Trys Karaliai liaudies meistrus apdovanojo „Aukso vainikais“

  • Teksto dydis:

Sausio 6-ąją, Trijų karalių dieną, Lietuvos nacionaliniame muziejuje vyko iškilminga jubiliejinio  „Aukso vainiko“ konkurso laureatų apdovanojimo ceremonija.

Be liaudies meno paveldo šiandien sunku įsivaizduoti modernios kultūros puoselėjimą ir tautinės savimonės ugdymą. Tradiciniais raštais marginti audiniai, drožiniai, keramika, tautiniai drabužiai, kryždirbystės meistrų darbai liudija mūsų šalies išskirtinumą pasaulyje. „Aukso vainikų“ nominacijos – svarbiausias šalies tautodailininkų įvertinimas, kurio atsiradimą 2005 m. inicijavo Lietuvos liaudies kultūros centras.

Šiais metais geriausiais meistrais paskelbti ir liaudies meistrės juvelyrės Mildos Gutauskienės sukurtais aukso vainikais apdovanoti skulptorius Kazimieras Martinaitis  iš Garliavos (Kauno r.), tradicinių amatų meistrai Vytautas ir Raimonda Ramanauskai iš Mažeikių, kryždirbys Antanas Vaškys iš plokštinės kaimo (Plungės r.)

Antroji vieta už vaizduojamosios liaudies dailės kūrinius skirta Zenonui Skinskiui iš Vilkaviškio, trečioji – Vytui Jaugėlai iš Gintališkės (Plungės r.)

Antroji vieta taikomosios dailės srityje atiteko Virgilijai Silvestrai Šufinskienei iš Kuršėnų (Šiaulių r.), trečioji – Sauliui Čėsnai iš Sangrūdos (Kalvarijos sav.)

Antrąją vietą už kryždirbystę pelnė Antanas Česnulis iš Nausodės (Druskininkų sav.), trečiąją – Raimondas Blažaitis iš Alvito (Vilkaviškio r.).

Kasmet apie 500 tautodailininkų pristato savo kūrinių kolekcijas visuomenei. Geriausi jų, įveikę savivaldybių ir regioninius turus, pasirodo respublikinėje Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamoje parodoje – kaskart vis kitoje Lietuvos vietoje.  Šiais metais jubiliejinė, dešimtmetį skaičiuojanti, liaudies meno paroda „Aukso vainikas“ vėl grįžo į Vilnių. Lietuvos nacionaliniame muziejuje vyksiančioje parodoje galima pamatyti kryždirbių drožtų kryžių, stogastulpių, koplytstulpių, koplytėlių ir kitų tradicinių paminklų, vaizdinės liaudies dailės meistrų skulptūrų, karpinių, tapybos ir grafikos darbų bei puikių taikomosios liaudies dailės kūrinių – tekstilės, keramikos, kalvystės, juvelyrikos, medžio ir paprotinės dailės dirbinių. Dešimtmečio proga nuspręsta kartu eksponuoti ir ankstesnių metų „Aukso vainiko“ laimėtojų kūrybą. Paroda veiks iki šių metų vasario 1 dienos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių