„Vėtrūna“ traukiasi iš IAE projekto

Milijardinės vertės Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo darbus atliekančiai bendrovei "Nukem Technologies" neatsiskaičius su subrangove bendrove "Vėtrūna", ši praėjusį penktadienį nutraukė sutartį.

Apie savo ketinimus nutraukti 2010-ųjų rugpjūtį pasirašytą subrangos sutartį Lietuvos bendrovė "Vėtrūna" bendrą Rusijos ir Vokietijos bendrovę "Nukem Technologies" informavo birželio viduryje.

"Nukem Technologies" nepadengus susidariusių skolų, "Vėtrūna" nutraukė sutartį, apie tai iš anksto informavusi užsakovą pagal sutartyje numatytas procedūras. Tai yra pirmas kartas per įmonės 17 metų veiklos istoriją, kai esame priversti nutraukti vieną didžiausių savo įmonės sutarčių", – sakė "Vėtrūnos" generalinis direktorius Rolandas Baškys.

Anot jo, teko pripažinti, kad statant branduolinių atliekų saugyklas neįmanoma dirbti produktyviai. "Už darbus atsiskaityti nuolat vėluojama, nors tam nėra jokių objektyvių priežasčių. Suderintų ir parengtų darbui projektų užsakovas nepateikia mėnesių mėnesius, todėl didžiąją laiko dalį mūsų specialistai priversti tiesiog sėdėti ir laukti. Šiuo atveju mes atsisakome imituoti darbus, apsimesti, kad projektas vykdomas, ir iš jo pasitraukiame", – sakė R.Baškys.

"Vėtrūna" nuo gegužės 31 d. yra sustabdžiusi darbus IAE. BNS šaltinių teigimu, "Nukem" jau apie pusę metų vėluoja atsiskaityti su "Vėtrūna", o darbuotojų skaičius objekte buvo palaipsniui mažinamas nuo sausio, kai prasidėjo derybos.

O "Nukem Technologies" atstovai anksčiau teigė, kad "Vėtrūnai" pervesti vėluoja "labai mažą dalį pinigų", ir tikėjosi susitarti dėl darbų atnaujinimo IAE.

Atsiskaitymų sutrikimai ir nesutarimai IAE uždarymo statybų aikštelėje kyla dėl vėluojančių ir dėl to brangstančių darbų. Bendrovės "Nukem Technologies" duomenimis, vien savo lėšų IAE uždaryti bendrovė yra skyrusi apie 64 mln. eurų (220 mln. litų). Jas tikisi atgauti iš Lietuvos.

Bendrovė "Nukem Technologies" įgyvendina du didelius IAE uždarymo projektus – įrengia 123 mln. eurų (425 mln. litų) vertės kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo kompleksą (B1) ir stato 193 mln. eurų (666 mln. litų) pradinės vertės laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą (B2 / 3 / 4). Jų statyba vėluoja maždaug 3–4 metus. Projekto B1 baigtumas šiuo metu siekia 80 proc., B2 / 3 / 4 – 60 proc.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių