Viceministrė po gaisro „Ecoservice“ žada griežtesnes atliekų laikymo sąlygas

Po šeštadienį kilusio gaisro atliekų rūšiavimo įmonėje „Ecoservice“ aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė žada, kad bus griežtinamos atliekų kiekių ir jų laikymo sąlygos.

„Tam kad padaryti išvadas, ko čia labiausiai trūko, kas nesuveikė, yra labai svarbu išsiaiškinti (gaisro – BNS) priežastis. Bet kas viena aišku – reikia sugrįžti prie tokių atliekų laikymo tokiose teritorijose priešgaisrinės saugos reikalavimų peržiūros“, – BNS pirmadienį sakė viceministrė.

„Mes prieš išduodant leidimus reiklesni, matyt, būsime ir griežtesnius reikalavimus svarstysime dėl atliekų zonavimo, ribojamų kiekių, ypatingai teritorijose, kurios arčiau gyvenamųjų namų“, – pridūrė ji.

Viceministrė pabrėžė, kad kol kas nėra duomenų, kad „Ecoservice“ būtų degusios pavojingos atliekos.

„Neturime duomenų, kad būtų degusios pavojingos atliekos. Degė plastikai – kartonas, gyventojų išrūšiuotos pakuotės, kurios metamos į konteinerius“, – teigė ji ir taip pat pabrėžė, kad nustačius gaisro padarytą žalą, ją įmonė turės atlyginti nepaisant, kokia gaisro priežastis.

Nuo liepos pradžios Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba (PAGD) vykdė „Ecoservice“ teritorijos planinį patikrinimą, nes įmonė buvo įtraukta į rizikingiausių gaisrui objektų sąrašą. Iki gaisro šis patikrinimas nebuvo baigtas – kol kas AAD nėra pateikęs duomenų apie nustatytus įmonės teritorijoje laikytų atliekų kiekius, nes sudegusių kiekiai dar nėra žinomi.     

Neturime duomenų, kad būtų degusios pavojingos atliekos. Degė plastikai – kartonas, gyventojų išrūšiuotos pakuotės, kurios metamos į konteinerius.

Departamentas BNS nurodė, kad atliekos buvo laikomos ant netinkamos dangos, įmonei buvo nurodyta iki rugsėjo 20 dienos ją atnaujinti, siekiant išvengti paviršinių nuotekų patekimo į gretimas teritorijas.

„Įmonė „Ecoservice“ atliekas laikė ant asfaltuotos dangos, tačiau siekiant užtikrinti kuo didesnę aplinkos apsaugą nuo taršos, danga neturi būti suskilusi, pralaidi vandeniui. Patikrinimo metu pastebėjus susikilusias vietas, įmonei duotas privalomasis nurodymas atsinaujinti dangą ir užtikrinti paviršinių nuotekų surinkimą“, – BNS teigė departamentas.  

Viceministrė sako, kad žala gruntui turėtų būti nedidelė, nes gaisro metu buvo uždarytos visos paviršinio vandens išleidimo sklendės. Teritorijoje veikė uždara vandens surinkimo sistema, kuri leidžia surinkti gaisro gesinimui naudotą vandenį ir atiduoti tinkamam sutvarkymui. Ji pabrėžė, kad yra paimta daug mėginių, tarp jų – ir iš Neries, siekiant išsiaiškinti, ar teršalų pateko į upę. 

„Matyt, kai kalbame apie poveikį, tai kalbame daugiau apie poveikį atmosferai, apie teršalus, pasklidusius į orą“, – tvirtino viceministrė. 

AAD atlieka patikrinimą, kurio metu matuojami sudegusių atliekų kiekiai ir vėliau bus vertinama aplinkai padaryta žala.

Dėl gaisro Vilniaus apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, o „Ecoservice“ ėmėsi vidinio tyrimo, paslaugas ji teigia teikianti įprasta tvarka. 

Gaisras sostinėje netoli Gariūnų turgavietės esančioje bendrovės teritorijoje kilo šeštadienio rytą, šeštadienio vakarą jis buvo lokalizuotas. Gaisrą gesino didelės ugniagesių pajėgos, miestas dėl dūmų smarkiai nenukentėjo, nes vėjas juos nešė į kitą pusę. Nukentėjusių žmonių nebuvo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
Per televiziją ir radiją skambėjo ''...gamtai jokia žala nebuvo padaryta ...'' , o dūmų juodumas ne argumentas , pamenu prieš kelis metus , benamis pakrūmėje degino laidų įzoliacijas , tai žmogelį , taip linčiavo , lyg tai KRISTŲ būtų sudeginęs .

Rūtenis

Rūtenis portretas
Dažniausiai pas mus būna taip- policininkai apsikiaulina- puola skalambiti, jog algas keltu, daktarai papjauna- kelkite algas, o kai užsidega komunalininkams šiukšlės ir jiems gresia baudos, galite būti užtikrinti- kils mokestis kiekvienam mūsų.

Rici

Rici portretas
O ką plikis pasakys?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių