- Gabrielė Grigošaitytė / lnk.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Verslininkui Arvydui Avuliui į Nacionalinį stadioną tenka žiūrėti iš toli. Statybų aikštelė „Hanner“ vadovui iki šiol užrakinta, nors ant kalvos įrengti stadioną su valdžia sutarė dar prieš pusmetį.
„Labai apmaudu, kad vasarą, kada geriausia statybas vykdyti, vyksta diskusijos apie nieką“, – pabrėžė „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.
Sporto kompleksas dabar įstrigęs tarp Viešųjų pirkimų tarnybos ir Europos Komisijos. Vienos nuomonė yra, kitos dar ne.
„Dabar žinome, kad Europos Komisija šešias savaites atostogauja. Iki atostogų išvadų negavome, o darbą jie atnaujins rugsėjo mėnesį“, – aiškino Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
Europos futbolo čempionatą organizuojantys vokiečiai – unikalūs, jiems nė neprireikė statyti naujo stadiono, nes visą infrastruktūrą jau turi.
„Pirmiausia, mes turėtume žiūrėti ne į Vokietiją, o į skurdesnes šalis – Kosovą, Šiaurės Makedoniją, Albaniją. Jos per dešimt metų apsistatė labai puikius stadionus“, – nurodė „15min“ sporto žurnalistas Marius Bagdonas.
Dabar galima kalbėti apie 2027 metų vidurį.
Vilniečiai stadiono laukia jau beveik 40 metų ir lauks dar, nes A. Avulis vėlina pažadus areną užbaigti iki 2026 metų pabaigos.
„Jei startuosime rudenį ar prieš pat žiemą, tai pats blogiausias laikas. Tam reikės pusės metų ar ilgesnio termino pridėti prie to, ką buvome žadėję. Dabar galima kalbėti apie 2027 metų vidurį“, – kalbėjo A. Avulis.
Dalis Seimo narių pasiryžę apskritai viską pradėti iš naujo. Esą dabartinės sąlygos kelia abejonių dėl mokesčių mokėtojų pinigų.
„Tik konkursas, nieko daugiau. Tik konkursas galėtų atpiginti. Tada galėtume turėti kompleksą, pastatytą mažesnėmis sąnaudomis nei galės dabar įvykti“, – šnekėjo Seimo Audito komiteto narė (LSDP) Rasa Budbergytė.
„Nemanau, kad kas nors gali pastatyti už mažesnę kainą. Rinka tokia, darbai, medžiagos kainuoja“, – sakė „Hanner“ valdybos pirmininkas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Viešųjų pirkimų tarnyba jau pasiūliusi perdėlioti pabrangimo procentą, kad statytojas ir valdžia atsakomybę dalintųsi po lygiai. Taip esą būtų sutaupyta apie 2,5 mln. mokesčių mokėtojų pinigų.
„Ar prie trijų pridėsi vieną, ar prie dviejų pridėsi du, vis tiek gausi keturis. Argumentus vertiname pozityviai, ką pasakė Viešųjų pirkimų komisija“, – tikino Vilniaus miesto meras.
„Visuomenei bandoma įbrukti 33 mln. pabrangusį projektą“, – teigė Seimo Audito komiteto narys (MG) Artūras Skardžius.
Visuomenei bandoma įbrukti 33 mln. pabrangusį projektą.
Bet derybose dėl kainos kliūva ir tai, kad iki šiol dalyvauja įmonė, kurios buvęs partneris – Šarūnas Stepukonis, kaltinamas dėl galimo dešimčių milijonų pasisavinimo.
„Ta pusė, kuri dalyvauja iš privataus sektoriaus, tas pats „BaltCap“, tai tikrai neskanu buvo girdėti visa tai“, – sakė R. Budbergytė.
Stadiono kompleksas kainuos 160 mln., bet dar 30 mln. kainuos sutvarkyti stadiono prieigas.
„Jeigu imama grynai vieno stadiono kaina, tai tik keliais milijonais eurų didesnė nei Kauno stadiono, bet ir vietų skaičius didesnis, ir laikas praėjo, kai statybų kainos išaugo“, – kalbėjo Seimo Audito komiteto narys (TS-LKD) Jurgis Razma.
„Mes turime dabar stadioną Kaune. Ta problema tiek galvos skausmo sukėlė per 30 metų, kad, man atrodo, jei galima išvengti galvos skausmo, reikia žiūrėti į Kauną“, – pabrėžė M. Bagdonas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Smurto protrūkis teisme atskleidė rimtas saugumo spragas
Neseniai Kauno apylinkės teisme įvykęs incidentas, kai kaltinamasis smurtavo prieš teisėją, dar kartą iškėlė svarbų klausimą: ar teisėjai, teismo darbuotojai, nukentėję asmenys bei kiti proceso dalyviai gali jaustis saugūs tiek ie&s...
-
Insignijas radusiai Vilniaus arkivyskupijai gresia bauda
Kultūros paveldo departamentas (KPD) penktadienį spręs, kokio dydžio baudą skirti karališkąsias insignijas atradusiai Vilniaus arkivyskupijai, skelbia portalas 15min.lt. ...
-
Vilniaus oro uoste atidaryta knygų lentyna
Vilniaus oro uoste atidaryta keliautojams skirta knygų lentyna, kurios leidinius keliautojai galės ne tik skaityti belaukiant skrydžio, bet ir pasiimti su savimi į kelionę. ...
-
Tarnyba: šis sostinės valdžios sprendimas diskriminuoja
Sostinės valdžios sprendimas panaikinti galimybę atsiskaityti grynaisiais pinigais viešajame transporte diskriminuoja vyresnio amžiaus asmenis, antradienį paskelbė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. ...
-
Sugrįžimas po šimtmečio: atrasta Petro Skargos akademinė apranga
Du Lietuvos muziejai praėjusių metų pabaigoje sulaukė ypatingos dovanos: atlikus tyrimus buvo įrodyta, kad Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje saugoma pelerina (apsiaustas su gobtuvu) ir Lietuvos nacionaliniame muziejuje esantis biretas (kepurėlė)...
-
Vilniaus meras pažėrė keletą idėjų, kur gauti pinigų
Siekiant ženkliai didinti gynybos finansavimą, sostinės meras Valdas Benkunskas siūlo krašto apsaugai reikalingas lėšas skirti parduodant nenaudojamą valstybinę žemę, valstybei priklausančias akcijas įmonėse. ...
-
Sukčių originalumui nėra ribų – gali per atstumą iš kortelės „nusiurbti“ pinigus: kaip tai vyksta?
Pasirodžius informacijai, kad Vilniuje viešajame transporte keleiviams be jų žinios per atstumą buvo nuskaičiuoti pinigai iš kortelių, kibernetinio saugumo specialistai perspėja, jog yra reali grėsmė, kad šia technologija galėt...
-
Vėl kilo šaršalas dėl Nacionalinio stadiono statybų: turi pretenzijų
Nacionalinio stadiono Vilniuje projektą rengusi bendrovė „Cloud architektai“ teismui pateikė 1 mln. eurų ieškinį stadiono koncesininkei – investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo įmonei „Vilniaus daugiafunkcis ko...
-
Bartkus: naujuoju terminalu keleiviai naudojasi jau nuo ankstyvo ryto
Vilniaus oro uoste antradienį oficialiai atidarytas daugiau nei pusantrų metų statytas maždaug 50 mln. eurų vertės keleivių išvykimo terminalas, laikomas vienu pažangiausių pasaulyje. ...
-
Kalio jodido tablečių gaus ir studentai?
Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė žada ieškoti būdų, kad kalio jodido tabletes galėtų atsiimti ir Vilniuje gyvenantys, bet čia savo gyvenamosios vietos nedeklaravę studentai. ...