Ruginienė: šį finansinį klausimą laikas imti į savo rankas

Pavasarį ketinant pradėti diskusijas dėl kitų metų minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė Trišalę Tarybą ragina sutarti dėl konkrečių formulės nustatymo principų.

„Čia man toks būtų (…) didžiausias turbūt pasiekimas, jeigu darbdaviai ir profesinės sąjungos pagaliau sutartų, kaip jie nori matyti minimalią algą – ne tik dėl pačio dydžio, bet galbūt ir nustatymo principų, jeigu reikia tobulinti formulę, kad jie sutartų, susėstų ir tai vainikuotų raštiškas susitarimas“, – interviu „Verslo žinioms“ teigė I. Ruginienė.

„Pagarba turėtų būti Trišalės Tarybos sprendimams (…) – matyt, ateis tas laikas, kai mes sėsim, skaičiuosim“, – tikino ji, pridurdama, kad diskusijos galėtų prasidėti gegužės-birželio mėnesiais.

Ministrė ragino socialinius partnerius pagrindinius su MMA susijusius klausimus „imti į savo rankas“.

„Jeigu jie sutartų, Vyriausybė nueitų šiek tiek į šoną ir kaip tas moderatorius pakeltų rankas ir palaimintų jų sprendimą“, – kalbėjo I. Ruginienė.

Seimas pernai spalį išplėtė MMA formulės kriterijus – dabar ji bus skaičiuojama atsižvelgiant į perkamąją galią pagal pragyvenimo išlaidas, bendrą darbo užmokesčio lygį ir jo pasiskirstymą, augimo greitį ir darbo našumą.

Jeigu jie sutartų, Vyriausybė nueitų šiek tiek į šoną ir kaip tas moderatorius pakeltų rankas ir palaimintų jų sprendimą.

MMA bus tvirtinama ir atsižvelgiant į Vyriausybės sudaromas ekonomines prognozes.

Pakeitimais Trišalė Taryba įpareigota vertinti naujus į MMA formulę įtrauktus kriterijus, visgi dar rugsėjį šį klausimą aptarę socialiniai partneriai dėl bendros pozicijos nesutarė.

ELTA primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. MMA padidėjo iki 1038 eurų arba 12 proc. nuo buvusių 924 eurų, minimalus valandinis atlygis padidintas iki 6,35 eurų vietoje praeitais metais nustatyto 5,65 euro. Minimalus valandinis atlygis didėja 0,70 eurų arba taip pat apie 12 proc.

Šie pokyčiai lemia, kad MMA uždirbančio žmogaus pajamos „į rankas“ paaugo 68,97 eurais ir siekia 777,39 eurus. Neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) šiemet liko toks pat kaip 2024 m. – 747 eurai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių