Pirkit prokuratūrą!

Generalinė prokuratūra į naująjį pastatą išsikėlė turbūt prasčiausiu įmanomu laiku. Mat senojo prokuratūros komplekso, kurį išlaikyti kas mėnesį valstybei kainuoja apvalią sumą, niekaip nepavyksta parduoti.

Susidomėjimas beveik nulinis

Potencialiu pirkėju prisistatęs "Vilniaus dienos" žurnalistas – tik trečias žmogus, susidomėjęs buvusiu prokuratūros kompleksu. Už jį atsakingas Turto banko darbuotojas prisipažino, kad šiais sunkiais laikais toks stambus ir brangus objektas nesulaukia daug dėmesio.

Pačioje Vilniaus širdyje esantį apie 4,8 tūkst. kv. m ploto kompleksą, kurį sudaro penkiaaukštis pastatas, dalis kieme esančio daugiabučio, aikštelė, garažas ir žemės sklypas, tikimasi parduoti už 12–13 mln. litų. Tačiau ši kaina, kaip atviravo Turto banko darbuotojas, vis mažiau panaši į realią.

Negana to, dėl vienos pagrindinių komplekso dalių – žemės sklypo – šiuo metu einami kryžiaus keliai žemėtvarkininkų kabinetuose. Turto bankas viliasi, kad formalumai bus sutvarkyti maždaug per mėnesį, bet žemėtvarkininkų darbo tempas esą nenuteikia pernelyg optimistiškai.

Neatmetama galimybė, kad buvęs prokuratūros kompleksas bus išskaidytas ir parduodamas dalimis. Taip tikimasi mažesne kaina pritraukti investuotojų.

Pardavimas – sunkiai tikėtinas

Bendrovės "Ober-Haus" Vertinimo ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Vagonis dienraščiui teigė, esą 12–13 mln. litų už buvusį prokuratūros kompleksą nėra daug. Tačiau tai toli gražu nereiškia, kad pastatus pavyks parduoti.

"Apie 4300 litų už kv. m – iš pirmo žvilgsnio skaičius gana normalus. Jeigu manęs to paties būtumėte paklausę prieš metus, sakyčiau, kad tai nebloga kaina ir galbūt netgi rekomenduočiau pirkti. Tačiau dabar pati suma, 12–13 mln., yra tikrai nemaža. Seniai teko girdėti apie sandorius, viršijančius kelis milijonus litų. Rinka patekusi į sunkią padėtį, bankai didelių pirkimo sandorių nefinansuoja, o potencialių pirkėjų, kurie turėtų tokias sumas, pozicija labai griežta – pirkti tik labai pigiai", – aiškino S.Vagonis.

Pasak jo, nors bendra kaina atrodo visiškai reali, dabartinės aplinkybės verčia abejoti, ar artimiausiu metu pavyks parduoti visą kompleksą. "Suma tikrai nėra tokia, kad būtų galima pasakyti: "tai yra nesąmonė", bet šiais sunkiais laikais iš viso sunku pasakyti, kas yra patraukli kaina. Ir kažin ar atsirastų pirkėjas, kuris nesiderėdamas sumokėtų tokią pinigų sumą", – svarstė pašnekovas.

Patalpos verslui? Vargu

"Ober-Haus" specialistas taip pat pridūrė, kad buvę prokuratūros pastatai verslininkams gali būti ne itin patrauklūs ir dėl savo ankstesnės paskirties. Mat norint prokurorų kabinetus pritaikyti komercinei veiklai, veikiausiai tektų milžiniškus pinigus investuoti į komplekso remontą. Be to, visi tikisi tolesnio nekilnojamojo turto kainų nuosmukio, ir verslininkai skubėti nėra linkę.

S.Vagonio žodžiais, komplekso išskaidymas į smulkesnius nekilnojamojo turto objektus galėtų padėti parduoti buvusią prokuratūrą. Tačiau, antra vertus, toks sprendimas turi ir trūkumų. "Pavyzdžiui, ne itin patrauklios patalpos dideliame bendrame plote "paskęsta", o išskaidžius tokių patalpų niekas nenorėtų imti", – pridūrė pašnekovas.

Šiaip ar taip, laikyti kone 5 tūkst. kv. m patalpas nenaudojamas – grynas nuostolis valstybei. "Galbūt būtų galima tą plotą nuomoti. O laikyti pastatą tuščią – pats neūkiškiausias sprendimas", – pabrėžė S.Vagonis.

Išjungė šilumą

Didžiulis kompleksas Turto bankui tapo galvos skausmu. Aukcioną parduoti buvusią prokuratūrą tikimasi paskelbti maždaug po mėnesio, tačiau jau dabar tenka ieškoti, kaip sumažinti tuščių patalpų išlaikymo sąnaudas.

"Jau mažiname šildymo išlaidas, atsisakėme vandens, viename pastate šilumą išjungėme", – taupymo priemones dienraščiui vardijo Turto banko Turto atnaujinimo departamento direktorius Laimas Daniūnas.

Kiek kainuoja mėnesį išlaikyti tuščią kompleksą, Turto bankas dar nežino, mat prokuratūros patalpos įstaigos žinion perėjo tik sausio viduryje.

Ateitis – miglota

L.Daniūnas pripažįsta, kad prokuratūros kompleksas gali būti skaidomas, tačiau tam galimybės neva ribotos. Mat pagrindinio penkiaaukščio pastato išskaidyti neketinama, o būtent jis sudaro didžiąją dalį viso objekto vertės.

Taip pat svarstoma galimybė patalpas bent laikinai išnuomoti, kad būtų nusikratyta išlaikymo išlaidų. "Tikrai nelaikysime patalpų tuščių ir stengsimės išlaidas mažinti. Bet tai ne taip paprasta šiuo laikotarpiu", – atsiduso L.Daniūnas.

Pasak jo, jeigu buvusios prokuratūros ilgesnį laiką nepavyks parduoti, gali būti, kad Turto bankui teks nurėžti dalį komplekso kainos. "Tikimės, kad pirkėjų atsiras", – reziumavo L.Daniūnas.


Šiame straipsnyje: Generalinė prokuratūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių