Kainų skirtumai prekybos centruose pribloškia

Ką galėtų padaryti vartotojai, kad mažėtų daržovių ir vaisių kainos, nes jos šiuo metu neatrodo labai palankios pirkėjui?

Gal padėtų tai, jei porą mėnesių jie nieko nepirktų?

"Ne, taip būtų pasiektas atvirkštinis poveikis. Nepirkimas skatina kainų augimą. Neparduodami produkcijos pardavėjai, tiekėjai, augintojai patiria nuostolius, nes, net ir nieko neuždirbdami, turi mokėti atlyginimus, mokesčius už elektrą ir pan. Tad vėliau yra priversti didinti kainas", – tikino L.Vilimas.

Kainų didėjimo faktorius, anot pašnekovo, yra ir tai, kad Lietuvoje mažėja gyventojų, o tuo pat metu – ir pirkėjų.

Žada šviesesnę ateitį

L.Vilimas taip pat priminė, kad sezoninių prekių kainos priklauso nuo daugybės veiksnių.

Jis patikino, kad šiltuoju periodu Lietuvoje daržovių ir vaisių, ypač tų, kurie auga Lietuvoje, stygiaus tikrai nebus.

Žmonės, anot jo, tikrai turės pasirinkimą, nes prekybos vietas tuoj pasieks naujasis derlius.

"Derlius – tikrai geras, pasirinkimas – pakankamas, tad kainos bus mažesnės nei pernai tokiu pat laikotarpiu", – teigė L.Vilimas.

Daržovių ir vaisių augintojai, tiekėjai, pardavėjai aiškino, jog reikia atsižvelgti ne tik į rinkos kainas, bet ir į šių prekių specifiškumą.

Dauguma vaisių ir daržovių – greitai gendantys, tad jas būtina greitai parduoti. O dėl to irgi mažėja jų kainos.

"Be to, reikia turėti galvoje ne tik į Lietuvos rinkos vidutines kainas, bet ir į greta esančias rinkas. Tam tikrus produktus žmonės gali įsigyti ir įsigyja ir kitose šalyse", – apie rinkos dėsnius kalbėjo L.Vilimas.

Komentarai

Berta Čaikauskaitė

Bendrovės "Palink", valdančios prekybos tinklą "Iki", viešųjų ryšių vadovė

Mūsų prekybos tinkle šiais metais, lyginant su praėjusiais, pigo lietuviško derliaus daržovės – morkos, bulvės, kopūstai, svogūnai, burokėliai. Šį kainų pokytį lėmė itin geras 2016 m. rudens derlius. Pirmasis šviežias lietuviškas derlius visada būna šiek tiek brangesnis, nes augintojai stengiasi kuo anksčiau pateikti pirmąsias daržoves į parduotuvių lentynas – tai reikalauja papildomų augintojų sąnaudų. Tačiau vėliau dėl padidėjusios pasiūlos kainos krenta. Ši tendencija pastebima ir šiais metais. Apskritai daržovių kainų pokyčiams įtakos turi veiksnių visuma: sezoniškumas, tiekimo kainos pasikeitimai, derlius ir daugelis kitų. Taip pat, siekdami pirkėjams pasiūlyti geriausią kainą, mes savo ruožtu visuomet deramės su tiekėjais dėl mažesnės tiekimo kainos. Tai liečia tiek importuotas, tiek ir lietuviškas daržoves.

Giedrė Bielskytė

"Rimi Lietuva" viešųjų ryšių vadovė

Manau, kad geriausiai kainas galėtų pakomentuoti jų augintojai, nes mes tik parduodame jų užaugintas daržoves. Dažniausiai, žinoma, augintojai per derybas dėl kainų argumentuoja orais, derliaus gausa, tačiau taip pat labai svarbi ir produktų pasiūla kitose valstybėse. Kaip pavyzdys galėtų būtų šių metų pradžioje gamtos stichijų suniokotas daržovių derlius Italijoje, Ispanijoje – tuomet rinkoje buvo labai maža pasiūla cukinijų, brokolių, aisbergo salotų. Todėl jų kainos buvo ženkliai išaugę, o taip pat ir apskritai susidūrėme su daržovių trūkumu. Dėl kainų skirtumų dažniausiai skiriasi tiekėjai, o jie siūlo skirtingos kokybės, kainos, prekinės išvaizdos prekes, todėl ir kainos skiriasi.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Irma

Irma portretas
O kur kubas,aibė,ši šilas,ekspres market,čia,vynoteka?

asanai

asanai portretas
Kai prekė kainuoja 10 centų, tai nenuostabų, kad paklaida svyruoja iki 100%. Ir antra - man jau kyla rimtas klausimas: kas per produktas yra bananas, kad jį nuolat reikia traukti į pirmą vietą norint palyginti kainas?

AK

AK portretas
O lidlas gal pamoka už straipsnius apie kopūstų, kurių nėra lentynose, kainų problemas?
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių