- Inga Smalskienė, "Sekundė"
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Panevėžio ligoninės administracijai tenka sukti galvą ne tik kaip naujam Priėmimo ir skubios pagalbos skyriui rasti naują vadovą, bet ir kaip įtikinti pacientus, kad čia teikiama stebėjimo paslauga yra teisėta, gera ir reikalinga.
Neįprasta gulėti Priėmimo skyriuje
Stebėti į skyrių paguldyti ligoniai ar jų artimieji dažnai reiškia pretenzijas ligoninės vadovams dėl esą nesuteiktos tinkamos pagalbos.
Įstaigos administracija pacientų skundus vadina nepagrįstais ir aiškina, kad ligoniams metas atsikratyti stereotipo, jog Priėmimo skyrius yra tik paskirstymo punktas.
„Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje turime visas sąlygas pacientus, kurių diagnozė neaiški, paguldyti stebėjimui iki 24 valandų. Tai nereiškia, kad žmogus paliekamas be pagalbos, tyrimų ir panašiai. Jis gauna lygiai tokią pat priežiūrą, kokia būtų suteikta ir gulint viename ar kitame skyriuje. Šiuo atveju ligoniui netgi patogiau, nes Priėmimo skyriuje diagnostinė aparatūra po ranka, paciento nereikia vežioti po ligoninę“, – „Sekundei“ aiškino ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas chirurgijai Remigijus Samuolis.
Guldomi stebėjimui
Stebėjimo paslauga nėra naujovė. Ji šalies stacionarinėse gydymo įstaigose teikiama jau trejus metus.
Stebėti ligoniai guldomi tada, kai diagnozė kelia abejonių, kai gydytojui sunku per trumpą laiką nustatyti, ar galima žmogų išleisti namo, ar jį reikia guldyti į ligoninę.
Pacientas gali būti paguldytas ir tais atvejais, kai atlikus tam tikrus tyrimus ar gydymo procedūras jį pavojinga išleisti. Pagaliau ir tuomet, kai iš toliau atvykęs žmogus neturi galimybės naktį parvažiuoti namo.
Panevėžio ligoninėje iki šiol pacientai irgi buvo guldomi stebėti, tik dažniausiai – į kitus skyrius, nes priėmime nebuvo sąlygų. Skyrių suremontavus ir pristačius naują priestatą, Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje buvo įrengtos palatos ligoniams stebėti, taip pat intensyviosios terapijos palata, aprūpinta tokia pat aparatūra, kaip ir reanimacijoje.
Šalia įrengti echoskopijų, rentgeno, kompiuterinės tomografijos kabinetai. Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje veikia Traumų centras.
Ligoniai pasigenda dėmesio
R.Samuolio teigimu, į stebėjimo palatą paguldytam ligoniui užtikrinama visa tuo metu jam reikalinga pagalba.
Pacientai dažniausia pretenzijas reiškia tada, kai, praleidę tam tikrą laiką stebėjimo palatose, yra perkeliami toliau gydyti į kitus skyrius, operuojami. Jie nesupranta, kodėl iš karto to nebuvo padaryta, piktinasi, kad laiku negavo pagalbos.
R.Samuolis svarstė, kad ligoniams ir jų artimiesiems sunku suvokti, jog yra būklių, kai neįmanoma greitai ir tiksliai nustatyti diagnozės.
Tačiau ligoniai sako, kad išgražintame, aprūpintame nauja aparatūra skyriuje pasigenda medikų dėmesio, operatyvumo.
Ligoninės administracija mėgina organizuoti skyriaus darbą taip, kad būtų kuo mažiau nepatenkintų pacientų, bet jai nepavyksta rasti norinčiųjų vadovauti šiam skyriui. Praėjusią savaitę skelbtas konkursas šio skyriaus vedėjo vietai užimti neįvyko, nes neatsirado nė vieno pretendento. Gydytojai nenori stoti prie ligoninės karštuoju tašku vadinamo skyriaus vairo.
Laikinai Priėmimo skyriaus vedėjo pareigas eina gydytojas terapeutas Arvydas Žilys. Jis buvo paskirtas, kai iš darbo išėjo ilgametė Priėmimo skyriaus vedėja Lina Trokaj.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Svarstoma kitąmet Vilniuje pradėti Veiklių senjorų programą3
Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarsto apie galimybę kitąmet sostinėje pradėti Veiklių senjorų programą, skirtą didinti vyresnio amžiaus gyventojų užimtumą, skatinti verslumą bei didinti įsitraukimą į kultūrinį bei kūrybinį gyvenimą....
-
Auga sergamumas: nuo gripo mirė du žmonės, nuo COVID-19 – keturi4
Lietuvoje toliau auga sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 liga, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). ...
-
Nesusikalbėjimas tarp gydytojų ir pacientų: kada už paslaugas mokėti nereikia3
Visiems gyventojams turint teisę gauti nemokamą sveikatos priežiūrą, už dalį paslaugų ar gydymo priemonių žmonėms tenka susimokėti – dėl to Kauno teritorinė ligonių kasa šiemet nagrinėjo 7 pacientų skundus, skelbia LRT radijas. ...
-
Prieš šventes šią informaciją būtina žinoti: prireiks staiga sunegalavus
Sutrikus sveikatai įprastomis darbo dienomis ir valandomis žmonės nedvejodami kreipiasi į savo gydymo įstaigą – polikliniką ar šeimos medicinos centrą. Naktį, savaitgalį ar per šventes gyventojai dažnai taip pat nedvejodami vykst...
-
Miškininkai kraujo donorams dovanos kalėdines eglutes
Valstybinių miškų urėdijos miškininkai penktadienį dovanos kalėdines eglutes kraujo donorams. ...
-
Dar vienas būdas patobulinti kūno formas: ar išties intervalinis valgymas pranašesnis už įprastą?
Intervalinis (protarpinis) valgymas, tampa vis populiaresnis tarp norinčių ne tik sulieknėti, bet ir palaikyti gerą kūno formą. Ar išties šis metodas yra pranašesnis už tradicinį? ...
-
Tyrimas: 39 proc. gyventojų įsitikinę, kad Lietuvoje labiausiai diskriminuojama viena žmonių grupė6
39 proc. šalies gyventojų yra įsitikinę, jog Lietuvoje labiausiai diskriminuojami psichikos ar intelekto negalią turintys žmonės. Vis dėlto, dauguma nenorėtų tokių asmenų turėti kaimynų ar bendradarbių gretose, atskleidė Lygių galimybi...
-
SAM skirs beveik 1,5 mln. eurų gydytojų rezidentų skatinimui1
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šalies gydytojų rezidentų skatinimui ketvirtadienį skyrė beveik 1,5 mln. eurų. ...
-
Treneris Paulius Dragūnas: vaikai – mūsų požiūrio į sveiką gyvenseną veidrodis
Visi tėvai savo atžaloms linki nerūpestingos vaikystės, kurios netemdo ligos ar negalavimai. Deja, kasmetės vaikų sveikatos patikros apnuogina toli gražu ne tobulą realybę. Tenka pripažinti, kad nereti paauglių ir net mažamečių sveikatos sutrikim...
-
Alergijos: modernėja ir diagnostika, ir gydymas, ir ligos valdymas
Anksčiau alergiškas būdavo vos vienas kitas žmogus, šiandien – daug ir vis daugėja. Polinkis sirgti alerginėmis ligomis dažniausiai yra iš dalies paveldimas, o aplinkos faktoriai – pavyzdžiui, tarša, mityba, fizin...