Nemaloni šilumininkų staigmena – išaugusios sąskaitos už „gyvatuką“

  • Teksto dydis:

Daugelis sostinės daugiabučių namų gyventojų iš „Vilniaus energijos“ netrukus sulauks gerokai didesnių birželio mėnesio sąskaitų už „gyvatukus“. Iš tiesų šis mokestis ne už rankšluosčių džiovintuvą, kuris tėra viena cirkuliacijos sistemos dalis. Gyvatuko mokestis imamas už tai, kad name vyksta karšto vandens cirkuliacija, kuri palaiko temperatūrą, neleidžiančią veistis bakterijoms, kad atsukę čiaupus gyventojai iškart gautų karštą vandenį.

Nepastovus „gyvatuko“ mokestis iš dalies priklauso nuo šilumos kainos, bet šįkart yra ir kitų neįprastai padidėjusio „gyvatuko“ mokesčio priežasčių. „Vilniaus energija“ nuo šio mėnesio pradeda taikyti naują tvarką, pagal kurią šilumos kiekį, likusį priskyrus šilumos kiekius karštam vandeniui ruošti  ir karšto vandens temperatūrai palaikyti daugiabučiuose, išdalins apmokėti karšto vandens vartotojams.

Šilumos kiekis, viršijantis normatyvus karšto vandens temperatūros palaikymui (cirkuliacijai), daugiabučiuose gali susidaryti nešildymo sezono metu. Atsirandančius nuostolius, viršijus šilumos energijos normatyvus karšto vandens temperatūros palaikymui (gyvatukui)  bus reikalaujama apmokėti iš vilniečių.

„Vilniaus energija“ šią naujovę taikys tuose daugiabučiuose, kuriuose karšto vandens tiekėjas yra sutvarkęs karšto vandens apskaitą, ir namuose, kurių bendrasavininkai yra pasirinkę apsirūpinimo karštu vandeniu būdą be karšto vandens tiekėjo. Tuose daugiabučiuose, kuriuose karšto vandens apskaita nėra sutvarkyta, bendrovė sąskaitas ir toliau pateiks namų prižiūrėtojams.

2014 metų gruodžio 3 d. Vilniaus apygardos teismas nutarė, kad namo gyventojai gauna šilumą kaip vartotojai ir kaip savininkai, tad už ją sumoka kaip vartotojai ir kaip namo bendrasavininkiai, todėl ir atsirandančius nuostolius turi sumokėti patys vartotojai, o ne daugiabučių namų priežiūros įmonės. Tačiau nutarties iki savivaldybių rinkimų šilumos tiekėjas įgyvendinti neskubėjo.

„Ar ne keista, jog Vilniaus apygardos teismas nutartį priėmė pernai žiemą, o bendrovė „Vilniaus energija“ kaip tik dabar, pasikeitus savivaldybės vadovams, nusprendė pateikti „dovanėlę“ vilniečiams – sąskaitas už papildomai suvartotą šilumos energiją. Tai ne kas kita, kaip nešvarūs politiniai žaidimai, dėl kurių kentės vartotojai,“ – sako vicemeras Valdas Benkunskas.

Didelis „gyvatuko“ mokestis  rodo, kad  namo vidaus sistemose, jų reguliavime yra trūkumų, arba  gyventojai netiksliai deklaruoja rodmenis. Pasak vicemero V. Benkunsko, buvusi sostinės valdžia, šilumos gamintojai, daugiabučių namų administratoriai, prižiūrintys šilumos punktus, nekontroliavo procesų šilumos ūkyje, dėl to gyventojai šiandien verčiami mokėti papildomai. „Užtikrinsime, kad ateityje daugiabučių namų šilumos punktų prižiūrėtojai tinkamai vykdytų savo funkcijas ir neleistų šilumos gamintojui pelnytis gyventojų sąskaita,“ – sako vicemeras.

Savivaldybė kreipsis į Valstybinė energetikos inspekciją, kontroliuojančią šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų veiklą, kad atkreiptų dėmesį ir išnagrinėtų priežastis dėl kurių gyventojai turės papildomų išlaidų ir ar nėra pažeisti vilniečių interesai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

eiline

eiline portretas
kaip ir visada mafijos sutartis kuria kaip visuomet palaimina vyriausybe kas jai sunauja ogi niekas

Cypa

Cypa portretas
Kada rimtai bus imtasi energetikos mafijos? Ar kas paskaiciavo, kokius milijardus jie pumpuoja is musu kiseniu? Visiski bebaimiai... Juk tai viena diena gali uzsibaigti!

kodel brangsta

kodel brangsta portretas
pastovi vandens cirkuliacija eina per vamzdi.sildo vandeni ir viskas.kodel uz ji atskirai moket turim.rusai padare gyvates namuose nemokejom.dabar sugalvojo kaip is zmoniu pinigus lupt.ir dar brangsta
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių