- Juta Liutkevičiūtė, LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šalinant plaukelius lazeriu, geriausiu atveju, vienu metu paveikiama 30 proc. plaukų. Nors su kiekviena procedūra jų mažėja, niekada nebus taip, kad plaukų visiškai neliks, LRT RADIJUI sako gydytoja dermatologė Edita Zubrickienė.
Anot jos, svarstantiems apie ilgalaikes plaukų šalinimo procedūras derėtų atkreipti dėmesį į kai kurias ligas, vaistų vartojimą.
– Plaukų šalinimas lazeriu ir fotoepiliacija – kuo šios procedūros skiriasi, kaip jos atliekamos?
– Noriu pasakyti, kad plaukų šalinimas lazeriu ir intensyvia pulsine šviesa ir vadinasi fotoepiliacija. Veikimo principas vienodas. Kai aparatai išskleidžia šviesos spindulį, plauko šaknyje esantis pigmentas melaninas tą šviesą sugeria. Šviesa paverčiama šilumos energija ir ta energija sunaikina plauką. Priklausomai nuo to, koks aparatų galingumas, arba paveikiamas tik plaukas, arba ir plauko maišelis bei svogūnėlis. Pastaruoju atveju galima tikėtis geresnio rezultato.
Skirtingi gali būti aparatų techniniai parametrai. Skiriasi aparatų antgaliai, nuo ko priklauso, kiek galima vienu metu pašalinti plaukų, taip pat ir procedūros trukmė. Metodai yra šiuolaikiški, saugūs ir efektyvūs.
Kiekvienam žmogui reikia pasirinkti tinkamą procedūrą. Pirmos procedūros metu įvertinama žmogaus odos spalva, plauko struktūra – ar plaukas tamsus, kietas. Jei plaukas būtent toks, o oda šviesi, procedūros efektas bus labai geras.
Taip pat atsižvelgiama, ar nėra endokrininių susirgimų, lytinių hormonų disbalanso, genetinio polinkio į plaukuotumą. Įvertinus visus šiuos požymius, su pacientu galima aptarti, kokį būdą geriau naudoti – lazerį ar intensyvią pulsinę šviesą.
– Ko gero, yra atvejų, kai šių procedūrų atlikti negalima. Kam jos nėra rekomenduojamos?
– Reikia atkreipti dėmesį, ar nesergama sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis, ar nėra fotojautrumo. Jei moteris nėščia ar maitina kūdikį, jeigu vartojami tam tikri antibiotikai, priešgrybeliniai vaistai, procedūrų geriau atsisakyti.
– Ar prieš procedūrą reikia kaip nors pasiruošti?
– Reikėtų kuo rečiau lankytis soliariumuose ir nesideginti, kad oda būtų kuo šviesesnė. Taip pat bent mėnesį nepešioti plaukų, neatlikinėti mechaninės depiliacijos. Kodėl? Procedūros metu veikiami tik augimo fazėje esantys plaukai. Vienu metu tokių plaukų būna vos 30 proc.
Tai reiškia, kad kiekvienos procedūros metu galime tikėtis, kad bus paveikta iki 30 proc. plaukų – tie, kurie yra tamsūs ir labiausiai sugers spindulius. Po kiekvienos procedūros plaukų mažės, bet ne po pirmosios ir ne staiga. Su laiku plaukų sumažės tiek, kad liks tik elementarus ir lengvas jų prižiūrėjimas.
– Kiek procedūrų reikia, kad žmogus jaustųsi patenkintas ir negrįžtų į specialisto kabinetą?
– Negalima pažadėti, kad, atlikus 4–6 procedūras, bus galima visiškai užmiršti plaukus. Rezultatą veikia daug faktorių – koks žmogaus plaukas, ar jis atitiks reikalavimus. Reikia atsižvelgti, kur procedūra atliekama, ar gydytojas patyręs. Visi veiksniai lems atsaką į procedūrą.
Kaip minėjau, geriausiu atveju vienu metu bus paveikiama 30 proc. plaukų. Su kiekviena procedūra jų mažės, liks patys ploniausi, švelniausi, šviesiausi. Tačiau niekada nebus taip, kad būsime visiškai pliki. Lieka plaukų, kurių negalima paveikti jokiais būdais.
Visgi po procedūrų nebeliks tamsiausių plaukų, priežiūra taps lengva, nebekamuos sudirgimas, plaukų įaugimas. Reikalingos palaikymo procedūros kartą į pusmetį ar metus. Žmogaus organizmą veikia hormonai, ląstelės atsinaujina, plaukai vis tiek per kurį laiką užauga.
– Ar naikinti plaukus lazeriu skausminga?
– Taip, jaučiamas šioks toks skausmas, karštis, bet tai greitai praeina, nes naudojamos vėsinančios priemonės. Tos priemonės pritaikytos prie aparato ir atšaldo odą. Kartais iš išorės pučiamas vėjas, kuris taip pat sumažina skausmo pojūtį.
Po procedūros oda gali būti kiek paburkusi, bet tai praeina per kelias valandas. Iš karto nereikia eiti į karštą vonią, geriau pasinaudoti drungnu dušu.
– Kokios didžiausios depiliacijos klaidos, kai plaukai šalinami namuose?
– Klaidų nėra, bet mechaninė depiliacija gali sudirginti odą, gali pradėti įauginėti plaukai. Tai tokie šalutiniai reiškiniai. Bet nemanau, kad kažkas blogai ją atlieka. Visi depiliacijos būdai geri, juos kiekvienas pasirenka individualiai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kaune įvyko mados eksperimentas – nugalėtojas kolekcijoje atskleidė tamsiąją socialinių tinklų pusę7
Visai neseniai vienas Kauno verslo centras tapo podiumu – čia pristatyta net šešiolika mados kolekcijų renginyje „Dizaino dienos 2024“. Jau 28-ąjį kartą Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fa...
-
Įvaizdžio konsultantė: ne viskas, kas madinga, tinka jums4
Atšalus orams – amžina bėda: desperatiškai lendame į spintą, drabužiai virste virsta per duris, o apsirengti nėra ką. Pažįstamas jausmas? Ką daryti, klausiame kaunietės Giedrės Šimelienės. „Kviesti į pagalbą įva...
-
Kavos aparatų įvairovė
Kavos aparatų įvairovė šiuo metu yra stulbinanti. Nuo itin modernių ir futuristinių, leidžiančių bet kokio skonio ir stiprumo kavą pasigaminti vos vienu prisilietimu iki elegantiškų, romantišką praeitį primenančių kavos apara...
-
„Lietuvos balse“ – dvikovų etapas: netikėti įvaizdžiai4
Šį sekmadienį „Lietuvos balso“ projekte prasidės kovingasis dvikovų etapas. Projekto studijoje atsiras ir penktoji kultinė kėdė – ją užims iki šiol savo komandą atskirame kambaryje paslapčiomis rinkęs Free Finga. ...
-
Jaunoji dizainerių karta ir jos siūlomos patirtys
Pastaraisiais metais dešimtmečiais dizaino sąvoka labai išsiplėtė ir apima jau ne tik madą, plakatus ar mus supančius produktus. Jaunosios kartos dizaino kūrėjai dar studijų metais leidžiasi į įvairius temų, ne tik medžiagų ir form...
-
Mados dizainerė: tvarumas išliks, nes tiesiog neturėsime kito pasirinkimo6
Nors gyvena ir dirba sostinėje, mados dizainerė Justina Semčenkaitė gatvės madą stebi visur, kur tik nuvyksta. Kadangi dažnai lankosi Kaune ir Klaipėdoje, pastebėjo, kad šių miestų statistinis mados vartotojas labai skiriasi. ...
-
Makramė pynėja: kiekviename mazgelyje – geros emocijos3
Su Agniete Vaitulioniene sutariame kalbėtis, kol dukrelė miega pietų. Nuo jos, sako, viskas ir prasidėjo. „Gimus Amelijai, norėjosi širdžiai mielos veiklos. Viena pažįstama parodė makramė technika pintus kalėdinius žaisliukus. Užsiman...
-
Miegančiosios gražuolės sindromas: ką pagalvė žino apie tavo odą
Ar kada pagalvojote, kad ištikimiausia nakties draugė pagalvė – gali būti ne tik draugė, bet ir didžiausia odos priešė. O gal geriausia sąjungininkė? Kol ramiai miegame, mūsų oda išgyvena tikrą nuotykį, apie kurį dažnai...
-
Sapnų baidyklių kūrėja: magija slepiasi mažuose dalykuose1
Vėjyje besiplaikstančios močiučių servetėlės, pavirtusios ramaus miego sergėtojomis, levandų kvapo maišeliai norintiems giliai panirti į sapnų karalystę, sojų vaško žvakės – magiški nakties žibintai… Atrodo, vi...
-
Parfumerė J. Cinaitienė: kvapas mus paveikia žaibišku greičiu3
„Uoslė yra be galo svarbi, tačiau ją dažniausiai įvertiname tik netekę“, – šypsosi parfumerė Jolanta Cinaitienė. Natūralių kvepalų kūrėja atskleidžia, kaip mus veikia skirtingi kvapai ir kodėl tas pats aromatas vienam ga...