems. Pasak ekspertės T. Cox, tą lemia ir tai, kad būti pagautam neištikimybės atveju, tikimybė lygi beveik nuliui.
Seselės ir gydytojai
Medicinos srities profesionalai kasdien patiria milžinišką spaudimą, mat šiame darbe apstu streso.
Nepastovūs darbo grafikai, kartu su aukštu streso lygiu, ilgomis darbo valandomis ir dar miego trūkumu gali privesti šios profesijos atstovus prie spontaniškų sprendimų, pavyzdžiui, slaptų romanų.
Ekspertė T. Cox pastebėjo, kad kuo aukštesnes ir svarbesnes pareigas medicinos pasaulyje užima žmogus, tuo labiau jam išsivysto narcizams būdingos savybės.
Dėl šių savybių išauga pasitikėjimas savimi, o tyrėjai pastebi, kad kuo aukštesnis pasitikėjimas savimi, tuo mažiau žmogus linkęs tikėti, kad jam galioja tokios pačios taisyklės, kaip ir kitiems.
Verslininkai
Tiek vyrai, tiek moterys, kurie užsiima verslu, patenka tarp tų, kurie yra linkę būti neištikimi. Dažnai taip būna dėl to, kad jų gyvenimai atrodo gerokai kitaip, nei samdomų darbuotojų.
T. Cox pastebėjo, kad verslininkai mėgsta viską daryti taip, kaip jiems atrodo tinkama ir yra labiau linkę savo seksualinio gyvenimo reikalus tvarkyti tarsi verslą.
Bankininkai
Pasak T. Cox atliktų tyrimų, bankininkai ir investicijų sektoriaus profesionalai yra itin linkę į neetiškus poelgius, taip pat ir į neištikimybę.
Finansų industrijoje pilna aršios konkurencijos, tad ten dirbantys žmonės dažnai griebiasi įvairių strategijų, schemų ir taktikų, kad tik pasiektų užsibrėžtus tikslus ir uždirbtų pinigus, dažnai sukčiaudami.
Ši sukčiavimo, įvairių schemų tendencija dažnai persikelia ir į asmeninį gyvenimą, dėl to kyla nemaža tikimybė, kad šios srities atstovai bus neištikimi.
Mokytojai
Stebėtina, tačiau mokytojai irgi patenka į šį sąrašą.
Dažnai mokytojai anksčiau ar vėliau pajaučia perdegimą, jiems nusibosta ir erzina šis karjeros kelias. Tokie jausmai labai lengvai gali paveikti asmeninį gyvenimą ir turimus santykius.
Mokytojus taip pat dažnai kamuoja ir susierzinimo, nevilties jausmas, dėl kurio jie gali jaustis, tarsi jų partneris nesupranta. Tai negalioja tik vienu atveju – jei ir partneris yra mokytojas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Geštalto praktika“: metodai, padedantys pažinti žmogaus vidinį pasaulį
Geštalto terapija – tai humanistinis psichoterapijos metodas, orientuotas į žmogaus gebėjimą suvokti ir integruoti savo jausmus, mintis ir elgesį. Jos tikslas – padėti asmeniui pasiekti didesnį sąmoningumą ir atsakomybę už savo gy...
-
Tyrimas: lietuvių emocinis atsparumas kur kas blogesnis nei Europoje1
Kas antras žmogus Lietuvoje abejoja savo gebėjimu susitvarkyti su iškilusiais sunkumais, o kas penktas jaučia nepasitikėjimą savimi. Tokias tendencijas atskleidė „Tele2“ užsakymu atliktas, kartu su Vilniaus universitetu (VU) parengtas...
-
Po Naujųjų – suaktyvėjęs lietuvių įsitraukimas į hobius: psichologai turi paaiškinimą1
Sausiui prasidėjus, gyventojai stačia galva neria į hobius. Iškart po Naujųjų – užsipildė sporto salės, baseinai, šokių, keramikos užsiėmimai. Tendencija nesikeičia metai iš metų, naujų tikslų įgyvendinimo daugelis gr...
-
Švenčių padarinys – pošventinis liūdesys15
Po švenčių neretai jaučiamės apsunkę ne tik nuo silkės ar baltos mišrainės. Sunkios tampa ir mintys. Kaip sausį nepasiduoti pošventiniam liūdesiui ir vėl grįžti į ritmą? ...
-
Sausis – liūdniausias mėnuo?1
Po švenčių spindesio sausis daugeliui gali atrodyti ir atrodo tamsiausias mėnuo. Kaip išvengti šios sausio mėnesio depresijos? Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su Žmogaus studijų centro partneriu – psichologu Justinu Buroku...
-
Ekspertė pataria, kaip išmokti „sveikai“ pyktis1
Didysis santykių menas – ne nesipykti, o mokėti išsakyti savo nuomonę ir poziciją be ilgų kivirčų ar durų trankymo. ...
-
Paromis neužmieganti Rūta Survilaitė – atvirai apie nemigą: ir daiktai ima keisti formas22
„Taip atrodo nemiga. Labai prašau plačiai dalintis. Tai svarbu“, – savo feisbuko paskyroje neseniai rašė teisininkė, vertėja, poetė Rūta Survilaitė, savo mintimis besidalijanti ir tinklaraštyje „Margos p...
-
Panika ir panikos priepuoliai – ne tas pats: kaip atskirti ir sau padėti
Dažnai apimti panikos žmonės sutrinka ir nežino, ko girebtis. Kodėl kai kuriuos žmones staiga apima kūną ir protą paralyžiuojantis baimės ir nerimo jausmas? Ar įmanoma kontroliuoti savo elgesį, kai, rodos, širdis iššoks i&scar...
-
Po egle padėkite meilę ir pagarbą vienas kitam
Kalėdų laukimas įaudrina vaiko vaizduotę: vaikas mato naujausių žaislų reklamas, viskas atrodo spalvinga, nauja ir dėl to dar labiau geidžiama. Be to, ir darželyje arba mokykloje vaikai dalijasi įspūdžiais, ko paprašė Kalėdų Senelio ar t...
-
Per šventes slegia vienišumas? Atlikite šiuos paprastus žingsnius
Ne kiekvienas iš mūsų didžiausias metų šventes sutiks būryje draugų ar artimųjų. Tačiau ar iš tikrųjų tai yra blogai ir ar verta vaikytis socialinėje erdvėje piešiamo tobulų švenčių įvaizdžio? Kas svarbiau &...