- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Aplinkos ministerija rengia tvarką, pagal kurią nekilnojamojo turto vystytojai nebegalėtų atskirai prekiauti automobilių stovėjimo vietomis po daugiabučiu. Siūloma, kad asmuo, perkantis butą, teisę į vietą mašinai įgytų automatiškai. Statybų bendrovės sako, kad su nauja tvarka ir taip nepigūs butai pabrangtų dar mažiausiai 10 proc.
Gyventojams nereikia sukti galvos, kur palikti automobilį, jei be buto įsigijo ir stovėjimo vietą. Nuo 10 iki 20 tūkst. eurų – tiek vidutiniškai kainuoja stovėjimo vieta vienoje iš sostinės daugiabučių esančioje požeminėje aikštelėje.
Ribojamos teisės
Aplinkos ministerija teigė, kad parkavimo vieta įsigijus butą turi būti privaloma, o ne pardavinėjama. Siūlo po daugiabučiais esančias požemines aikšteles paversti ne privačiomis, o bendro naudojimo patalpomis.
„Šitas pasiūlymas skirtas tam, kad ne tik projekte tai būtų numatyta, bet ir gyvenime užtikrinta, kad butai turėtų privalomąjį minimalų automobilių stovėjimo vietų skaičių“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Veličkaitė-Matusevičė.
„Tokią iniciatyvą reikia vertinti blogai. Visų pirma, tai – ribojimas, kai yra ribojamos civilinės mūsų visų teisės“, – komentavo teisininkas Gintautas Bartkus.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Ministerija mano, kad užtikrinus vietą požeminėje aikštelėje atsilaisvintų užkišti sostinės daugiabučių kiemai ir gatvės.
„Žmonės turi automobilius, juos stato gatvėse, viešose erdvėse, jeigu nėra vietų – pievelėse“, – teigė D. Veličkaitė-Matusevičė.
G. Bartkus aiškino, kad visi šie ministerijos pasiūlymai – menkai grįsti. Jie nepagrįsti jokiais įrodymais.
„Pastatyti vieną požeminę parkavimo vietą kainuoja brangiau, nei už kiek ją galima parduoti. Jeigu mes parduosime už tiek, už kiek pastatome, parkavimo vieta gali kainuoti tiek, kiek kainuotų naujas automobilis“, – teigė „Bonavos“ direktorius Remigijus Pleteras.
Kritikuoja naują tvarką
Valdžia sulaukė kritikos iš statytojų, nes stovėjimo vietų trūkumą permeta spręsti jiems.
„Problemą dėl infrastruktūros daugiabučių kiemuose siūloma spręsti vystytojų rankomis. Ši priemonė yra netinkama. Jeigu norime, kad mažėtų automobilių kiemuose, tai yra kitos priemonės, pavyzdžiui, apmokestinamų zonų pakeitimas“, – tikino „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.
Kiek parkavimo vietų reiktų rengti statant naujus daugiabučius ir kaip jas išdalinti – neaišku. Tikimasi, kad tai būtų gyventojų bendras sutarimas.
„Mes užprogramuojame ginčus. Viena šeima turi vieną automobilį, kita visai neturi, o dar kita – tris“, – sakė R. Pleteras.
Tai atneštų labai daug sumaišties patiem klientam. Klientai nesuprastų ką pirkdami gauna. Nežinotų, kur jo, o kur kaimyno parkingas
Nebeįperka būsto
Naujo būsto rinka Vilniuje susitraukusi perpus. Žmonės nebeįperka būsto. Po naujos tvarkos, greičiausiai, pirktų dar sunkiau.
„Reikia mažint tokius apribojimus, nes tai kelia kainą, kurią vėliau mes visi turim sumokėti. Ko siekiama tokiais pasiūlymais – neaišku“, – kalbėjo G. Bartkus.
„Kada perka butą be automobilio stovėjimo vietos, greičiausiai sąnaudos jau būna įskaičiuotos į to buto kainą. Čia – papildomas argumentas, derybinis objektas pirkimui, bet gyventojai perka už tiek, už kiek jie perka“, – šnekėjo D. Veličkaitė-Matusevičė.
Statybų bendrovės aiškina, kad nuostolius už neparduotas vietas reikės kažkur įskaičiuoti. Nepigūs butai gali brangti dar mažiausiai 10 proc.
„Būstas galėtų brangti 10-15 proc.“, – teigė „Bonavos“ direktorius R. Pleteras.
„Gali didėti iki 10 proc. Jeigu mes turim dviejų kambarių buto kainos vidurkį nuo 120 iki 150 tūkst., tai galėtų 10-15 tūkst. padidėt“ – sakė M. Galdikas.
Naują tvarką planuojama patvirtinti dar šiemet.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
SIM kortelių taip paprastai nebenusipirksite: abejoja, kad tai pažabos sukčius
Nuo kitų metų norint įsigyti išankstinio mokėjimo SIM korteles, bus privaloma pateikti savo asmeninius duomenis. Taip tikimasi užkirsti kelią telefoniniams sukčiams, kasmet iš žmonių išviliojantiems milijonus eurų. Vis dėlto, ka...
-
Neramina Lietuvos gimstamumas: kas laukia šalies ekonomikos?2
Lietuvos gimstamumo statistika neramina. Per pastaruosius trisdešimt metų naujagimių registruojama bent perpus mažiau, nesiekiame net Europos Sąjungos vidurkio. O kurti šeimą lietuvaičių nepaskatina net dosnios išmokos. ...
-
Po skandalo dėl „Teltonikos“ – liūdnos išvados: niekas nežino, kaip išlipti iš biurokratų pelkės6
Niekas negali pasakyti, kaip išlaisvinti valstybę iš biurokratų pelkės. Naudos Lietuvai turinčios siekti valstybės įmonės ne tik nesusikalba, bet netgi konkuruoja. Stringa tiek daug projektų, kad lėtėja visos valstybės vystymasis. Akiv...
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis3
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas105
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...