- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo 2022 m. vasario 14 d. iki balandžio 14 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje renkamos paraiškos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos (Veiksmų programa) antrojo Sąjungos prioriteto „Aplinkosaugos požiūriu tvarios, efektyviai išteklius naudojančios, inovacinės, konkurencingos ir žiniomis grindžiamos akvakultūros skatinimas“ priemonės „Produktyvios investicijos į akvakultūrą“ supaprastintąsias taisykles (Priemonė).
Konkretus Priemonės tikslas – akvakultūros įmonių, visų pirma labai mažų, mažų ir vidutinių konkurencingumo bei gyvybingumo didinimas, įskaitant saugos ir darbo sąlygų gerinimą. Nuo 2018 m. parama pagal Priemonę sėkmingai pasinaudojo 31 įmonė, tad jei jūsų akvakultūros įmonė siekia atsinaujinti, kviečiame teikti paraišką.
Kas gali teikti paraiškas paramai gauti?
Paraiškas pagal Priemonę gali teikti labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės įmonės, užsiimančios arba siekiančios užsiimti akvakultūra. Pareiškėjas ar jo atstovas turi būti ne jaunesnis kaip aštuoniolikos metų amžiaus.
Kokie atrankos kriterijai taikomi pareiškėjui?
Projektų pirmumo atrankos kriterijai:
– Įmonės dydis: pareiškėjas yra labai maža įmonė – suteikiama 20 balų; pareiškėjas yra maža įmonė – suteikiama dešimt balų.
– Įmonės grynasis pelningumas yra: nuo 2,5 iki 4 proc. (imtinai) pirmus kalendorinius metus po projekto įgyvendinimo metų pabaigos ir visą projekto kontrolės laikotarpį – suteikiama dešimt balų; daugiau kaip 4 proc. pirmus kalendorinius metus po projekto įgyvendinimo metų pabaigos ir visą projekto kontrolės laikotarpį – suteikiama 20 balų.
– Projektui, kuriame investuojama į (jei investuojama į organizacinę ir technologinę inovaciją, suteikiami balai sumuojami): organizacinę inovaciją – suteikiami 5 balai; technologinę inovaciją – suteikiama penkiolika balų.
– Siekiama automatizuoti akvakultūros sistemų valdymo metodus ir tam tikslui yra numatomos investicijos, kurioms prašoma paramos, – suteikiami penkio balai.
– Pareiškėja yra akvakultūros įmonė, užregistruota ir turinti galiojantį veterinarinį patvirtinimą, leidžiantį vykdyti akvakultūros veiklą, ne mažiau kaip 2 metus iki paramos paraiškos pateikimo dienos, teikianti VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui informaciją apie vykdomą veiklą, – suteikiami 5 balai.
– Įgyvendinus projektą bus padidintas ir kontrolės laikotarpiu išlaikytas darbo vietų skaičius, išreikštas visos darbo dienos ekvivalentu: už sukurtą vieną naują darbo vietą – suteikiama dešimt balų; už sukurtas dvi ar daugiau naujas darbo vietas – suteikiama penkiolika balų.
– Pareiškėjas yra įmonė, kurioje paraiškos pateikimo metu dirba ir (arba) visą kontrolės laikotarpį dirbs bent vienas neįgalusis darbuotojas – suteikiami penki balai.
– Pareiškėjas prašo mažesnio paramos intensyvumo nei nustatytas galimas didžiausias paramos intensyvumas – skiriama po vieną balą už kiekvieną paramos intensyvumo susimažinimo procentą, bet ne daugiau kaip dešimt balų.
Kokios investicijos yra remiamos pagal šią Priemonę?
Pagal Priemonę remiamos:
– produktyvios investicijos į akvakultūrą;
– akvakultūros produkcijos ir auginamų rūšių įvairinimas;
– akvakultūros ūkių modernizavimas, įskaitant akvakultūros srities darbuotojų darbo ir saugos sąlygų gerinimą;
– tobulinimas ir modernizavimas, susijęs su gyvūnų sveikata bei gerove, įskaitant įrangos, skirtos ūkiams apsaugoti nuo laukinių plėšrūnų, pirkimą;
– investicijos į akvakultūros produktų kokybės gerinimą ar pridėtinės vertės kūrimą (išskyrus perdirbimą);
– esamų akvakultūros tvenkinių ar lagūnų atkūrimas pašalinant dumblą arba investicijos, skirtos dumblo nusėdimo prevencijai (tokia veikla negali būti remiama pareiškėjams, kuriems skirta parama pagal Veiksmų programos antrojo Sąjungos prioriteto „Aplinkosaugos požiūriu tvarios, efektyviai išteklius naudojančios, inovacinės, konkurencingos ir žiniomis grindžiamos akvakultūros skatinimas“ priemonę „Aplinkosaugos funkcijas atliekanti akvakultūra“, jei jų gamtotvarkos plane numatytos su dumblo šalinimu susijusios išlaidos);
– akvakultūros įmonių pajamų įvairinimas plėtojant papildomą veiklą.
Koks Priemonės galimas intensyvumas?
Projektui įgyvendinti suteikiamos paramos intensyvumas labai mažoms, mažoms, vidutinėms įmonėms gali būti iki 50 proc., kitoms įmonėms suteikiamas paramos intensyvumas gali būti iki 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų (išskyrus atvejus, kai prašoma mažesnio paramos intensyvumo).
Likusios projekto tinkamų išlaidų dalies, kurios nepadengia paramos lėšos, ir visų netinkamų projekto išlaidų finansavimą turi užtikrinti pareiškėjas.
Didžiausia galima paramos projektui suma yra 50 tūkst. eurų. Paramos paraiškų priėmimo etapui skiriama 440 tūkst. eurų.
Kokie pareiškėjo įsipareigojimai?
Pareiškėjas įsipareigoja apdrausti turtą, kuriam įsigyti ar sukurti bus panaudota parama, kurio pirkimo vertė (įskaitant PVM) viršija 10 000 Eur, nuo mokėjimo prašymo pateikimo dienos iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos (didžiausiu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų projekto įgyvendinimo laikotarpiu, o įgyvendinus projektą – likutine verte, atsižvelgiant į atitinkamos rūšies turto naudojimo laiką ir taikomos turto nusidėvėjimo norma, esant draudimo paslaugų prieinamumui).
Taip pat pareiškėjas sutinka, kad veikla, susijusi su projekto įgyvendinimu būtų tikrinama po paramos paraiškos pateikimo dienos bet kuriame projekto įgyvendinimo etape ir projekto kontrolės laikotarpiu.
Paramos gavėjas, teikdamas galutinį mokėjimo prašymą, kartu pateikia galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą, o penkerius metus po galutinio paramos lėšų išmokėjimo, t. y. per keturis mėnesius kiekvieniems kalendoriniams metams pasibaigus, – užbaigto projekto metinę ataskaitą. Ataskaitų formos pateikiamos NMA interneto svetainėje.
Per kiek laiko reikia įgyvendinti projektą?
Projekto įgyvendinimo laikotarpis negali viršyti 24 mėnesių nuo paramos sutarties pasirašymo dienos. Projektai, kuriems skiriama parama, turi būti įgyvendinti ir paramos lėšos išmokėtos iki 2023 m. gruodžio 31 d.
Ar numatytas kontrolės laikotarpis?
Taip, vadovaujantis Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos administravimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. 3D-75, 3.33 papunkčiu, žuvininkystės projekto kontrolės laikotarpis – laikotarpis nuo paskutinio mokėjimo prašymo ir galutinės žuvininkystės projekto įgyvendinimo ataskaitos pateikimo iki paskutinio paramos išmokėjimo dienos ir penkerių metų laikotarpis nuo paskutinio paramos išmokėjimo dienos, per kurį tikrinama, kaip paramos gavėjas laikosi paramos paraiškoje numatytų įsipareigojimų, įskaitant ir projekte numatytos veiklos vykdymą bei naujai sukurtų darbo vietų išlaikymą.
Kur ir kaip galima pateikti paraišką?
Paramos paraiškos Nacionalinei mokėjimo agentūrai teikiamos pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu, siunčiant jas elektroniniu paštu dokumentai@nma.lt, arba teikiamos naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacinės sistemos (ŽŪMIS) portalo interneto prieigoje adresu www.zumis.lt pranešimų siuntimo funkcionalumu (ŽŪMIS meniu punktas “Pranešimai”) administravimo taisyklėse nustatyta tvarka.
Užsakymo numeris: 1810680
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vyriausybė išplėtė Gynybos fondo lėšų panaudojimą1
Vyriausybė išplėtė spalį pradėjusio veikti Gynybos fondo lėšų panaudojimo galimybes. ...
-
Lietuvos bankas išleis progines monetas dirbtiniam intelektui bei Mažajai Lietuvai
Lietuvos banko (LB) šiemet ir kitais metais išleis progines monetas, skirtas dirbtiniam intelektui bei Mažajai Lietuvai. ...
-
Vyriausybė leido pirkti 155 mm sviedinius iš „Rheinmetall“ be konkurso2
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad 155 mm artilerijos sviediniai, skirti Lietuvos kariuomenės naudojamoms vokiškoms PzH 2000 ir įsigytoms prancūziškoms „Caesar“ savaeigėms haubicoms, iš Vokietijos gynybos pramonės mil...
-
Vyriausybė siūlo nutraukti dvigubo pajamų apmokestinimo sutartį su Baltarusija1
Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui denonsuoti Lietuvos ir Baltarusijos sutartį dėl pajamų dvigubo apmokestinimo ir fiskalinių pažeidimų išvengimo. ...
-
Mažinant eiles pasienyje su Baltarusija vilkikai turės registruotis iš anksto
Siekiant sumažinti vilkikų eiles pasienyje su Baltarusija ir Rusijos Kaliningrado sritimi, ypač prieš artėjančias žiemos šventes, Vyriausybė nutarė įpareigoti jų vairuotojus sienos kirtimui registruotis iš anksto. ...
-
Dronų pajėgumo vystymui Vyriausybė skyrė 2,4 mln. eurų1
Dronų pajėgumo vystymui Ministrų kabinetas trečiadienį skyrė 2,4 mln. eurų. ...
-
Vyriausybė – prieš GPM lengvatą paramai netekus būsto
Vyriausybė nutarė nepritarti idėjai, kad būsto dėl karo, stichijos ar ekologinių katastrofų netekusiems žmonėms aukojamoms lėšoms būtų taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. ...
-
Vyriausybė: kriptoturto įmonės bus tikrinamos, ar jos atitinka saugumo kriterijus
Vyriausybė trečiadienį pritarė Finansų ministerijos siūlymui į nacionaliniam saugumui strategiškai svarbų finansų ir kredito sektorių įtraukti kriptoturto įmones ir su šiuo turtu susietų žetonų leidimą. ...
-
Ministrų kabinetas pritarė siūlymui elektroniniu būdu rengti aukcionus dėl žvejybos plotų išdavimo
Vyriausybė trečiadienį nusprendė skaitmenizuoti aukcionų organizavimą, kuriuose varžomasi dėl teisės naudoti žvejybos plotą suteikimo. Procesą nuspręsta perkelti į Registrų centro valdomą elektroninę aukcionų platformą. ...
-
Ar jau susimokėjote šį mokestį? Vėliau bus skaičiuojami delspinigiai1
Ar jau sumokėjote žemės mokestį? Tai padarė toli gražu dar ne visi, o laikas tirpsta. Sumokėti žemės mokestį reikia iki lapkričio 15 dienos. Vėliau bus skaičiuojami delspinigiai. ...