Kova su klimato kaita: nuo liepos įsigalios svarbus parlamento sprendimas

Nuo 2025 m. liepos nebebus taikomas akcizo tarifas biodujoms, šią savaitę nusprendė Seimas. Anot projekto iniciatorių, tokia priemone siekiama prisidėti prie kovos su klimato kaita.

Priėmimo stadijoje už šias Akcizų įstatymo pataisas balsavo 111, susilaikė 1, prieš balsavusių parlamentarų nebuvo. Šis įstatymas turėtų įsigalioti 2025 m. liepos 1 d., o jei Europos Komisijos (EK) pritarimas gaunamas vėliau – 2 mėn. po gavimo datos.

Kaip aiškina pataisas parengusi Aplinkos ministerija, biodujų prilyginimas iškastiniam kurui ir tarifų jam taikymas neskatina ūkių bei verslų perėjimo biokuro.

Akcizų įstatymo pataisomis nustatoma, kad biodujoms, įskaitant jų dalį energinių produktų mišiniuose, nebūtų taikoma pastovioji ir kintamoji akcizo tarifo dalys. Pagal anksčiau galiojančią tvarką biodujoms yra taikomas standartinis arba lengvatinis tarifas, priklausomai nuo to ar jos atitinka gamtinėms dujoms keliamus reikalavimus, ir nuo jų panaudojimo.

Pasak Aplinkos ministerijos, įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į Europos Komisijos rekomendacijas šalims, kurios nepasieks nustatytų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) mažinimo tikslų iki 2030 metų.

Teigiama, kad biodujų gamybos skatinimas leis sumažinti poveikį klimato kaitai nekeičiant esamos gamtinių dujų paskirstymo infrastruktūros.

Tokių akcizų naikinimas Lietuvos biudžeto pajamas sumažintų apie 115 tūkst. eurų per metus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

to Klausimas

to Klausimas portretas
Bus

Klausimas

Klausimas portretas
Ggaminant biodujas, ar neprivers netoli nuo tų gamyklų gyvenančius vietinius gyventojus kvėpuoti tomis "biodujomis", ar nebus jų namai, rūbai ir patys gyvenojai kiaurai persmirdę tomis "dujomis"? Neduok, Dieve...

Sūduvis

Sūduvis portretas
Kažin kodėl nesprendžiamas pagrindini KLIMATO KAITOS į blogąją pusę faktorius, tai barbariškas miškų, gojelių pavienių sveikų medžių naikinimas? Nes tik žalioji augmenija yra pajėgi reguliuoti klimato kaitą šalinant pramonės, buitinės, transporto oro taršą, bet apie tai net neužsimenama. Jau vien Lietuvoje kiek iškertama, su didelių atkatų mėgėjajų pritarimu, sveiko miško, netingėkite paėjėti pora km į miško gilumą, ar jai turite galimybę pakelkite droną tai pamatysite kas likę iš mūsų miškų, o kas pasaulyje!! Už tokį požiūrį į gamtos ,,saugą,, gamta mums ,,ATSIDĖKODAMA" siunčia uraganus, sticines liūtis ir dar N KATAKLIZMŲ. ATSIKVOŠĖKITE pagaliau!!!!!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių