- Giedrius Gaidamavičius, Erika Alonderytė-Kazlauskė/BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Pokytis stadiono istorijoje: gelbėjimo ratą meta A. Avulio bendrovė „Hanner“
-
Pokytis stadiono istorijoje: gelbėjimo ratą meta A. Avulio bendrovė „Hanner“
-
Pokytis stadiono istorijoje: gelbėjimo ratą meta A. Avulio bendrovė „Hanner“
-
Pokytis stadiono istorijoje: gelbėjimo ratą meta A. Avulio bendrovė „Hanner“
-
Pokytis stadiono istorijoje: gelbėjimo ratą meta A. Avulio bendrovė „Hanner“
-
Pokytis stadiono istorijoje: gelbėjimo ratą meta A. Avulio bendrovė „Hanner“
Nacionalinio stadiono Vilniuje projektą iš jo koncesininkės ir statytojos – investicijų bendrovės „BaltCap“ perima Arvydo Avulio valdoma nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“.
Tai penktadienį spaudos konferencijoje paskelbė Vilniaus meras Valdas Benkunskas. Pasak jo, statybos kaina bus indeksuota 40,35 proc., iš jų 11,64 proc. dalį prisiims koncesininkė. Be to, sutarta, kad stadionas bus didesnis ir su universalia arena.
„Pagrindinė žinia, kurią norime pranešti, kad iš projekto traukiasi „BaltCap“ fondas ir į jo vietą ateina gerai žinoma bendrovė „Hanner“. Turime principinį sutarimą tarp „Hanner“ ir „BaltCap“ dėl akcijų perleidimo. Artimiausiame tarybos posėdyje vasarį bus pateiktas projektas dėl sutarties keitimo ir indeksavimo“, – sakė miesto meras.
Pasak jo, pagal naują sutartį projekto partneriai – miesto savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – įsigyja papildomų darbų – stadiono vietų skaičius didinamas nuo 15 tūkst. iki 18 tūkst., sporto centras bus pertvarkytas įrengiant universalią areną, tinkamą kultūros ir sporto renginiams.
Pasak Vilniaus mero, tai leis turėti Vilniuje didžiausią stadioną regione – didesnį nei Kaune, Rygoje ir Taline.
„Konkurencinė aplinka tikrai pagerės“, – sakė V. Benkunskas.
Jis taip pat pranešė, kad keičiant sutartį peržiūrėtas mokėjimo grafikas – siekiant subalansuoti ir sumažinti darbų indeksavimą ir papildomų darbų kaštus, peržiūrėti finansiniai įsipareigojimai.
„Dabar yra sutartyje, kad miestas išsimoka visą statybų kainą per 22 metus. Šiuo atveju terminas maksimaliai trumpėja, 50 mln. eurų, kurie buvo numatyti palūkanoms mokėti, nukreipsime indeksacijos ir papildomų darbų kompensavimui. Projektas ženkliai nebrangs, konkretūs skaičiai bus pateikti artimiausiu metu, kai gausim patvirtinimus iš valstybės priežiūros institucijų“, – aiškino Vilniaus meras.
Jis pranešė, kad faktinės statybos išlaidos nuo 2020 metų sausio iki 2022 metų liepos pabrango 40,35 proc. Buvo prašoma indeksuoti sutarties vertę 28,71 proc., o likusią naštą – 11,64 proc. – prisiima koncesininkas, kuris ją dengs iš savo apyvartinių lėšų, uždirbamo pelno.
„Nėra taip, kad visą kainos pabrangimą prašoma padengti tik savivaldybės ir ministerijos, šita našta pasidalinama“, – sakė V. Benkunskas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas teigė, jog dar nėra galutinai įvertinta, kiek kainuos projekto patobulinimai, dar laukiama Finansų ministerijos sprendimo: „Manome, kad kliūčių neturėtų jokių kilti“.
A. Avulis sakė, kad stadionas turėtų būti atidarytas 2026 metais. Ankčiau buvo numatyta jį pastatyti iki 2025 metų vidurio.
„Atsiliepėm į prašymus ir kvietimus, atsakingai imsimės šio darbo. Manau, turime pakankamai patirties, finansinių resursų ir manau, mes padarysime stadioną 2026 metais, galėsim žaisti futbolą“, – spaudos konferencijoje sakė A. Avulis.
Jis teigė, kad pasiektas susitarimas yra principinis, detaliau apie jį bus galima kalbėti sulaukus miesto tarybos pritarimo.
Mes suprantame, kad dėl reputacinių priežasčių negalime tęsti šito projekto ir džiaugiamės, kad pavyko surasti būdą jam įvykti.
Investicijų bendrovės „BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis teigė, kad nacionalinio stadiono projektas – patikimose rankose.
„Pasiekėm principinį susitarimą su „Hanner“ dėl projekto pardavimo. (...) Matome, kad projektas patikimose rankose ir džiaugiamės, kad šitame etape jis sutiko į jį žengti“, – spaudos konferencijoje sakė S. Gustainis.
„Mes suprantame, kad dėl reputacinių priežasčių negalime tęsti šito projekto ir džiaugiamės, kad pavyko surasti būdą jam įvykti“, – pridūrė jis.
Apie tai, kad „BaltCap“ projektui ieško kito investuotojo, šią savaitę paskelbė „Verslo žinių“ portalas. Tačiau nebuvo aišku, kokia apimtimi jis galėtų dalyvauti projekte – perimti jį visą, tapti finansiniu ar kitos formos partneriu.
S. Gustainis vz.lt patvirtino, jog projektą „toliau galėtų statyti ir vystyti kiti žmonės“.
Interviu BNS S. Gustainis penktadienį teigė, jog stadiono projektas yra geras ir įgyvendinamas, tačiau su sąlyga, jei jo statybų kaina bus indeksuota.
Švietimo ministras Gintautas Jakštas anksčiau sakė, kad valstybė kol kas nėra sumokėjusi nė euro už stadiono statybą. Jis teigė tikintis, kad sprendimai bus rasti ir stadionas bus pastatytas laiku.
Projektas ėmė strigti paaiškėjus, kad jis gerokai pabrango ir „BaltCap“ kreipėsi į partnerius prašydamas indeksuoti statybų kainą. Fondas ne kartą tikino, kad buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis, kuris įtariamas pralošęs milijonus eurų fondo lėšų, nepadarė žalos stadiono projektą įgyvendinančiai įmonei „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vilniaus zoologijos sode gimė surikatų jaunikliai
Vilniaus zoologijos sode „Zoopark“ gimė du plonauodegių surikatų (lot. Suricata suricatta) jaunikliai. Šiuo metu mažyliai jau drąsiai tyrinėja aplink esantį pasaulį, susipažįsta su prižiūrėtojais ir lankytojais. ...
-
Vilnių puoš natūrali eglė, bus pristatytas interaktyvus Kalėdų žemėlapis
Žiemos švenčių laikotarpiu Vilnių puoš natūrali eglė, vyks tradiciniai ir nauji renginiai, bus pristatytas interaktyvus Kalėdų žemėlapis. ...
-
Apie 2 tūkst. sostinės moksleivių mokosi pagal tarptautinio ugdymo programas
Penkios Vilniaus mokyklos atsidūrė tarp 10 tūkst. mokyklų visuose žemynuose besimokančių pagal Kembridžo programą. Dar šešios mokyklos dėstomiems dalykams pasirinko Tarptautinio bakalaureato programą, taip pat Tarptautinio bakalaureato...
-
Atskleidė, kiek kainuos šiųmetė Vilniaus Kalėdų programa
Vilniaus miesto Kalėdų programa šiais metais kainuos 760 tūkst. eurų, atskleidė sostinės vicemerė Simona Bieliūnė. Anot jos, 2023 m. Kalėdų programa kainavo 753 tūkst. eurų, tad šventinės programos pabrangimas – minimalus. ...
-
Kaip pasitinkama idėja Vilniaus oro uostui suteikti M. K. Čiurlionio vardą?10
Praėjusią savaitę Vyriausybės kanceliarija registravo nutarimo projektą, kuriuo numatoma Vilniaus oro uostui 5-eriems metams suteikti simbolinį „Čiurlionio“ vardą. Nors projektas dar kol kas yra tik derinamas, jau kyla klausimų dėl jo įg...
-
V. Benkunskas: Nacionalinė koncertų salė Vilniuje taps svarbiu miesto simboliu6
Vilniuje, ant Tauro kalno, pradėjus Nacionalinės koncertų salės statybas, miesto meras sako, kad ji taps dar vienu svarbiu Vilniaus simboliu. ...
-
„Laisviečiai“ į Vilniaus vicemerus siūlo V. Mitalą10
Laisvės frakcija į Vilniaus vicemerus siūlo Vytauto Mitalo kandidatūrą. ...
-
Vilnius išdavė leidimą antram protestui prieš „Nemuno aušrą“ koalicijoje10
Vilniaus savivaldybė išdavė leidimą antrai protesto akcijai prieš „Nemuno aušrą“ valdančiojoje koalicijoje. ...
-
Architektai kviečiami projektuoti naują Vilniaus oro uosto atvykimo terminalą
Vilniaus oro uoste nuo kitų metų vasario planuojant atidaryti naują išvykimo terminalą, jau ruošiamasi ir kito – naujo atvykimo terminalo projektui. ...
-
Katedros aikštėje jau stovi Kalėdų eglė1
Pirmadienį Vilniuje pakvipo šventėmis. Į Katedros aikštę buvo atgabenta Kalėdų eglė, kuri artimiausiu metu bus pradėta puošti. Šalia jos įsikurs ir kalėdinis miestelis. ...