Ligoniai sunkiai priima naujoves

Panevėžio ligoninės administracijai tenka sukti galvą ne tik kaip naujam Priėmimo ir skubios pagalbos skyriui rasti naują vadovą, bet ir kaip įtikinti pacientus, kad čia teikiama stebėjimo paslauga yra teisėta, gera ir reikalinga.

Neįprasta gulėti Priėmimo skyriuje

Stebėti į skyrių paguldyti ligoniai ar jų artimieji dažnai reiškia pretenzijas ligoninės vadovams dėl esą nesuteiktos tinkamos pagalbos.

Įstaigos administracija pacientų skundus vadina nepagrįstais ir aiškina, kad ligoniams metas atsikratyti stereotipo, jog Priėmimo skyrius yra tik paskirstymo punktas.

„Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje turime visas sąlygas pacientus, kurių diagnozė neaiški, paguldyti stebėjimui iki 24 valandų. Tai nereiškia, kad žmogus  paliekamas be pagalbos, tyrimų ir panašiai. Jis gauna lygiai tokią pat priežiūrą, kokia būtų suteikta ir gulint viename ar kitame skyriuje. Šiuo atveju ligoniui netgi patogiau, nes Priėmimo skyriuje diagnostinė aparatūra po ranka, paciento nereikia vežioti po ligoninę“, – „Sekundei“ aiškino ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas chirurgijai Remigijus Samuolis.

Guldomi stebėjimui

Stebėjimo paslauga nėra naujovė. Ji šalies stacionarinėse gydymo įstaigose teikiama jau trejus metus.

Stebėti ligoniai guldomi tada, kai diagnozė kelia abejonių, kai gydytojui sunku per trumpą laiką nustatyti, ar galima žmogų išleisti namo, ar jį reikia guldyti į ligoninę.

Pacientas gali būti paguldytas ir tais atvejais, kai atlikus tam tikrus tyrimus ar gydymo procedūras jį pavojinga išleisti.  Pagaliau ir tuomet, kai iš toliau atvykęs žmogus neturi galimybės naktį parvažiuoti namo.

Panevėžio ligoninėje iki šiol pacientai irgi buvo guldomi stebėti, tik dažniausiai – į kitus skyrius, nes priėmime nebuvo sąlygų. Skyrių suremontavus ir pristačius naują priestatą, Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje buvo įrengtos palatos ligoniams stebėti, taip pat intensyviosios terapijos palata, aprūpinta tokia pat aparatūra, kaip ir reanimacijoje.

Šalia įrengti echoskopijų, rentgeno, kompiuterinės tomografijos kabinetai. Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje veikia Traumų centras.

Ligoniai pasigenda dėmesio

R.Samuolio teigimu, į stebėjimo palatą paguldytam ligoniui užtikrinama visa tuo metu jam reikalinga pagalba.

Pacientai dažniausia pretenzijas reiškia tada, kai, praleidę tam tikrą laiką stebėjimo palatose, yra perkeliami toliau gydyti į kitus skyrius, operuojami. Jie nesupranta, kodėl iš karto to nebuvo padaryta, piktinasi, kad laiku negavo pagalbos.

R.Samuolis svarstė, kad ligoniams ir jų artimiesiems sunku suvokti, jog yra būklių, kai neįmanoma greitai ir tiksliai nustatyti diagnozės.

Tačiau ligoniai sako, kad išgražintame, aprūpintame nauja aparatūra skyriuje pasigenda medikų dėmesio, operatyvumo.

Ligoninės administracija mėgina organizuoti  skyriaus darbą taip, kad būtų kuo mažiau nepatenkintų pacientų, bet jai nepavyksta rasti norinčiųjų vadovauti šiam skyriui. Praėjusią savaitę skelbtas konkursas šio skyriaus vedėjo vietai užimti neįvyko, nes neatsirado nė vieno pretendento. Gydytojai nenori stoti prie ligoninės karštuoju tašku vadinamo skyriaus vairo.

Laikinai Priėmimo skyriaus vedėjo pareigas eina gydytojas terapeutas Arvydas Žilys. Jis buvo paskirtas, kai iš darbo išėjo ilgametė Priėmimo skyriaus vedėja Lina Trokaj.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių