- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Prasidedančią kalendorinę vasarą Lietuvos oro uostai pasitinka su šiemet rekordiniu naujų krypčių skaičiumi. Pagal dabartinius oro bendrovių planus numatoma, kad nuo birželio mėnesio šalies oro uostuose bus vykdomi beveik 80 tiesioginių maršrutų – tarp jų bus beveik 50 atnaujinamų būtent birželio mėnesį.
Anot Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno, stebint intensyvėjančius vakcinavimo tempus, ryškėjantį Europos Sąjungos susitarimą dėl žaliojo paso, stiprėjantį keliautojų pasitikėjimą aviacija bei dėl to sparčiai augančią skrydžių paklausą, tikėtina, kad birželio mėnuo bus lūžio taškas, kai keleivinė aviacija pradės demonstruoti aktyvų atsigavimą.
„Keliauti tarp valstybių tampa paprasčiau, atsiveria vis daugiau šalių, o augantis žmonių susidomėjimas galimais maršrutais natūraliai didina ir skrydžių pasiūlą. Nuo birželio lėktuvai dažniau skraidys į emigrantams aktualius miestus, atostogauti besiruošiantys žmonės taip pat gali rinktis keliones iš plataus spektro alternatyvų, tačiau būtina prisiminti, kad visi būtiniausi saugumo reikalavimai lieka tokie pat aktualūs – būkime atsakingi ir saugokime savo bei aplinkinių sveikatą“, – teigia A. Stikliūnas.
Lietuvos oro uostų atstovo teigimu, Pietų Europos šalys, kurioms itin svarbu atgaivinti turizmo srautą, vis švelnina reikalavimus atvykstantiems dėl izoliacijos būtinybės arba net netaiko tokio reikalavimo visiškai. Saviizoliacijos paskiepytiems arba turintiems neigiamą COVID-19 testą netaiko tokios šalys kaip Graikija, Italija, Kipras, Ispanija, Kroatija ir sąrašas vis plečiasi.
Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas primena, kad visas esamas ir artimiausiu metu planuojamas skrydžių kryptis iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų, taip pat reikalavimus keliautojams galima rasti specialiame polapyje.
Vilniaus oro uoste – apie 30 naujų krypčių
Iš sostinės oro vartų nuo mėnesio pradžios bus siūlomi skrydžiai į Italijos miestą Milaną („Ryanair“), Bilundą Danijoje („Wizzair“), Jungtinės Karalystės miestus Donkasterį („Wizzair“), Liverpulį („Ryanair“), Londono Lutono oro uostą („Ryanair“).
Naujienų bus pasiūlyta ir krypčių atostogoms ieškantiems keleiviams. Kompanijos „Ryanair“ lėktuvais nuo birželio pradžios bus galima pasiekti Korfu salą Graikijoje, Chanijos miestą Graikijoje, Italijos sostinę Romą arba Viduržemio jūroje esančią Maltą. Nuo mėnesio pradžios bus siūlomas tiesioginis skrydis į Kroatijos perlu tituluojamą Dubrovniką („airBaltic“) ir Kipro miestą Larnaką („Wizzair“).
Nuo maždaug mėnesio vidurio iš Vilniaus oro uosto tiesioginiu skrydžiu bus galima pasiekti Vokietijos miestus Berlyną, Frankfurtą ir Brėmeną („Ryanair“). Patogus susisiekimas bus užtikrintas su Jungtine Karalyste – Birgmingamu („Wizzair“), Lidsu („Ryanair“), Londono Gatviko oro uostu („airBaltic“), Liverpuliu („Wizzair“).
Sostinės oro uoste bus galima rasti patogių maršrutų verslo ir atostogų kryptimis: aviakompanija „Ryanair“ siūlys keliones į Briuselį, Latvijos avialinijos „airBaltic“ – į Airijos sostinę Dubliną, naudojantis „Finnair“ paslaugomis bus galima pasiekti Helsinkį, „Wizzair“ – Milaną. Planuojantys atostogas galės rinktis iš Santorini ir Zakintos salų Graikijoje („Wizzair“), Nicos miesto Prancūzijoje („Wizzair“), Venecijos („Ryanair“) ir Vienos („Ryanair“).
Remiantis dabartiniais oro bendrovių planais, nuo mėnesio galo planuojami skrydžiai į didžiausią miestą Šiaurės Airijoje Belfastą („Wizzair“), Briuselį („Brussels Airlines“), Norvegijos sostinę Oslą („Norwegian Air Shuttle“).
Iš Kauno oro uosto net 13 naujų krypčių
Kauno oro uostas keleiviams birželį taip pat turės naujienų. Didžioji dalis naujų tiesioginių skrydžių bus siūloma nuo pat mėnesio pradžios.
Maršrutai, planuojama, bus reguliariai vykdomi į Norvegijos miestus Olesiundą ir Bergeną („Wizzair“), Jungtinės Karalystės miestus Bristolį, Edinburgą, Londono Stanstedo oro uostą („Ryanair“). Oro linijų bendrovė „Ryanair“ siūlys patogų susisiekimą su Italijos miestais Milanu, Neapoliu ir Riminiu. Naudojantis šios aviakampanijos paslaugomis iš Kauno oro vartų bus galima tiesiogiai pasiekti Kopenhagą, Ispanijos salą Maljorką, Šanono miestą Airijoje.
Į Eindhoveno miestą Nyderlanuose nuo birželio 14 d. bus galima nuskristi su „Wizzair“, o „Ryanair“ nuo birželio 18 d. siūlys skrydžius į Kelną Vokietijoje.
Naujos kryptys iš Palangos
Palangos oro uostas nuo birželio mėnesio turėtų startuoti su keturiomis naujomis kryptimis. Pagal dabartinius oro bendrovių planus, nuo pirmosios mėnesio dienos turėtų būti vykdomi skrydžiai į Londono Stanstedo oro uostą ir Airijos sostinę Dubliną („Ryanair“).
Į kitą Londono oro uostą – Lutoną – „Wizzair“ siūlomi skrydžiai turėtų prasidėti birželio 29 d., nuo mėnesio galo taip pat bus užtikrintas patogus susisiekimas su Norvegijos sostine Oslu.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nebeliks Statybos inspekcijos pasitikėjimo linijos
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nuo 2025 metų sausio naikina pasitikėjimo liniją, skirtą pateikti anoniminius skundus dėl įvairių pažeidimų. ...
-
Paveldo pastatų tvarkymui Vilniaus miesto savivaldybė ketina skirti 8 mln. eurų
Į paveldotvarkos programą atrinktų pastatų tvarkymui Vilniaus miesto savivaldybė ketina skirti 8 mln. eurų. ...
-
Gentvilas: savivaldybės per lėtai steigia mažo užterštumo zonas8
Valdžiai keliant tikslą visose šalies savivaldybėse iki 2030 metų įrengti 6 tūkst. viešų elektromobilių įkrovimo stotelių, jas siūloma įpareigoti skubinti šį procesą. ...
-
RRT: 4G ir 5G mobilaus ryšio sparta miestams bei regionams vis dar nevienoda1
Itin spartus mobilusis 5G ryšys dengia 94,6 proc., o 4G – 97,9 proc. šalies teritorijos, tačiau jų sparta – miestams ir regionams dar nevienoda, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), remdamasi operatorių pateiktais ir ta...
-
Po Skardžiaus pasisakymo dėl jėgainių – Kreivio replika: aš tokių skaičių net susapnuot negaliu11
Elektros kainos kitąmet turėtų būti panašios kaip šiemet, mat vis daugiau energijos gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Lietuva pati jau pasigamina daugiau kaip pusę elektros, o po penkerių metų planuojama, kad elektrą p...
-
Apklausa: populiariausi lietuvių atsiskaitymo ir pinigų kaupimo būdai – laiko ir kojinėse1
Lietuvos gyventojai dažniausiai tarp euro zonos šalių piliečių perka ir atsiskaito internetu, nors žmonėms vis dar svarbūs ir grynieji, rodo Europos Centrinio Banko (ECB) vartotojų mokėjimo įpročių apklausa. ...
-
Lietuvos BVP vienam gyventojui pernai siekė 87 proc. ES vidurkio
Realusis bendrasis vidaus produktas (BVP), tenkantis vienam Lietuvos gyventojui (išreikštas perkamosios galios standartais), 2023 metais sudarė 87 proc. Europos Sąjungos (ES) vidurkio. 2022 metais šis rodiklis siekė 89 proc. ...
-
Šventinės nuotaikos kaina
Artėjant žiemos šventėms ne tik Lietuvos miestai ima rungtyniauti puošdami gatves, aikštes ir parkus Kalėdų dekoracijomis. Štai 2017-ųjų Kalėdų sezonui Londono Oksfordo gatvę papuošė 750 tūkst. LED lempučių. Dau...
-
Lingė apie valdančiųjų planus dėl mokesčių: biudžeto pajamos būtų nepakankamos
Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė, sako, kad valdančiųjų planas didinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) progresyvumą nesukurtų pakankamo pajamų į biudžetą šaltinio planuojamoms išlaidoms padengti. Politikas tik...
-
Šadžius apie SEB banko sprendimą: solidarumo mokestis jokios įtakos tam neturėjo2
Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad SEB banko sprendimui naują jungtinę būstinę įsteigti Taline, o ne Vilniuje įtakos neturėjo Lietuvoje vasarą pratęstas vadinamasis solidarumo mokestis. ...