R. Budbergytė: bankai turi labiau remti valstybės poreikius nei kitas verslas

Seimo socialdemokratų frakcijos narė Rasa Budbergytė pareiškė, kad šalies bankai turi labiau prisidėti prie valstybės poreikių negu kitas verslas. Jos teigimu, kompensuodami išlaidas solidarumo mokesčiui jie didina paslaugų įkainius ir taip demonstruoja didelę socialinę neatsakomybę.

„Nereikia bankams virkauti, todėl kad jie tikrai gerai pasipelnė iš to, kad Europos Centrinis Bankas taip neatsakingai vykdė palūkanų politiką, kad teko žmonėms mokėti tikrai labai dideles palūkanas, kurios sunešė bankams didelius pelnus“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė politikė.

„Negana to, bankai, norėdami kompensuoti išlaidas dėl įvesto solidarumo mokesčio, toliau visiškai nebodami interesų žmonių kėlė įkainius. Tuo bankai demonstruoja didelę socialinę neatsakomybę mūsų valstybės ir visuomenės atžvilgiu, todėl turi daugiau prisidėti prie visų viešųjų gėrių“, – kalbėjo R. Budbergytė. 

Ji pripažino, kad bankai sulauktų didesnės pagarbos iš politikų, jeigu paisytų visuomenės poreikių.

„Yra jis (mokestis – BNS) suprojektuotas taip, kad kažkokių grėsmių nėra – jeigu bankai pelno neturės, tai ir nemokės mokesčio“, – aiškino politikė.

Kita vertus, pasak jos, politikai netesėdami savo pažadų elgiasi taip pat neatsakingai, kaip ir patys bankai.  

„Jeigu jie (bankai – BNS) elgtųsi atsakingai (...), tai, žinoma, ir iš politikų būtų daugiau pagarbos. Šiuo metu abipusės pagarbos nėra“, – teigė R. Budbergytė. 

Jos teigimu, frakcija palaikys pasiūlymą įvesti nuolatinį bankų solidarumo įnašą, o ne laikiną, kaip siūlo Vyriausybė. Tačiau jeigu Seimas atmes nuolatinio mokesčio idėją, frakcija rems Vyriausybės projektą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių