Vilniaus politikai ragina Vyriausybę nestabdyti Sporto rūmų rekonstrukcijos projekto

Vilniaus savivaldybės taryba ragina Vyriausybę nestabdyti Vilniaus sporto rūmų rekonstrukcijos projekto ir planų įrengti čia Vilniaus kongresų centrą.

Po Vyriausybės išsakytų dvejonių dėl daugiau nei penkerius metus svarstomo projekto ateities, trečiadienį priimtoje rezoliucijoje sostinės politikai akcentavo, kad atsisakius idėjos, miestas, valstybė ir verslas toliau neteks konferencinio turizmo pajamų.

Dokumente taip pat teigiama, kad blogos techninės būklės pastatas bus pasmerktas sunykti, o apleista istorinių žydų kapinių teritorija miesto centre nebus atverta Vilniaus istorijos pažinimui ir pagarbiam naudojimui.

„Vilniaus miesto savivaldybės taryba (...) ragina Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir kitas atsakingas valstybės institucijas siekti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projekto tęstinumo, įrengti tarptautinius standartus atitinkantį Vilniaus kongresų centrą ir yra pasirengusi bendradarbiauti visais su Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcija bei aplinkinės teritorijos sutvarkymu susijusiais klausimais“, – skelbiama rezoliucijoje.

Meras Remigijus Šimašius pabrėžė, kad tarptautinius standartus kongresų centras sostinei yra reikalingas, nes kitos salės, taip pat ir „Litexpo“ parodų rūmai netenkina poreikių.

„Išgirdome padžiazavimą iš centrinės valdžios, kad galbūt nebus statoma. Akivaizdu, kad tai yra didelis rūpestis ir nuomonę mums reikia pasakyti, kad tai iš tikrųjų labai aktualu, kad kol vyks statybos, akivaizdu, kad praėjus pandemijai atsigaus ir turizmo rinka. Turime sugrįžti į tą rinką (...) su pilnu pasiruošimu“, – teigė R. Šimašius.

Anot jo, būtina tvarkyti ir pačią Sporto rūmų teritoriją, tinkamai pagerbiant ir įamžinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vietą.

„Turto fondo matymas, kad gal truputėlį langus plakatais uždangstysime, ir parodysime, kad čia – buvusi kapinių vieta, yra blogiau, nei nieko nedaryti, o nedaryti nieko irgi yra blogai, nes miesto centre turime dykras, šašą ir nepagarbią teritoriją, akivaizdu, kad ji yra nepagarbi Vilniaus, Lietuvos žydų istorijos atžvilgiu ir urbanistiškai atrodo apgailėtinai“, – kalbėjo jis.

Rezoliucijai priešinęsi Opozicinės Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovai stebėjosi, kad dėl projekto nepavyksta susitarti sostinės valdančiajai daugumai, kurios partijų atstovai sudaro daugumą pačios Vyriausybės. Jie teigė neišgirdę mero Remigijaus Šimašiaus atsakymo, kas konkrečiai nuveikta derybose su Vyriausybe ir kodėl jos nepavyko.

„Atsakymo ir neišgirdome. Todėl ir sakome: ne tokia forma reikia siekti rezultato. Tai yra priemonė, kai nebeįmanoma dėl nieko susitarti. Vyriausybė viešai pasakė, dabar reikia, kad ir taryba viešai pasakytų. Na ir kas iš to bus? Klausimai taip nesisprendžia. Todėl ir sakau: tai yra nieko kito, kaip tuščias politikavimas siekiant susireikšminti, bet naudos aš iš to jokios nematau“, – sakė partijos atstovas Žilvinas Šilgalis.

Vyriausybė prieš savaitę informavo kol kas atsisakanti planų apleistuose Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose įrengti Kongresų centrą, nes pandemija pakeitė konferencinio turizmo rinką ir aplinką, todėl Sporto rūmų vizija keičiasi.

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtino, kad įgyvendinti projektą šiuo metu nebūtų finansiškai saugu.

Planai vietoj 1971-aisiais statytų nebenaudojamų koncertų ir sporto rūmų įrengti konferencijų centrą buvo brandinami nuo 2015-ųjų, kai pastatą iš bankrutavusios Ūkio banko investicinės grupės ir bendrovės „Žalgirio sporto arena“ perėmė Turto bankas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių